Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciuchy adwenczer

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ciuchy adwenczer

    Siema,

    Zbliza sie powoli gwiazdka (dekoracje w sklepach sa!), zaraz potem mam urodziny, a to w polaczeniu z koniecznoscia odswiezenia sobie ciuchow moto jest jasny sygnal.
    Chcialbym raczej ciuchy z ochraniaczami (zbroje mam, jezdze jak jest naprawde goraco z plastikowa koszulka) ale najlepiej - wyjmowanymi ;-) I na Klima mnie nie stac.
    Polecicie cos fajnego, wartego obejrzenia?
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    #2
    No to jak masz zbroję i koszulkę to górę masz odpowiednią, teraz tylko spodnie. Ale nie znam nie kordurowych spodni z ochraniaczami. Niestety ale w takich to się gotuję. Jedynie to chyba takie przewiewne ala dzinsy z wkladkami na biodra i kolana to tak na co dzień żeby nie trzeba było za każdym razem ochraniaczy wkładać. Na dalszy wyjazd tylko spodnie crosiakowe i ochraniacze na kolana mogę powiedzieć że się sprawdzają. tzn jest gorąco ale jak wstajesz podczas jazdy to wentylacja robi swoje.

    Odpuść sobie 3 warstwowe ciuchy, to porażka.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Alpinestars Calama, mam kurtke, spodnie mnie jakoś nie zachwycily.

      Komentarz


        #4
        Na lato to tak jak Junak napisał, na chłodniejsze pory roku kupiłem sobie spodnie Icon Raiden Patrol i na razie są ok. Taki impuls poczułem po tegorocznych deszczowych przelotach.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          ja mam zestaw:

          modeka quebec pro spodnie - mogę polecić. na wyjazd biorę te spodnie oraz jeansy motocyklowe.
          kurtka revit defender - kupiłem używkę, mogę polecić. wchodzi mi na zbroje. dobra też jest cayenne pro tej samej firmy.

          też mam sobie wymienić ciuchy, więc rozkminiam albo taką samą kurtkę (plus może spodnie revita) albo modekę aft touring.

          teraz uwaga - membrany nie należy traktować jako membrany przecideszczowej a warstwe chroniącą od wiatru. podpinki leżą w szafie, w ogóle z nich nie korzystam - na wyjazdy zakładam polary (dwa dokładnie, grubszy i cieńszy) pod ochraniacze. jak napierdala deszcz (nie mylić z lekko pada) zakładam goretexy niemieckiej armii i jest gites.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Ja mam kurtkę Held Hakuna. Używka z allegro, najlepiej zainwestowane 170 zł w moim życiu [emoji16]
            Wykonana membrana, świetne patenty z odpinanymi panelami. Sprawdza się zarówno w upałach, jak i przy chłodzie. Przetestowałem w tym roku w Gruzji.

            Komentarz


              #7
              Mam crossiakowy set, ale jakos nie jestem przekonany do niego na dluzsze przeloty, ale pewnie w koncu sprobuje i zobaczymy. Mam kondona na wierzch - membrany pod kurtka, nawet nie przemiekaja u mnie, ale 15 kg kurtka nie jest fajna ;-)

              Dzieki za wszystkie sugestie - bede ogladal
              Pzdr!
              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
                Ja mam kurtkę Held Hakuna.
                Też mam tę kurtkę, ale nie wiem jak można w niej jeździć w temperaturach powyżej 15 stopni, mi tam jest za gorąco nawet jak wszystko porozpinam oczywiście bez membrany i podpinki. Ale to dlatego też że zawsze mam na sobie bieliznę termiczną, górę i dół. Zawsze zakładam zbroję pod kurtkę, ochraniacze powyjmowałem, nie jest może zbyt obszerna ale akurat nic nie podwiewa ani nie telepie się na wietrze podczas jazdy. Membranę zakładam też jak akurat jest około 10-15 st na termometrze i tylko na dłuższe asfaltowe przeloty. Spokojnie mogę polecić tę kurtkę, dzięki suwakom na prawdę można zrobić z niej przewiewną kurtkę.
                Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Jeżdżę w kurtce Hakuna i portkach Matata 5 rok. W każdych warunkach - od placu manewrowego w trakcie kursu po przeloty autostradowe przy temperaturach oscylujących wokół zera. W komplecie z adekwatną do temperatury bielizną, przeciwwietrzną wpinaną membraną i cienkim softshelem a w razie potrzeby przeciwdeszczowej kurtce i spodniach z gore-tex pozwalały sprawnie i wygodnie przemieszczać się na każdą odległość.

                  Nie jeździłem w terenie.

                  Sprawdziła się a poza ogólnym zszarzeniem jasnych elementów nie ma widocznych śladów używania. Co ważne nylonowa cordura a nie jej poliestrowy odpowiednik.
                  Może być już trudna do dostania bo zastąpił ją model Held Hakuna II a z podpinka Gore-Tex Carese (w tym roku Carese II).

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Proponuję podjechać do Honda Plaza - mają na stanie jeszcze jeden egzemplarz w rozmiarze XXL http://allegro.pl/held-kurtka-hakuna...913418306.html
                  Rozmiarowo powinna być odpowiednia.
                  Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
                  Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                  Komentarz


                    #10
                    Mam komplet Revit, spodnie kupiłem parę lat temu jak jeszcze ta marka nie była taka droga , fajne wygodne nawet w zimie służą jako narciarskie, niestety na ciepłe klimaty za ciepłe mają wywietrzniki ale działają tylko jak się jedzie na stojąco,kolor czarny i membrana na stałe robi swoje, kurtkę kupiłem używkę z OLX bardzo wygodna nosi się jak zwykłą, w upalne dni daje rade w jasnych kolorach sporo wywietrzników, membranę poprzednik zgubił, więc na zimne dni softshell pod spód, ogólnie markę mogę polecić, wadą jest cena nowych ciuchów , na deszczowe przeloty mam kombinezon Polo używkę kupiłem, kondon jak kondon każdy zna wady i zalety

                    Komentarz


                      #11
                      Teraz dopiero będzie!
                      Przerobiłem kilka górnych części. Zawsze miałem zastrzeżenia. Po około 9 latach odłożyłem i kupiłem (na próbę) używaną bmw rally 2.
                      Teraz dopiero wiem, że te pieniądze które wywaliłem wcześniej na wszystkie kurtki..... poszłłłłłły.
                      Ostatnio 400 km w deszczu membrana wytrzymała. Odpinane rękawy. Możesz zostawić samą siatkę z ochraniaczami. Wiem że to nie zastąpi
                      latem zbroi. Pierwszy frak w którym nie zmarzłem i nie spociłem się. Teraz szukam równie dobrych spodni.

                      I proszę bez zbędnych docinek

                      Komentarz


                        #12
                        Radek bez docinek ci powiem że bmw rally 2 ma jednak pewną wadę, jest droższa od Klima. Co do jakości nie mam zastrzeżeń, sam przymierzałem.(jak nikt znajomy nie patrzył)
                        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                        Komentarz


                          #13
                          generalnie kurtke z kodury (taka co wejdzie na zbroje) z odpinanami rekawami i wentylacja w ludzkie cenie to bym chetnie przytulil.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            Ewentualnie jak nie Rallye to GS Dry, trochę taniej, a też jest super.

                            Komentarz


                              #15
                              $573.33 - to nie jest ludzka cena
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X