Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przednie zawieszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    przednie zawieszenie

    Witam
    zaczne od tego że podobny temat już iedyś tu był , ale jakby do końca sprawa nie była wyjaśniona.
    moja tenerka ma zaworki na przednich lagach.
    IMG_20170806_200930.jpg

    I teraz pytanie . pompować , czy nie??? opinie są podzielone, i nie mam jednoznacznej odpowiedzi.
    dziś odstawiłem moto do mechanika na gaźniki i jak wspomniałem o tym , to zaczeła sie dziwna wymiana poglądów , madrości itp...
    ja sam lekko podpompowałem żeby był troszkę twardszy bo śmigam tylko na szosach i jak dla mnie było ok.
    z racji tego że w mojej pracy mam do czynienia tez z pneumatyka w automatyce zmontowałem sobie na gratach "FESTO" pompke precyzyjna z dokładnością pompowania do 0,05 bara i to 2 lagi jednocześnie.
    ale wracając do rozmowy z mechanikiem... jeden zaraz podszedł i spuścił powietrze i powiedzial że tak ma być i jest to tylko do spuszczania powietrza po jeździe np w terenie które się tam samo nagromadzi, i nie wolno samemu nic robic. drugi stwierdził że skoro i tak nie śmigam w terenie ,zawieszenie nie jest tak męczone to można lekko utwardzić , on tak robi od lat i nic mu sie nie dzieje. był jeszcze jeden mechanik i 2 innych kierowników no i zdania podzielone.
    tak więc teraz jeszcze pytanie do was, co wy sądzicie???
    ja sam wole lekko twardsze, w teren nie smigam, tylko szosa

    #2
    Możesz powiedzieć że ten pierwszy to fachowiec ale od jeba..ia owiec .
    Pomylił zawiasy, spuszczać powietrze można z nowszych konstrukcji, ta z teresy jest przewidziana do pompowania w celu utrzymania odpowiedniej charakterystyki.
    W najnowszych zawiasach wraca się już do tego rozwiązania więc pompka która posiadasz będzie przydatna.
    Takie pompowane rozwiązania były również stosowane w africach i innych sprzętach z poprzedniej epoki, możesz poczytać na ten temat a później wyśmiać mechanika
    Pamiętaj tylko że napompowanie za dużego ciśnienia może skutkować uszkodzeniem uszczelniaczy.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz

    Pracuję...
    X