Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprężyny progresywne od.....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Przede wszystkim wyjmij najpierw swoje sprężyny i je zmierz czy jeszcze trzymają wymiar. Jak Ci się nie chce szukać w serwisówce to chyba nawet na forum ktoś podawał te wartości. Pasowało by też wyjąć lagi całkiem z półek i wyczyścić cały szlam z dołu lagi przy okazji, chociaż to nie sprawi że nie będzie tak nurkować no ale szkoda lać nowego oleju w ten syf. Co do samego oleju to polecam zalać nieco gęstszy niż zalecany czyli 15W. Ale jak już tak dobija to może olej Ci wybiło uszczelniaczami albo dołem się zlał powoli. No chyba, że ktoś wcześniej tam się babrał i nie włożył tulei, tyle że to mało prawdopodobne bo moto by krzywo stało - te tuleje mają pewnie coś koło 10cm. W każdym razie moto w górę i rozkręcaj lagi i dawaj znać co i jak.

    Komentarz


      #17
      To pewnie na wiosnę dopiero bo zimno w garażu. Ale zajrzę a wymiary chyba na górze w tym poście kolega podał tak?

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
        To pewnie na wiosnę dopiero bo zimno w garażu. Ale zajrzę a wymiary chyba na górze w tym poście kolega podał tak?
        Tak jest, wyżej kolega podał wymiary.

        PS.

        Wcale nie jest jeszcze tak zimno

        Komentarz


          #19
          Oryginalne sprężyny ST mają 544.5 mm. Tabela którą wkleiłem u góry podaje 540 dla progresów Wirth i sprężyny xt 660 r mają być identyczne. Skoro twoje sprężyny progresywne mają 630 mm to widocznie mają być montowane bez tulejek metalowych.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #20
            A widzisz języków się uczyć nie chciało to i czytać po germańsku się niepotrafi a jak byk napisane że wirth i teraz pytanie tabelka mówi 540 a te moje mają 630 tulejka ma 10 cm to wychodzi na to że sprężyny siadły 10 mmbo poqinny mieć 640?

            - - - Zaktualizowano - - -

            537122060_1_1000x700_sprezyny-progresywne-yamaha-xt-660-r-sucha-beskidzka.jpg 630 dł. i 37 śr.

            - - - Zaktualizowano - - -

            A co oznacza w tej tabeli prawa rubryka to A 7,6,5?

            Komentarz


              #21
              może tak być, 10 mm zależy w jakim czasie to norma, do tego jeszcze błąd mierzenia 1 mm i masz wynik.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                A widzisz języków się uczyć nie chciało to i czytać po germańsku się niepotrafi a jak byk napisane że wirth i teraz pytanie tabelka mówi 540 a te moje mają 630 tulejka ma 10 cm to wychodzi na to że sprężyny siadły 10 mmbo poqinny mieć 640?

                - - - Zaktualizowano - - -

                [ATTACH=CONFIG]24333[/ATTACH] 630 dł. i 37 śr.

                - - - Zaktualizowano - - -

                A co oznacza w tej tabeli prawa rubryka to A 7,6,5?
                Odnosniki do uwag, przewaznie informacje typu (tylko z danym rozmiarem opony etc).

                Niestety, skan jest niekompletny, wieć raczej się nie doczytamy.

                Co do różnicy w długości, skan dość jasno mówi, o długości sprężyn. To, że akurat u Ciebie siedzą dłuższe sprężyny raczej nic nie powie. Przydałby sie kompletny skan tego ABE.
                Ostatnio edytowany przez dejv667; 4982.

                Komentarz


                  #23
                  Póki co nie wiem co siedzi. Te progresy o których piszę to używki które mogę kupić tyle że od XT 660 ale już ustaliliśmy że powinny pasować i nie wiem czy się łaszczyć bo niedrogie czy odpuścić i jeździć jak jest.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
                    Póki co nie wiem co siedzi. Te progresy o których piszę to używki które mogę kupić tyle że od XT 660 ale już ustaliliśmy że powinny pasować i nie wiem czy się łaszczyć bo niedrogie czy odpuścić i jeździć jak jest.
                    Jak niedrogie i koszta znikome to mozna poeksperymentować.

                    Komentarz


                      #25
                      100 zł

                      Komentarz


                        #26
                        a ogarniesz sobie wymiane etc sam? Jak tak to bierz i nie delibruj. 100 pln to ne jest aż taka kasa, żeby dumac tygodniami. Jak Ci sie spodoba to zostawisz, jak nie to trafia na regał

                        Komentarz


                          #27
                          Tutaj bardziej chodziło Mi o to czy będą pasować bp są od innego modelu i czy po wymiarach da się dojść czy nie są na śmietnik. A co do wymiany to jeżeli nie potrzeba jakiś super narzędzi to powinienem dźwignąć yemat.

                          Komentarz


                            #28
                            Wrzucam foty moich progresów z miarą i numerami.

                            20180114_205134(1).jpg
                            20180114_205143.jpg
                            20180114_205206.jpg
                            20180114_205239.jpg

                            ps. Tak trochę poza tematem, ale jak juz wspomniałem, nie chciałem ruszać w tym roku lag bo rok temu przez sezonem robiłem je na tip top z rozbieraniem i myciem do najmniejszej części. Teraz chciałem tylko wymienić uszczelkę spustu pod małą śrubą, ale jak zobaczyłem jaki gnój wyleciał ze środka to nie mogłem tego zostawić. Olej był znowu niemal czarny z drobinkami aluminium tak jak w zeszłym roku po zakupie i nie wiadomo ilu latach nie ruszania. Przepłukałem to kilka razy naftą aż leciało czyste, pompując lagą syf do spustu. Dodam że w okół uwalone jest wszystko co się dało, a i papieroska sobie wolałem odmówić w czasie roboty . Wygląda na to że trzeba będzie zaglądać tam regularnie...
                            Ostatnio edytowany przez Kopruch; 4918.
                            https://www.facebook.com/kupplungtech/

                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Co ty. Wyśmieją cie. Jak mowie ze wymieniam olej i uszczelniacze po sezonie to lwie ze wymienia się jak cieknie
                              Druga sprawa ze nawet jak nasikasz do zawiasu teresy to będzie pracował jak z najlepszym olejem.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #30
                                One są różnych długości czy tak ułożone??

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X