Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dymienie z odmy a luzy zaworowe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dymienie z odmy a luzy zaworowe?

    Witam, ostatnimi czasy Tenera dosyć ciężko paliła, dzisiaj musiałem ją chwilę pokrecic żeby złapała. Ściągnąłem zbiornik i zauważyłem że po wyciagnieciu węża od odmy było w nim trochę oleju a po odpaleniu wali kompresja z jak zły (wąż od pokrywy zaworów) dlatego też wziąłem się za sprawdzenie luzow zaworowych, co się okazało: wydechowe na 0.20, ssace dwa dwa po 0.05 a pod pozostałe wgl szczelinomierz nie wchodzi. Stąd też moje pytanie czy kompresja odmy może być skutkiem zbyt małych luzow zaworowych? Zdaje sobie sprawę z tego że zapewne pasowałoby ściągnąć głowice żeby zobaczyć jak wyglądają gniazda zaworowe bo w tym wypadku mogły się wypalić ale z drugiej strony napewno będzie się to wiązało z zmiana uszczelki pod głowica czego wolałbym uniknąć.

    #2
    Prędzej pierścienie niż zawory. Jeżeli nie chcesz ściągać głowicy to zrób próbę olejową. Będzie wiadomo czy to pierścienie czy głowica.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      W jaki sposób próbę olejowa?

      Komentarz


        #4
        Potrzebujesz manometru do pomiaru kompresji. Raz mierzysz bez niczego a następnie do cylindra wlewasz kilka ccm oleju. Jeżeli pomiar z olejem da dużo większe ciśnienie to znaczy, że pierścienie już są kiepskie. Jeżeli oba wyniki będą podobne ale znacząco niższe od tych z manuala tzn, że nieszczelne są zawory. Jeżeli nie masz manometru to daj moto do jakiegoś pewnego warsztatu i niech pomierza. Tylko pamiętaj, żeby zapłon odłączyć od obu cylindrów
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          mierzysz kompresje na cylindrach, potem np strzykawką nalewasz niewielką ilosc oleju i mierzysz powtórnie. Jeśli kompresja wzrosła to świadczyło by o zużytych pierścieniach, jeśli nie wzrosnie to mozna podejrzewać nieszczelne zawory. O ile oczywiscie wcześniej kompresja była poniżej tolerancji. Dodałbym że kompresje powinno mierzyć się na otwartej na full przepustnicy

          Komentarz


            #6
            Tak czy tak najpierw kupię płytki i ustawie zawory, złożę rozrząd i wtedy spróbujemy z olejem, może problem zniknie bo w sumie jak zaworów nie domykalo to cofało kompresję i myślę że to mogło być przyczyną, jeśli nie to albo remont głowicy albo wymiana pierścieni (a bardzo możliwe że to i to... :/ )

            Komentarz


              #7
              nieszczelne zawory powodowały by raczej przedmuchy w wydech lub gaźnik, a nie w skrzynię korbową.

              Komentarz

              Pracuję...
              X