Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cieknące paliwo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Cieknące paliwo

    Witam Wszystkich!
    Od pewnego czasu jestem posiadaczem xtz 750 z 1991r. Sporo w motocyklu zostało zrobione jak na start i teraz po kilku wypadach pojawił sie dziwny wyciek paliwa( jak dla mnie), nie znam jeszcze tego motocykla dopiero się go "uczę" dlatego proszę starych wyjadaczy o wyrozumiałość.
    Na ostatniej wycieczce po podjeździe pod ostrą górę na Równicy w okolicach Bielska-Bialej po zaparkowaniu moto na parkingu zauważyłem wyciek paliwa z wężyka wystającego spod silnika, zakręciłem kraniki i wyciek zniknał. W opinii poznanego przygodnie brata motocyklisty pewnie dostało sie paliwo do grodzi odpowietrzającej bak paliwa ale...po ujechaniu 0k. 50km wyciek był dalej i tak aż pod dom. Skonsultowałem się z moim znajomym, który to doprowadzał ten sprzęt do użytku i stwierdził,że być może zawiesił się pływak w gażniku. Wspomnę ,że moto było zatankowane prawie pod korek, w trakcie wycieku żadnych oznak awarii a na drugi dzień po tym zdarzeniu problem ulotnił sie sam...wycieku brak.
    Prosze o ewentualne opinie co może być tego przyczyną.
    Pozdrawiam!

    #2
    Wyciek z tego wężyka mógł wynikać z nietrzymających już (dostatecznie) zaworków iglicowych. Ew. możesz mieć ustawiony zbyt wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej. Tak czy siak, korygując poziom warto dla świętego spokoju wymienić też te zaworki.

    Komentarz


      #3
      ok, dzięki, wezmę to pod uwagę. pozdro!

      Komentarz


        #4
        Na razie, warto dać sobie na wstrzymanie i obserwować. Pisałeś, że wychodzi na to, że problem obecnie rozwiązał się sam. Może jakiś syf przyblokował pracę któregoś zaworka.

        Komentarz


          #5
          hmmm, tez tak robie, wczoraj polatałem i nic, bede to obserwował. dzięki jeszcze raz za te informacje.

          Komentarz


            #6
            temat do zamknięcia, wycieku brak.

            Komentarz

            Pracuję...
            X