Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawieszenie do XTZ 750 Super Tenere od yz400f?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zawieszenie do XTZ 750 Super Tenere od yz400f?

    Witam, przeglądając dzisiaj zdjęcia tenerek natknąłem się na super Tenere z zawieszeniem od yz400f bądź yz450f (o ile to nie to samo ). Co myślicie o takiej konfiguracji, czy może to śmigać i czy jedna tarcza wydoli (większą średnica, lepsza pompa ale nadal to jedna szt)?

    #2
    Chyba Cie Pan opuścił. Wiesz jaka jest różnica wagi?

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez bezel93z Zobacz posta
      Witam, przeglądając dzisiaj zdjęcia tenerek natknąłem się na super Tenere z zawieszeniem od yz400f bądź yz450f (o ile to nie to samo ). Co myślicie o takiej konfiguracji, czy może to śmigać i czy jedna tarcza wydoli (większą średnica, lepsza pompa ale nadal to jedna szt)?
      Pavel z kanału Motorcycle Adventure chyba przeszczepił cały przód łacznie z pojedynczym hamulcem właśnie z yz450, tyle że do nowszej 660.

      Komentarz


        #4
        Ktoś z tego forum przeszczepił ( po drobnych przeróbkach) przód od husaberga. http://www.xtzclub.pl/threads/13476-...Opolskie+zmoty

        Komentarz


          #5
          Ja założyłem zawias od yz 400 (WP 46). Zmiany w samych lagach to olej 20w oraz skrócone sprężyny od Transalpa. Ich długość została dobrana tak że trzeba je trochę skompresować żeby nakręcić górną śrubę. Co do przedniego hamulca to zastosowana jest oryginalna pompa od teresy a zacisk od yz 400 przewód nie jest w oplocie. tarcza hamulcowa jest o ile dobrze pamiętam 320 dorabiana na zamówienie z stali chirurgicznej i jakoś od 3 lat nie wykazała oznak zużycia (a są na niej 2 klocki i to zmienione raczej z litości bo pewnie jeszcze by polatały). Co do hamowania to nie mam żadnego problemu, czy to solo czy z bagażem, a samego mnie jest też sporo. Jeśli chodzi o jazdę z bagażami i pełnym zbiornikiem to nie da się ukryć jest to wiotki zawias ale da się podróżować bez przeszkód nawet po bezdrożach. Na pusto z połową zbiornika zawias odżywa i jest super chodź przy dużych dropach albo dziurach czuć że dobija (ale który nie dobija). W całym zestawie jest
          oryginalne koło od 400 i na ta chwilę jest to najsłabsze ogniwo bo po dwóch sezonach trzeba będzie je wycentrować. A i sztyca została dorobiona i wprasowana w półkę od 400.

          Cała operacja kosztowała mnie 2000 zł.

          Jeśli mam być szczery to będę szukał zawiasu od KTM 950 albo od 990 ale to ze względu na wiotkość, mam nadzieję że zmiana z fi 46 na fi 50 lub 52 da znaczną różnicę z sztywności ale i w nośności.
          Ostatnio edytowany przez grubens; 174. Powód: dopisanie

          Komentarz

          Pracuję...
          X