Poka wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Napinacz acuszka rozrzdu xtz 660

Senior Member Avatar pehowiec
    Doczy
    kwi 2016
    Postw
    288
    Motocykl
    xtz 660 98r
    Skd
    Lipka

Domylnie Napinacz acuszka rozrzdu xtz 660

Witam, przeszukaem cae forum i nie znalazem odpowiedzi na moje pytanie. Ot mam pytanko czy jest moliwo sprawdzenia stanu acuszka a take prowadnic wykrcajc tylko rub ze spryn z napinacza ? Chodzi mi o to czy kto moe mierzy wkadajc miark w napinacz ? I po tej dugoci mona by przypuszczalnie oceni ile jeszcze zbkw zostao do wysunicia. Problem w tym e moto jest do kupna ale gociu nie bardzo chce si zgodzi na wiksz inwazj w moto. Z gry wielkie dziki za odpowiedzi.

Doczy
    kwi 2016
    Postw
    288
    Motocykl
    xtz 660 98r
    Skd
    Lipka

Domylnie

Noo, panowie , nikt nie wpad na pomys przy wyjmowaniu napinacza eby zmierzy z drugiej strony ile jest wsunity i policzy zbki ?? Byby to dobry pomys na sprawdzenie moto przed zakupem i wklejenie odpowiedzi w ,, poradniku kupujcego '' . Moe jednak kto kombinowa w ten sposb lub jest w fazie remontu silnika i ma napinacz wykrcony ?

Junior Member Avatar evilthedevil
    Doczy
    maj 2013
    Postw
    3
    Motocykl
    XTZ660 '99
    Skd
    Konstancin-Jeziorna

Domylnie

Jak gociu nie daje odkrci 2 rub, no 3. To lipa. Fakt, e do wymiany moe bdzie uszczelka za 15PLN. No chyba, e ma co do ukrycia?!

Doczy
    kwi 2016
    Postw
    288
    Motocykl
    xtz 660 98r
    Skd
    Lipka

Domylnie

Cytat Napisa evilthedevil Zobacz post
    Jak gociu nie daje odkrci 2 rub, no 3. To lipa. Fakt, e do wymiany moe bdzie uszczelka za 15PLN. No chyba, e ma co do ukrycia?!
    Jeszcze jest wyk od odmy co do airboxa idzie i przez niego trudno podej z imbusem,a wyk bardzo sztywny i nie da rady go wyj. Nawet przez kranik trudno z imbusem podej , oczywicie maa teresa po lifcie wic dojcie troch trudniejsze.

Junior Member
    Doczy
    lip 2017
    Postw
    5
    Skd
    Wolbrom

Domylnie

Cytat Napisa pehowiec Zobacz post
    Jeszcze jest wyk od odmy co do airboxa idzie i przez niego trudno podej z imbusem,a wyk bardzo sztywny i nie da rady go wyj. Nawet przez kranik trudno z imbusem podej , oczywicie maa teresa po lifcie wic dojcie troch trudniejsze.
    Witaj mam sposb na napraw tego ustrojstwa wiec jak nie napina to sie naprawi i bdzie napina byle silnik nie by juz dojechany na maksa

Guru Member Avatar piotr13
    Doczy
    lut 2010
    Postw
    1,285
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S
    Skd
    kocian

Domylnie

Owszem, mona omin ten nadlew ktry przeszkadza napinaczowi ale acuszek wycignity si od tego nie uzdrowi. Zrobi jeszcze par tysicy ale wymieni trzeba i tak.
    Ostatnio edytowane przez piotr13 ; 01 grudzie 2017 o 09:21
    Jeeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybr...
    Jeeli jest wybr to mog by nawet cztery...

Doczy
    kwi 2016
    Postw
    288
    Motocykl
    xtz 660 98r
    Skd
    Lipka

Domylnie

Witam, dziki uprzejmoci kolegi @kubula udao mi si zrobi pomiary do sprawdzenia wysunicia napinacza acuszka rozrzdu. Moe nie jest to bardzo miarodajne ale przy zakupie lub w swoim moto moemy sprawdzi stan napicia acuszka ( wysunicie napinacza ) , wykrcajc tylko rub wraz ze spryn i zmierzenie odlegoci od korpusu napinacza do bolca z zbkami . A wic tak - maksymalnie wysunity ,, bolec '' napinacza 18 zbkw - 64 mm , maksymalnie wsunity 1 zbek - 45 mm , ,, bolec '' w poowie czyli 9 zbek 56 mm. Czyli mona przyj e zbki s co milimetr, bo w sumie to powinny by liczone chyba wcicia midzy zbkami . I tak zaraz zmierzyem u siebie , okazao si e jest na 12 zbku , w zwizku z tym mam pytanie czy kto si orientuje ile mu jeszcze ycia pozostao ? I drugie pytanie , na ktrym z zbkw jest napinacz przy zaoonym nowym acuszku i wzgldnym lizgu ?

Senior Member Avatar Prince
    Doczy
    wrz 2012
    Postw
    873
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R
    Skd
    Krakw <-> Warszawa

Domylnie

Nie wiem czy to jest jasne, chyba lepiej napisa, e wszelkie takie zabawy w pomiary robi mechanik, ktry wie w jakim punkcie moe bezpiecznie zluzowa spryn. A nie odkrcamy na pa rub napinacza i "se pomierzymy".

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •