Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jakie przełożenie w teren

Junior Member Avatar Cretoon
    Motocykl
    Xtz 660

Domyślnie Jakie przełożenie w teren

Witam. Tak jak w temacie jakie przełożenie polecacie na jazdę po terenie chodzi mi o zebatki przód i tył(liczba zębów)

Member Avatar mishieck
    Motocykl
    XTZ660

Domyślnie

Tył mam standard, z przodu 1 ząb mniej.

Senior Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Miałem w lecie takie sam zestaw jakmishieck. Jak dla mnie nie wielka różnica na plus. Na asfalt większa na minus. Zakres prac i kosztów jest tak niewielki, że warto mieć dwie zębatki i 14nastke i 15nastkę.

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Ze względów eksploatacyjnych lepiej dać większą na tył niż mniejszą na przód. Łańcuch lepiej to znosi. Z tym, że na tył to ze trzy zęby więcej. Moim zdaniem fabryczne przełożenie 3:1 to dość zgrabny kompromis szosowo-terenowy. Każde zwiększenie przełożenia coś w terenie pomaga ale dużo więcej ujmuje na szosie. To i tak bez znacznie głębszych ingerencji nie będzie moto w teren. Bez zmian w zawieszeniach i ciężarze i tak nie sposób nim poszaleć. Bez względu na ilość zębów i trzeba to brać pod uwagę.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Member Avatar mishieck
    Motocykl
    XTZ660

Domyślnie

Cytat Napisał Prince Zobacz post
    Miałem w lecie takie sam zestaw jakmishieck. Jak dla mnie nie wielka różnica na plus. Na asfalt większa na minus. Zakres prac i kosztów jest tak niewielki, że warto mieć dwie zębatki i 14nastke i 15nastkę.
    W terenie duża różnica na podjazdach. Tam gdzie wcześniej brakowało 2. biegu i trzeba było wbijać 1-kę teraz spokojnie wlatuje na dwójce. Na tukanie parę podjazdów nawet na trójce poszło.
    Na długich prostych po piachu, szutrze też mi się lepiej lata na 14z z przodu.

Na asfaltowe wyjazdy zakładam 15z i mam przełożenie fabryczne.

Uprawnienia