Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gorące przewody stratora.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Gorące przewody stratora.

    Witam wszystkich. Ostatnio po dłuższym postoju postanowiłem umyć i przewietrzyć małą tereskę. Zabrałem się więc do czyszczenia, mycia , a potem start..... no i zonk. Yamaha odpala od 2 strzała (stała około 2 miesięce), ładnie pracuje, ale spod kanapy z lewej strony coś się dymi. Gaszę więc silnik, odkręcam owiewkę od strony akumulatora i widzę spaloną kostkę od przewodów ze stratora. Pomyślałem sobie, że może ją zalałem i stąd cały problem. Oczyściłem wszystko, podłączyłem na krótko przewody, ale po odpaleniu stają się bardzo gorące. W szczególności jeden z nich. Dzisiaj zdjąłem plastiki i bak, oczyściłem wszystkie kostki itp itd. przejrzałem nawet moduł spod tylnego błotnika, ale nic nie pomogło. Przewody w dalszym ciągu się gotują zaraz po odpaleniu. Czyżby strator padł? może regulator napięcia? Wie ktoś jak to sprawdzić? Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowany przez Mariku; 4832.

    #2
    Cześć

    Typowy problem, było o tym wiele. Poszukaj tematów o problemach z ładowaniem i grzejących się regulatorach napięcia.
    Generalnie chodzi o słabe styki i słabą "masę".
    Akurat nie pamiętam konkretnego tematu żeby Ci podrzucić.
    Jak nie ogarniesz to poszukam bo sam kiedyś to poprawiałem.

    Komentarz


      #3
      Dziękuję. Zawsze najpierw szukam gotowych tematów ,ale tym razem nic nie znalazłem. Jeszcze będę próbował, ale jakbyś mógł to podrzuć coś. Pozdrawiam.

      Komentarz


        #4
        O mam:




        To temat słabego głównie ładowania, ale grzejące się wtyczki są tego przyczyną i skutkiem.

        Komentarz


          #5
          No wielkie dzięki Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko ogarnąć Jak się uda to napiszę co i jak.

          Komentarz

          Pracuję...
          X