Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rosja 2017

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Marcin, coś się znajdzie, bo nagrywałem czasem jeszcze aparatem.
    Ale wiesz jakie ja mam tempo w robieniu filmów, Norwegia jeszcze czeka

    Komentarz


      #77
      Ten przejazd przez góry cały czas błąka mi się po głowie.
      Będę czekał na jakiś film choć by to trwało długo.
      Myślę, że będzie warto to zobaczyć.
      Jeszcze raz dzięki za sporą porcję rozrywki.

      Komentarz


        #78
        Film


        w kiepskiej jakości, bo aparat cały czas nagrywał w VGA.
        Specjalnie umożliwiłem odsłuchanie przebojów Ahmeda
        Jest jeszcze trochę materiału z kamery od Derbentu do Biełgorodu, ale to już może kiedyś później, nie mogłem ich tu dokleić.

        Aha
        dzbanek proroka

        dzb.jpg

        Rebus ze znakami

        znaki.jpg

        i podwójna podwójna ciągła

        ciagla.jpg

        Komentarz


          #79
          Ten kanion to zapiera dech, oj widoczek niczego sobie.
          Biesłan znowu zasmuca, miałeś niezłe przeskoki nastrojów w trakcie całego wyjazdu.

          Komentarz


            #80
            Szczena opadaja chce tam wszędzie pojechać , tylko chcieć a móc

            Komentarz


              #81
              Urywki z Dagestanu rewelacyjne, te drogi na zboczu góry eeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhh.
              Mam nadzieje że kiedyś i mi będzie dane tam pojeździć.

              Komentarz


                #82
                Ale zazdroszczę takiego wyjazdu... Chyba będę musiał lekko zweryfikować plany następnego urlopu i może go wydłużyć...

                Komentarz


                  #83
                  Aby wszystko było w kupie, wklejam tu mój post z forum BMW gdy przygotowywaliśmy trasę:


                  Trochę poukładałem temat Dagestanu.

                  Może najpierw mapa poglądowa z zaznaczonymi z grubsza ciekawymi miejscami:

                  mapa dage1.jpg

                  Generalnie od czeczeńskiego jeziorka Kezenoy-am posuwamy się w kierunku Derbentu. Pierwszy punkt to Andi. Potem mamy dwie opcje:

                  1. Możemy spróbować odbić na rejon cumadyński, gdzie jest kilka ponoć pięknych wysokogórskich wiosek. (Region przygraniczny - google street mówi, że drogi tam znośne, o ile nie będzie padać:



                  potem:
                  Datuna - średniowieczna cerkiew, najstarsza w Dagestanie, niedaleko można podjechać do Goor, opuszczonej wioski na zboczu góry
                  Khunzakh - wodospady i widok z płaskowyżu (moim zdaniem jeden z must-see)
                  Gotsatl - auł rzemieślników
                  Koroda - i droga z Karadakh przez kanion - ciekawa wioska ze starym meczetem
                  potem zawrotka i na
                  Gunib - punkty widokowe, turbaza, rynek, ponoć ciekawe muzeum, twierdza z XIX wieku
                  Rugudzha - 4-piętrowa wieża (ewenement w Dagestanie), stare kamienne domy z petroglifami, pogańskie, przedmuzułmańskie rzeźby kamienne
                  znowu zawrotka i na
                  Tschoch (Czoch) - bodajże pierwszy pomnik Stalina, stare kamienne domy, górskie widokowe drogi
                  Sogratl - ogólnie ciekawa wieś, sporo atrakcji.
                  Z tego Sogratla można się wybrać do
                  Ritlyab - gdzie jest najwięszy wodospad w Dagestanie. Google maps nie znajduje drogi do Ritlyab, ale to spory kawałek przez góry na południe.
                  Potem wielki powrót do Башня "Андалал" i kierunek
                  Ajmaki i Kanion Ajmakiński.
                  Znowu zawrotka i w Gergebil odbijamy na
                  Balkhar - auł garnkolepców, dla nas jednak punkt w dalszej drodze.

                  Mapa trasy:


                  W tej konfiguracji omijamy
                  Teletl - górskie widoki, twierdza z XIX wieku i
                  Untsukul - niedaleko tej wsi 103-metrowy wodospad

                  2. Jeśli ominiemy wioski rejonu cumadyńskiego, to pojedziemy pewnie tak:



                  Tak samo z opcją wypadu do Ritlyab, i też się kończy w Balkhar.

                  EDIT:
                  Niedaleko Gunib jest Salta

                  a tam wodospad i rzeka wewnątrz jaskini, jak w Tomb Raider

                  salta.jpg

                  Dalej:


                  Z Balkhar kawałek drogi do
                  Urkarakh - meczet z XI wieku, stary cmentarz, niedaleko we wsi Habruk ponoć jakaś pieczara, ale więcej informacji o tym nie znalazłem. Niedaleko we wsi
                  Amuzgi również jakieś ruiny, nie pamiętam czego... W każdym razie również niedaleko jest kolejny must-see
                  Kala-Koreysh - opuszczone miasto i ruiny twierdzy. Dalej na
                  Kubachi - auł rzemieślniczy, kamienne domy, petroglify, dwie obronne wieże, jedyny w Dagestanie meczet wyłącznie dla kobiet. Kierunek południe i odbijamy na
                  Itsari - gdzie znajduje się kamienna wieża. Ciągle na południe przez góry w kierunku
                  Richa - stare domy, ciekawy meczet, jedna z najstarszych wsi Dagestanu, mieli jakieś potyczki z Mongołami w głębokim średniowieczu, pod wsią labirynt korytarzy i przejść. Jeśli już tam dojedziemy, to nie wracamy się tylko na wschód ponoć piękną górską do
                  Khiv.
                  I teraz tak: niby na południu jest górski region rutulski, ale ponoć już w ogóle zasiedlony przez pograniczników i wojsko, no i też kawałek drogi pod górę, więc póki co nie brałem go pod uwagę.
                  W każdym razie prędzej czy później dojedziemy do
                  Khuchni, gdzie jest wodospad, skalny most, twierdza siedmiu braci i...hotel - przyda się gdy nas wymoczy po drodze Kawałek dalej jest
                  Khrustil i "Kompleks jaskiniowy Diurk" - jaskinie, gdzie dzisiaj jest jakieś święte miejsce muzułmanów. Ponoć żył tam już człowiek pierwotny. Znowu zawrotka i już grzecznie do
                  Derbent. Tam wiadomo, atrakcji co niemiara, ale na otdych jedziemy do Turbazy Chayka, mają ponoć czyste, piaszczyste plaże

                  Więcej informacji o tych i innych miejscach w Dagestanie:



                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez zz44; 3558.

                  Komentarz


                    #84
                    Tomb Raider urywa 4 litery.

                    Komentarz


                      #85
                      Drugi film, tym razem z kamerki. Powrót asfaltami z Derbentu przez Astrachań, Wołgograd, Woroneż, Biełgorod.

                      Komentarz


                        #86
                        Co do jeżdżenia po Rosji, tutaj jest dobrze pokazane jak wszyscy zjeżdżają gdy gość ich wyprzedza
                        2:24
                        4:00
                        i jak zjeżdżają z naprzeciwka
                        5:30

                        Komentarz


                          #87
                          Zbocze góry - za ten widok dzięki. (Mam P O T Ę Ż N Y lęk wysokości, ale lubię to!)

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X