Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki był oryginalny łańcuch montowany w Super Tenerach?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Co do tarcz to niestety muszę zgodzić się z kamiltee. Tarcze w ST jak mają spory rant to niestety przebieg już ponad 100tys km.
    Dla przykładu podam:
    LC4 przebieg 22tys na liczniku i zero, dosłownie zero rantu na oryginalnych tarczach. Kto nie wierzy to zapraszam do mnie ;]
    CBR929 przebieg 60tys i dopiero lekki wyczuwalny rant na tarczach.
    GSXR 1000 i przebieg 50tys i też dopiero bardzo leciutki rant na tarczach.
    CBR900 sc33 przebieg licznikowy 33tys a tarcze i ich próg wskazywał mi i znajomemu mechanikowi raczej na 50-60tys km.

    Co do ST to moja była miała na liczniku coś ponad 50tys i tarcze przednie przed zmianą a tył już do wymiany się nadawał i do tego moto brało 300ml oleju na 1000km więc zakładam przebieg 150tys. A moto wyglądało faktycznie na taki przebieg.

    Druga ST od kogoś na zlocie forumowym miała 80tys na liczniku i oryginalne tarcze z dopiero wyczuwalnym rantem i do tego na tylnej tarczy, która zazwyczaj kończy się szybciej niż przednie.

    Także patrząc na swoje obserwację mogę powiedzieć, że ST z przebiegiem mniejszym jak 100tys km nie powinna mieć wymienionych tarcz a tarcze oryginalne nie powinny mieć sporego progu, a wręcz lekki prożek.

    Kiedyś oglądałem ST w stanie wręcz idealnym z wyglądu jakby wyjechała dopiero ze sklepu a tarcze miała dosłownie jak żyletki :/
    BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
    YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


    Ja tu tylko sprzątam

    Komentarz


      #17
      Ja bym proponował przetestować twarde klocki hamulcowe a dopiero zacząć dyskutować o tarczach.
      Mało jaki handlarz przy wymianie klocków po zakupie sprowadzonego moto zastanawia się jakie klocki były zamontowane a niestety większość ogłoszeń ma w treści wymienione klocki i olej .
      Twarde klocki i dynamiczny styl jazdy potrafią z nowej tarczy przy przebiegu nawet 30tys zrobić żyletkę, nie ważne czy na tyle czy na przodzie.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Dokładnie, szczególnie jeżeli zakłada się czerwone EBC..
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
          Dokładnie, szczególnie jeżeli zakłada się czerwone EBC..
          Czerwone ebc to moim zdaniem zabójstwo dla tarcz nie tylko teresek.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Ja mam aktualnie twarde klocki w LC4 bo nie jak ale nie chcą się skończyć a ostatnio non stop stoopie trenuję.
            A po drugie to kto lata dynamicznie na ST tak, żeby zagotować hamulce??
            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


            Ja tu tylko sprzątam

            Komentarz


              #21
              Mi się raz kiedyś chyba zdarzyło
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz

              Pracuję...
              X