Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki był oryginalny łańcuch montowany w Super Tenerach?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Jaki był oryginalny łańcuch montowany w Super Tenerach?

    W najbliższym czasie będe jechał oglądać tenere która ma 29tys przebiegu, czyli powinna być jeszcze na pierwszym łańcuchu, jaki łańcuch oryginalnie był montowany w Super Tenerach, jakiej firmy?
    dirtier, happier

    www.facebook.com/dalekadroga

    #2
    Zobacz sobie w fiszce ale z tego co ja zobaczyłem był montowany DID 520 W2 czy coś takiego bo nie mogę dokładnie odczytać ksera. 112 ogniw.

    Ale tym się nie sugeruj, ja już pewnie bym założył trzeci, tanie łańcuchy 520 nie wytrzymują dłużej niż 10tys.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Nie zgadzam się z tymi 10 tys km, idzie zrobić ze 20- 25 tys km. Co do kolegi Cezara- w Mikołaja też wierzysz? Ta Tenera na pewno nie ma 29 tys km przebiegu, nawet jeżeli jest z ostatniego roku produkcji.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        ostatni pokazywali w tv kolesia który wyrwał z jakiegos garażu malucha z przebiegiem kilkuset kilometrów i to jeszcze model z chromowanymi zderzakami więc szanse jakieś zawsze są Może jakas babcia jeździła tą tereską na niedzielne msze

        Komentarz


          #5
          nie wierze, wiem jak jest z kupnem motocykla i jakie wałki ludzie wkręcają, pytam po to by udowodnić facetowi, że przebieg nie jest prawdziwy (choć cuda też się zdażają) i wrazie czego zbić z ceny.
          dirtier, happier

          www.facebook.com/dalekadroga

          Komentarz


            #6
            Ale to nie trzeba niczego udowadniać, zerkniesz na inne rzeczy i będzie wiadomo. Lepiej zerknij na tarcze.
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #7
              a ile wytrzymuje pierwszy, generalnie rozrząd w Tenerze? wiem, że do zależy od stylu jazdy, a dzisiejsze też pewnie mają większą żywotność
              dirtier, happier

              www.facebook.com/dalekadroga

              Komentarz


                #8
                Masz na myśli zapewne łańcuszek rozrządu. W serwisie słyszałem opinię, że w ST co 50- 70 tys należy zmienić łańcuszek. Wszystko zależy od jego stanu. Należy kontrolować np. ilość ząbków na napinaczu.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #9
                  oczywiście, że chodziło o łańcuszek rozrządu i dzięks za pierwsze porady, jeszcze pewnie wam d*pe nieraz potruje
                  dirtier, happier

                  www.facebook.com/dalekadroga

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Cezary Zobacz posta
                    oczywiście, że chodziło o łańcuszek rozrządu i dzięks za pierwsze porady, jeszcze pewnie wam d*pe nieraz potruje
                    lepiej najpierw się wszystkiego dowiedzieć niż potem kombinować bo coś nie tak się zrobiło albo wymieniać dobre rzeczy na niekoniecznie lepsze
                    Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      nie wiem czy po tarczach da się tak dogładnie ocenic... znajomy w 1150gs przy 90tys ma lekko wyczuwalny rant
                      Ostatnio edytowany przez Cezary; 438.
                      dirtier, happier

                      www.facebook.com/dalekadroga

                      Komentarz


                        #12
                        Taa, to kolega pewnie hamuje metodą na Flinstona Nie mogłem się oprzeć Zapytaj go, kiedy tarczę zmieniał.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #13
                          z tego co wiem to nie była zmieniana. U mnie w Xj 600 gdzie jest jedna tarcza, przy 52tys nie widać zużycia (podobno w xjotach tarcze starczają do końca żywota motocykla), nie wiem jak jest w Xtz i chciałbym się dowiedzieć.
                          dirtier, happier

                          www.facebook.com/dalekadroga

                          Komentarz


                            #14
                            No niezbyt, gdzie o tej dożywotniej tarczy słyszałeś? Akurat Ania miała XJ i tarcza miała próg jak diabli, a ogólny stan motocykla nie wskazywał kolosalnego przebiegu. W XTZ tarcze wystarczają na 40- 70 tys km, w zależności od stylu jazdy, stosowanych klocków etc.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              Luksss albo Lukasz Vip twierdzili, że widzieli org XTZ z 80 000 km - i tarcze miały tylko lekki rant
                              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X