Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylne koło 18 z XT600 w XTZ660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Tylne koło 18 z XT600 w XTZ660

    Szanowne grono,

    czy do XTZ 660 z lat '93-'96 możemy załozyc koło 18 z XT600 '89 w rozmiarze 140/90-18?

    Podejdzie to P'n'P czy potrzebne są jakies dziwne kombinacje? w obu wypadkach mamy koło z tarczą hamulcową, więc ten problem chyab odpada a jak z resztą? orientuje się ktoś? Wachacz jest ten sam?

    #2
    Było raczej.
    Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
    Wachacz
    Przez samo H. Wahacz

    Na wój Ci szersza opona przy tym jak chcesz bardziej w teren.
    Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

    Komentarz


      #3
      Szukałem, ale najwyraźniej mało skutecznie bo znalazłem tylko pogaduszki o tym, że ktos załozył bo musiał i to nie tyle koło z XT600 ile samą obręcz 18" - i właśnie dlatego pytam.
      Ale poszukam jeszcze, moze coś przeoczyłem.

      Komentarz


        #4
        Inaczej. Chodzi Ci o zwiększenie opcji terenowej, masz skorodowane koło czy np okazję kupić tanio takie koło? Najłatwiejsza opcja to opona o wyższym profilu. Tylko, ,ze jak przesadzisz to zmienia sie geometria motocykla i to wcale nie na korzyść. U mnie jest tylny amorek po regeneracji, twarda sprężyna i profil opony 130/90R17 i przy takiej kombinacji miękki ori przód nieco w@rwia. Wyciemnianym lagi albo nawet cały zawias na coś nowszej generacji ale tu już koszty robią się spore. I w ostatnich latach w moim przypadku nie całkiem uzasadnione. To z ostatniej niedzieli:


        Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
          Było raczej.


          Przez samo H. Wahacz

          Na wój Ci szersza opona przy tym jak chcesz bardziej w teren.
          teraz to mi aż wstyd...

          Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
          Inaczej. Chodzi Ci o zwiększenie opcji terenowej, masz skorodowane koło czy np okazję kupić tanio takie koło? Najłatwiejsza opcja to opona o wyższym profilu. Tylko, ,ze jak przesadzisz to zmienia sie geometria motocykla i to wcale nie na korzyść. U mnie jest tylny amorek po regeneracji, twarda sprężyna i profil opony 130/90R17 i przy takiej kombinacji miękki ori przód nieco w@rwia.
          Ciagle luzuja mi sie szprychy w tylnym kole. Chcę je wysłać do centrowania itd, ale w tym czasie muszę mieć na czym jeździć. W dobrej kasie trafiło się tylne koło z XT600 z oponą 140/90-18. Zakup ma sens tylko jeśli koło pasuje bez przeróbek i rzeźby. Później może zostać jako zalążek drugiego zestawu kół - bardziej terenowego.

          Przeglądnąłem wszystkie tematy w tym dziale, niestety informacji o tym, czy koło z XT600 pasuje brak.

          Komentarz


            #6
            Hej,

            Koło do xtz 660 pasuje bez żadnych przeróbek od xt 600 tenere (oczywiście to w wersji z tarczą), teraz trzeba by poszukać, czy te koła xt 600 i xt 600 tenere, są między sobą wymienne. 18" na xt było bodaj w latach 90, i najpewniej te koła są zamienne. Inna sprawa to założona opona i przełożenie. 140 opona może nie wejść, to jednak większa średnica obręczy i opona jest bliżej osi wahacza. Co do geometrii, to Prince tu ma rację, na standardowym przodzie - sprężynach, co najmniej światła świecą "w ziemię", nie mówiąc o pewnym zaburzeniu geometrii - do spokojnej jazdy to może mniej zauważalne. Jest jeszcze kwestia przełożenia, biegi robią się dłuższe, co też niekoniecznie dobre w teren, przy takiej zmianie można założyć zębatkę 47 zębów, do standardowej przedniej.

            Komentarz


              #7
              Zatem nie ma co kombinowac tylko trzeba wspomniane koło fizycznie przymierzyc do 660.

              Komentarz


                #8
                Nie przesadzanie przypadkiem z tą zmianą geometrii i jej skutkami? Średnica obręczy zmieni się o jeden cal. Os koła podniesie się o połowę tej wartości czyli o całe 12 milimetrów.... Ja mam przód wypuszczony na półkach o jakieś 2-2,5 cm i sensacji nie ma żadnych. Moto lepiej (troszkę) składa się w zakręt bo kąt widelca się wyostrzyl. W rzeczywistości to ta różnica w zależności od założonych opon może być jeszcze mniejsza. W skrajnych przypadkach to nawet koło "17"moze być równe " 18".
                Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Pasuje bez żadnych problemów z oponą 120/90-18, ale widać że średnica opony ograniczy nam możliwość naciągu łańcucha. Przy oryginalnym kole regulacja się kończy i tylko łańcuch robi się luźny. Przy tym które widać na zdjęciu wcześniej opona się zaczepi o dolne mocowanie amortyzatora. Być może cały tylny wahacz z XT by rozwiązał ten problem. Na pewno warto by kupić łańcuch który by był ciut dłuższy. Naturalnie całe moto poszło o circa 2cm w górę.

                  Przednie koło czeka na montaż. XT 600 ma inną średnicę śrub mocujących tarczę a co za tym idzie tarcza ma inne otwory.
                  Natomiast sama tarcza zewnętrznie ma te same wymiary. Jak dostanę śruby i tarcze to podzielę się info.

                  Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Koło z XT600 z ostatnich roczników pasuje 1:1. Tylko fela jest stalowa, szrot straszny. Raczej idzie się wtedy w drugą stronę - do XT montuje się przednie koło z XTZ.
                    Łańcuch można wydłużyć. Jeśli masz DID 520VX2, to mam zapasowe ogniwa i zapinki.
                    Wahacz z XT600 - mam ze 2 lub 3 szt., mogę pożyczyć, jak się okaże rozwiązaniem problemu to za mały $$$ oddam.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                      Koło z XT600 z ostatnich roczników pasuje 1:1. Tylko fela jest stalowa, szrot straszny. Raczej idzie się wtedy w drugą stronę - do XT montuje się przednie koło z XTZ.
                      Łańcuch można wydłużyć. Jeśli masz DID 520VX2, to mam zapasowe ogniwa i zapinki.
                      Wahacz z XT600 - mam ze 2 lub 3 szt., mogę pożyczyć, jak się okaże rozwiązaniem problemu to za mały $$$ oddam.
                      To co widać na zdjęciach to amelinium.

                      Chciałem drugi komplet kół żeby był w teren, jak widać kupiłem te z XT były już na nich jakieś Mitasy.

                      Zapinki też mam zapasowe, ogniwa by się przydały.

                      Teraz muszę jeszcze moje koło wysłać do renowacji bo już najwyższa pora. Urwanie szprychy, wywalone łożyska...

                      Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #12
                        Przód zamontuje się pewnie w przyszłym tygodniu

                        Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz


                          #13
                          Jak ja lobię białe motocykle. Czarne felgi robiłyby robotę.

                          Czym pokrywałeś pług?

                          Komentarz


                            #14
                            Osłona pod silnikiem zwykłą farbą w spraju.

                            Biały był na próbę, prace nad wyglądem ruszą w przyszłym miesiącu.

                            Na czarno będą "asfaltowe" koła.


                            Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              #15
                              Jakby coś to będę miał przednie - anodowany na czarno DID i chromowanymi szprychami, tarcza słaba (ale jeździłem na niej) i opona w teren też sie znajdzie.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X