Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka pytań po zakupie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kilka pytań po zakupie

    Witam, mam kilka pytań w związku z nabyciem sprzętu (Xtz 750). Zanim oddam do swojego mechanika opiszę po krótce niedomagania jak i pytania dotyczące eksploatacji mianowicie:

    1. Jaki olej do silnika. Tak wiem, zanim mnie znienawidzicie za te pytanie bo było pewnie "pierdylion" postów na ten temat zapytam czy standardowy 10w40 (np. Motul 5100) może być ? Lałem ten olej do dwóch poprzednich sprzętów i był wystarczający. Rozumiem że tutaj tzw. sucha miska nie robi różnicy w tym temacie ?

    2. Bardzo słabe przednie hamulce. Poziom płynu w normie klocki tak na oko jakieś 50%

    3. Kontrolka od luzu świeci się cały czas

    4. Jak to jest z tym wskaźnikiem temperatury. Mianowicie odnoszę wrażenie że jego działanie jest jakieś dziwne. Po zakupie wracałem 70 km do domu i wychylił się może 2mm. W każdym razie był daleki od połowy, wydaje mi się że po rozgrzaniu powinien pokazywać połowę.

    5. Motocykl ma odłączony ten czujnik od nóżki (znajduję się w motocyklu, ktoś go zawinął i schował pod regulator napięcia). Trochę to dziwne bo chyba jest w pozycji otwartej więc moto powinno gasnąć (przewody są do niego podłączone).

    6. Jaki aku będzie odpowiedni ? 12Ah czy 14Ah i żelowy czy kwasowy.

    7. Gdzie znajduję się śrubka od regulacji wolnych obrotów i jakie te obroty powinny być. Wydają mi się nieco zbyt niskie ale może to moje subiektywne odczucia.

    Jeszcze odnośnie kraników paliwa (może moje pytanie wydawać się głupie) zakręcać je czy mogą np. kilka dni być odkręcone. Sprzedawca twierdził że nie muszę ich zamykać za każdym razem. Pytania o kontrolkę luzu i wskaźnik temp. widziałem ale może ktoś coś jeszcze doda. Za wszelkie odp. z góry dziękuję.

    #2
    Wszystko już było opisywane nie raz, poszukaj.
    1. Motul to gówno, tak samo możesz lac orlen i będziesz zadowolony.
    2. Porażka w standardzie, bez zmian pompy i tarcz z zaciskami nic nie zrobisz innego, tzn możesz jedynie się przyzwyczaić. Będą Ci pisać że da się to zrobić ale wsadzisz kasę w nowe graty do zacisków a dalej będzie lipa.
    3. Zwarta do masy. Poszukaj gdzie i podłącz jak powinna być.
    4. Jak wskaźnik nie ma dobrej masy to tak się dzieje, może być również wywalony termonstat więc trzeba sprawdzić.
    5. Pewnie dlatego wypieli kabel od luzu, bo inaczej by nie odpalał. Jak chcesz jeździć tylko po asfalcie możesz to zostawić a jeśli chcesz wjeżdżać do lasu wywal to.
    6. Taki jak podaje manual jest bardzo dobry.
    7. Poczytaj manual, tam wszystko masz napisane. Pewnie nawet go nie widziałeś na oczy. Śrubka jest między gaźnikami. Trzeba luzować zbiornik żeby się do niej dostać.

    Możesz nie zakręca ale jeśli pompa jest walnięta i poziom paliwa wyższy niż gaźniki to przeleci benzyna do gaźników i dalej do silnika rozrzedzając olej.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Tak ,wszystko co powiedział MJ to szczera prawda .Masz dwie opcje:
      1.Jezdzisz i ten typ tak ma.
      2.Słuchasz co mówi (pisze MJ) i zbierasz kasę na ktm
      3.Wszyscy skończymy na GS-ach MJ też ,tylko jeszcze do tej decyzji ni dorósł .

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez znikopis Zobacz posta
        Tak ,wszystko co powiedział MJ to szczera prawda .Masz dwie opcje:
        1.Jezdzisz i ten typ tak ma.
        2.Słuchasz co mówi (pisze MJ) i zbierasz kasę na ktm
        3.Wszyscy skończymy na GS-ach MJ też ,tylko jeszcze do tej decyzji ni dorósł .
        Dokładnie tak Ale ST to super motocykl i gratuluje zakupu

        Komentarz


          #5
          Ale z tym wskaźnikiem temp., że się słabo wychylił to raczej stawiałbym na to, że wracałeś do domu pod koniec września, a nie w upalne lato.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
            Ale z tym wskaźnikiem temp., że się słabo wychylił to raczej stawiałbym na to, że wracałeś do domu pod koniec września, a nie w upalne lato.
            Dokładnie , wystarczy przeczytać historię motocykla na jakie warunki był projektowany , sama nazwa TENERE mówi wiele , chyba że się nic nie wie o tym rejonie pustyni , to OK Dobry wybór, a nikt Ci nie każe jeździć nim do śmierci Następni już dorastają i czekają w kolejce na taki sprzęt.

