Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[660] Kilka rzeczy do ogarnięcia po zakupie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Kilka rzeczy do ogarnięcia po zakupie

    Witam serdecznie!

    Zakupiłem 660 '96, zrobiłem kilkadziesiąt km i mam kilka pytań:

    1. Lipne hamulce, jest jakis prosty sposób na upgrade? Cos typu większa tarcza z innego modelu + adapter + zacisk? Generalnie mam wrażenie, że hamulce są gumowe i bezczuciowe, zarówno tylny jak i przedni.

    2. Zbyt niska kierownica. 4-5 cm wyżej sprawiłoby, że wygodniej bym stał na motocyklu. Uniwersalne risery?

    3. Światła, krótkie wydają sie świecić zbyt nisko, długie świecą w niebo. Wersja z podwójną lampą. TTTM?

    4. Hand guards, jednego mi brakuje. Ktos poleci cos co na pewno pasuje i ładnie osłoni przed wiatrem?

    5. Szyba która jest na moto jest zdecydowanie zbyt niska i wiatr urywa mi głowę. Co pasuje P&P?

    6. Polecane siedzisko, które bedzie o 3-4 cm niższe? Obecnie na postoju podpieram się czubkami palców i jednak pewniej bym się czuł gdybym mógł oprzec o grunt chociaż pół stopy. Wolałbym to rozwiązać siodłem a nie obniżaniem zawieszenia.



    Z góry dziekuję za porady i życze Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku

    #2
    1. Nic nie zrobisz. Te typy tak maja.
    2. Dokładnie.
    3. Tak jest. Możesz regulować śruba kolo reflektora ale to i tak nic nie daje.
    4. Na alle kupisz ori za 20zl
    5. Dluzsza telepie sie strasznie podczas jazdy. Spróbuj najpierw deflektor.
    6. Pisz do kolegi mxwulkan on szyje takie. Poszukaj tematu na forum.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Czy ktos sie oeirnetuje na ile taki zestaw bedzie pasowac do XTZ 660 '92-'96?



      Cena zabija, ale obstawiam, że tarcza jest kopią tarczy z inego modelu, pozostaje kwestia adaptera a to już mozna ogarnąć w kraju.

      Komentarz


        #4
        Sprawdź sobie w katalogach tarcz średnicę osadzenia śrub montażowych i wewnętrzną średnicę tarczy, jeśli jest taka sama to będzie pasować.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Serwis zacisków i w ogóle układu który pewnie nie był robiony nigdy, warto zrobić. Jest różnica. Właściwie w 660tce po serwisie hampli ( oplot mam z przodu) nie odczuwam potrzeby kombinowania nic więcej. Tarcze mam nową wciąż nie założoną bo nie ma potrzeby.
          Gdybym już miał kombinować z wyższym budżetem to wymieniałbym cały przedni zawias na coś nowszego/lepszego. Można iść w komplet od ST ( dwie tarcze) Lagi tej samej średnicy i koło z dwiema tarczami. Ale do hamulców po przeserwisowaniu akurat nie mam uwag. Przednie zawieszenia w tych starociach to niestety słabizna.

          Komentarz


            #6
            jest zasadnicza różnica po serwisie zacisków. Wiem, bo robiłem w mojej XTZ. Co miłe, łatwo się to robi samemu.

            Tak czy owak, stalowy oplot bym dodał i miałem tu u siebie na liście w XTZ. Tzn. miałem to przez jakieś 5 lat i zawsze było coś ważniejszego.
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              Przesiadam sie z Intruza który ważył 140kg i miał z przodu pojedynczą tarczę 275mm. Tutaj mamy o blisko 100 kg więcej i minimalnie wiekszą tarczę. Wydaje mi się, że jakies 320-330 mm by zrobiło robotę. Trzeba by tylko wrzucic inna tarcze i adapoter zeby odsunąć zacisk.

              Komentarz


                #8
                Średnica tarczy sama w sobie nie zrobi zadaniczej różnicy. Moim zdaniem dużo więcej da założenie oplotu, porządny serwis zacisku i pompy. Jeszcze lepsze wyniki da wymiana pompy na coś nowoczesniejszego. Można dostać we względnie niewielkich pieniądzach pompy od nowszych sprzętów. Całość może wynieść nawet mniej niż cena większej tarczy i adaptera. Coś takiego np. http://allegro.pl/yamaha-xt-660x-r-x...ia-i6962951486
                Poza tym mała xtz nie waży więcej niż dwieście kg.
                Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                  Średnica tarczy sama w sobie nie zrobi zadaniczej różnicy. Moim zdaniem dużo więcej da założenie oplotu, porządny serwis zacisku i pompy. Jeszcze lepsze wyniki da wymiana pompy na coś nowoczesniejszego. Można dostać we względnie niewielkich pieniądzach pompy od nowszych sprzętów. Całość może wynieść nawet mniej niż cena większej tarczy i adaptera. Coś takiego np. http://allegro.pl/yamaha-xt-660x-r-x...ia-i6962951486
                  Poza tym mała xtz nie waży więcej niż dwieście kg.
                  Tutaj akurat będę dyskutować. Najbardziej upraszczając średnia długośc ramienia na której działa hamulec przekłada sie na siłe hamowania bardzo bezpośrednio. Oczywiście, różnica miedzy 275 a 285 jest znikoma bo i średnia długość ramienia zmienia się nieznacznie, ale już przeskok na 320-330 będzie mocno wyczuwalny. Kwestia dobrania tarczy która siadzie P&P (koszt zapewne niemal taki sam jak ori tarczy) i dorobienia adapteru do zacisku. Przydałby sie tylko ktos ogarniety kto ma dostep do katalogów części zamiennej i podsunie tarczę montowana tak samo, o tej samej grubości, ale większej średnicy.

                  Na marginesie, ma ktos sprawdzone dane dotyczące wymiarów ori tarczy?

                  Według papierów i różnych danych mam 197-212kg. ja też ważę swoje 110, więc hamulec ma co robić

                  Komentarz


                    #10
                    Możesz dać i 400 mm ale jeżeli będziesz je ściskac kombinerkami to sam rozumiesz... W xjocie mam dwie tarcze 330 mm z przodu i hamuje poprawnie ale bez rewelacji. Kumpel ma te same tarcze ale zaciski z R 1 ioploty i różnica jest kolosalna. Dlatego będę się upierał, że sama większa tarcza bez poprawy reszty układu da niewiele. Oczywiście zrobisz jak uważasz co do wagi to moja xtz (dwie lampy więc cięższa) z pełnym brakiem ale akcesoryjnym wydech em waży 196 kilogramów. Ważyłam sam na świeżo legalizowana wadze w robocie.
                    Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      dejv667 czy wciąż masz oryginalny przewód? Jeśli tak to jak sądzisz- na ile lat eksploatacji jest przewidziany przez producenta?
                      Zrobisz jak uważasz. Tyle, że te kombinacje są kompletnie bez sensu bez sensownego serwisu. Nowa większa tarcza do zastanych zacisków i przewodów i zmurszałych uszczelniaczy? Jak robić, to za kolejnością. To nie czoperek gdzie najpierw czesanie frędzli i przypinanie większych orzełków a później mechanika ;D

                      Komentarz


                        #12
                        O wypraszam sobie - frędzelków nie mam

                        Naturalnie, że przewód zostanie wymieniony a cały układ zapewne przeglądniety i w razie potrzeby odświeżony. Tyle, że ja lubie takie rzeczy robić "na raz". Zwyczajnie jak juz tego dotykać to od razu kompleksowo zeby cała operacja trwała dwa dni a nie dwa tygodnie.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X