Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy po założeniu wydechu Dominator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Problemy po założeniu wydechu Dominator

    Zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc.
    Niedawno założyłem wydech Dominator do mojej XTZ660 Tenere ( 3yf) i filtr powietrza K&N.
    Od tego czasu silnik nie działa poprawnie. Gaśnie i przerywa na niskich obrotach. Strzela. Bardzo szybko się grzeje. Oddałem go do regulacji gaźnika, a jednak problem pozostał. Czy powinienem założyć z powrotem oryginalny wydech?

    #2
    Nie, po prostu dobrze wyregulować gaźnik, jak nie da rady tak to trzeba zmieniać dysze.
    A po co to zrobiłeś? Czujesz przypływ mocy?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Miałem nadzieję na choć niewielki przypływ mocy, a także ze względu na dźwięk.
      Jakie dysze?

      Komentarz


        #4
        W gaźniku.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Na szersze?

          Komentarz


            #6
            Przyjrzyj się jeszcze dobrze czy w okolicach filtra powietrza i dolotu wszystko jest dobrze złożone i szczelne. Na próbę załóż stary filtr i zobacz co się będzie działo

            Komentarz


              #7
              Po założeniu przelotowego komina oraz sportowego filtra powietrza zmienia się skład mieszanki, bo silnik dostaje łatwiej/więcej powietrza. Książkowo to powinno się stroić silnik na hamowni po takiej operacji U Ciebie strzela i się grzeje bo jest za uboga mieszanka. Dłuższa jazda w takich warunkach spowoduje m.in. wypalenie gniazd zaworowych. Poza tym na pewno w takim stanie motocyklowi nie przybyło mocy.

              Komentarz


                #8
                problem.jpg
                Czy wie ktos czy ta rurka powinna tak luzno wisiec?

                Komentarz


                  #9
                  Nie znam tego modelu ale widać że jest odkształcony ten przewód jakby był załóżony na jakiś króciec. Moze podciśnienie do gaźnika? Szukaj jakiegoś wolnego króćca

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Kommandante Zobacz posta
                    [ATTACH=CONFIG]23639[/ATTACH]
                    Czy wie ktos czy ta rurka powinna tak luzno wisiec?
                    Od dawna tego nie masz?

                    Komentarz


                      #11
                      Kupiłem motocykl kilka miesięcy temu. Pierwszy raz zdjalem bak.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Kommandante Zobacz posta
                        Kupiłem motocykl kilka miesięcy temu. Pierwszy raz zdjalem bak.
                        No to słabo. Tam powinien być filterek, bez którego cały ten czas wciągało syf do sekcji podciśnieniowej gaźnika. Nie trudź sie szukaniem w ASO. Nie mają.

                        Komentarz


                          #13
                          Extra extra. Po raz kolejny mam szczęście do mechaników. Co teraz, zdjąć gaźnik i czyścić?

                          Komentarz


                            #14
                            Zdjąłbym tylko pokrywkę od membrany i membranę bez wyciągania gaźnika i zobaczył co tam mamy.

                            Komentarz


                              #15
                              A czy nie jest to zaworek działający w jedną stronę?

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X