            Komentarz


              #7
              Witam i dzięki za odpowiedzi, więc tak. Co do manuala to tak, czytałem go i widziałem na oczy i co nieco się już dowiedziałem. Jeśli chodzi o olej,tak czytałem już "encyklopedie" forumową na ten temat. Łeb od tego pęka. Doszedłem do wniosku że zaleję taki olej jaki lał sprzedający czyli 10W40 (tak czytałem manual i tam jest zakres od 10W30 do 20W40 w zależności od temperatury). Co do marki oleju wydaje mi się to drugorzędna sprawa ważne aby nie kupić podróby. Co do Motula to mogę się dowiedzieć czemu to gówno ? Komuś wysiadł silnik ? Sprzęgło kleiło czy co? Czy to tylko powtarzanie zasłyszanych historii. Wydaję mi się że w czasach kiedy ten motocykl był produkowany oleje były gorszej jakości niż obecnie, ale co ja tam mogę wiedzieć (żeby nie było nie bronie Motula) Co do hamulców powoli się przyzwyczajam ale fakt są delikatnie mówiąc słabe... Jeśli chodzi o kontrolkę luzu i rozłożonej stopki to zostawię to swojemu mechanikowi kiedy zaprowadzę na wymianę oleju i filtrów. Co do wskaźnika temp. to wydawało mi się że powinien być w połowie skali. Tak również wziąłem pod uwagę niską temperaturę pod koniec września a nie upalne lato. Tak nazwa TENERE wile mi mówi z tego co pamiętam to 5 czy 6 krotny zwycięzca Dakaru. Nie zamierzam sprzedawać moto skoro dopiero go kupiłem. Wyeliminuje po kolei usterki (jak lub mój mechanik) wymienię rzeczy eksploatacyjne i mam zamiar polatać dłuższy czas.

              Komentarz


                #8
                Co do oleju - wszyscy mówią, żę Motul to przereklamowane gówno, niewarte swojej ceny, a mimo to większość i tak go leje. Więc nie cuduj i zrób tak samo, ew. kup go, ale o gęstości 10W50.

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki Bezy za krótką i zwięzłą odpowiedź. Tak zrobię.

                  Komentarz


                    #10
                    Jeśli chodzi o czujnik temperatury to z moich obserwacji jak i z tego co mówił poprzedni właściciel - póki jest w zielonym to jest ok Na trasie zwykle wychylony w lewo jakby ledwo co się podniósł a w korku zbliża się do prawego krańca aż włączy się wentylator. A z własnej wiedzy to każdy silnik spalinowy w samochodzie czy motocyklu zmienia swoją temperaturę w czasie pracy. Może mieć 80 na trasie a w korku 100 i jest ok. Po prostu większość wskaźników jest zrobiona tak ze nie pokazują tych wahań, jak się nagrzeje i pracuje w swoim prawidłowym zakresie pracy to stoją sztywno po środku, a rzeczywista temperatura się waha. Dobrym przykładem jest choćby Peugeot 307, w którym można zaobserwować jak wskazówka na trasie przechyla sie w lewo na ok. 80 stopni a w korku w prawo na ok 100 stopni. I to jest normalne
                    secretgarage.pl

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      7. Poczytaj manual, tam wszystko masz napisane. Pewnie nawet go nie widziałeś na oczy. Śrubka jest między gaźnikami. Trzeba luzować zbiornik żeby się do niej dostać.
                      Jak sie juz wie gdzie ona jest i ma dobry srubokret (lamany 90st) to robi sie to bez luzowania czegokolwiek podchodzac od dolu

                      Ale reszta to najprawdziwsza prawda i im wczesniej zaczniesz zbierac kase, tym mniej organow oddasz przy zakupie kata
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz


                        #12
                        Mała uwaga dotycząca Motula.
                        To nie jest zły olej, szczególnie ten z wyższej półki - V300 np.
                        Opinię ma złą bo zaczęli go bardzo mocno podrabiać i kupując na allegro można było trafić minerała w butelce półsyntetyka.
                        Dlatego odpuściłem sobie tą markę i przeskoczyłem na Bel Ray - jest ok, tak po prostu.

                        Komentarz


                          #13
                          co do hamulców:

                          1. wyczyść*zaciski.
                          2. możliwe, że będzie się to wiązało z zakupem uszczelniaczy i/lub tłoczków (tanio nie będzie)
                          3. zamontuj przewody w stalowym oplocie.

                          ST nie ma ekstra hamulców, ale na pewno poczujesz zasadniczą różnicę (przynajmniej ja poczułem, po wykonaniu punktów 1 i 2).

                          co do śrubki od wolnych obrótów, ja do niej sięgałem bez ściagania/luzowania czegokolwiek, wkładając długą łapę od dołu.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            też ją normalnie łapskiem byłem w stanie obracać

                            Komentarz


                              #15
                              Wrócę jeszcze do sprawy oleju (tak wiem, trudny temat). Nie pytam o markę każdy ma swoją, natomiast zapomniałem zapytać o to czy ma być syntetyk czy półsyntetyk (jak wiadomo 10W40 czy 10W50 można zakupić i jeden i drugi). Wydaję mi się że półsyntetyk będzie ok (miałem wcześniej GSXR K1 i na syntetyku gorzej chodziły biegi, silnik chodził głośniej itd. Wróciłem do półsyntetyk-a i było ok). Wiem dokładnie że to temat rzeka ale jeśli można widzieć to na jakim oleju koledzy jeżdżą ? Dzięki za wcześniejsze porady.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X