Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony tkc70 lekkie shimmy i wężykowanie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    opony tkc70 lekkie shimmy i wężykowanie?

    Cześć wszystkim,
    Zakupiłem w zeszłym tygodniu xtz750, zacząłem ja remontować i jak na razie ok, wiele z forum wiedzy zdobyłem i na pewno o wiele więcej przede mną,
    tu konkretnie chcę zapytać o problemy z przednią oponą tkc70. Wyboru tych opon jako asfaltówki ( kostkę będę miał jako drugi zestaw, nie ma moim zdaniem opon uniwersalnych) dokonałem na podstawie że są dwuskładnikowe i maja dużo krzemu a ja lubię deszcz i niskie temp ( na xv1700 jestem wierny Michelin PR od wielu lat, tylko to są asfaltówki i nie ma rozmiarówki na xtz...poza tym wersja TRAIL ma taki sam bieżnik jak moja GT i nie wyobrażam sobie tego nawet na lekkim szutrze pomimo miększej gumy )
    Pytania
    1. Czy ktoś z Was miał problem z wężykowaniem czy lekkim shimmy tej opony na przodzie (zakładając że nie ma innych czynników jak łożyska, wyważenie lagi itp)?
    2. jaką oponę 90/10 czy jak tam zwą 80/20 polecicie, która jest dobra na asfalt i lekki szuter w niskich temp i na mokrym.

    #2
    AD. 2
    Michelin Anakee 3, na mokrym trzymają rewelacyjnie, bardzo pewna opona. A w terenie...mały rajd na nich przejechałem (błotka, piach, szutry) ale na dystansie 120km leżałem 7 razy z czego 3-4 gleb mogłem spokojnie uniknąć, więc się da. Do tego nie ma wibracji i nie brzmisz jak oddział husarii.
    Do terenu kupuję na ten sezon drugi komplet opon.
    Ostatnio edytowany przez michalkow; 4783.

    Komentarz


      #3
      Po mojemu każda nowa opona szosowa będzie przerastała możliwości hampli i zawiasów w tym motocyklu i nie ma sie co szczypać.

      Prosto założyć byle jaką używkę i sprawdzić czy nadal wężykuje. Jeszcze taniej i łatwiej sprawdzić obracając koło jego stan stan, ciśnienia, prawidłowo załojoną dętkę (a nie każdy wulkanizator zna zasady) i wyważenie. Oponę jeśli nie została umęczona przy montażu obwiniałbym na gdzieś końcu kolejki.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
        Po mojemu każda nowa opona szosowa będzie przerastała możliwości hampli i zawiasów w tym motocyklu i nie ma sie co szczypać.

        Prosto założyć byle jaką używkę i sprawdzić czy nadal wężykuje. Jeszcze taniej i łatwiej sprawdzić obracając koło jego stan stan, ciśnienia, prawidłowo załojoną dętkę (a nie każdy wulkanizator zna zasady) i wyważenie. Oponę jeśli nie została umęczona przy montażu obwiniałbym na gdzieś końcu kolejki.
        Weź zredaguj ten post, bo nie idzie zrozumieć o co Ci chodzi.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez michalkow Zobacz posta
          Weź zredaguj ten post, bo nie idzie zrozumieć o co Ci chodzi.
          Nie da sie zredagować. Edycja jest dostępna chyba tylko godzinę, wiec trzeba będzie sie pogłowić

          Komentarz


            #6
            Ja mam trochę zmodyfikowane zawieszenie (progresy, gęstszy olej, amortyzator YSS), ale na Anakee 3 mogę trzeć w zakrętach podnóżkami i nie ma wielkiego strachu. Zdecydowanie nie zgodzę się, że wszystko jedno jaką oponę założysz. Jeśli chodzi o trzymanie na mokrym to moja Tenera na tych oponach, płycie betonowej w deszczu idzie na koło i nawet nie myśli, żeby się uślizgnąć.

            Komentarz


              #7
              Może możliwości większości opon, na suchym i ciepłym się nie wykorzysta na xtz 750...ale mi chodzi o krytyczne momenty albo zimny, mokry asfalt ( ja jeżdżę dopóki grubo solą nie sypią) a w tych sytuacjach te nie wykorzystane możliwości, które "przerastają możliwość" tego moto mogą zaważyć na różnicy pomiędzy wyjściem a wyleceniem z zakrętu, wyhamowaniem moto a za@!#%&!iem głową w twardy obiekt.
              Rozważałem Anakee 3 szkoda że 2 już nie ma ...... a 3 ma mieszane opinie ale dziękuję za sugestie i ocenę
              Możliwe że problem się rozwiąże ponieważ Continental widocznie wie, że dali trochę dupki, ponieważ od 01/2018 ( w sklepach jeszcze nie ma) wypuścili nowe 90/90-21 z podniesionym indeksem prędkości z T na H czyli wzmocnili konstrukcje/mieszankę gumy co zapewne wyeliminuje problemy wcześniejszej wersji.

              Komentarz


                #8
                Ad 1. Ja też tak mam, ale w XTZ660 na heidenau k60. Główny podejrzany to felga. Choć niektórzy pewnie powiedzą, że opona bo k60 jest do du... itp. itd.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez moto.rafi Zobacz posta
                  Cześć wszystkim,
                  Zakupiłem w zeszłym tygodniu xtz750, zacząłem ja remontować i jak na razie ok, wiele z forum wiedzy zdobyłem i na pewno o wiele więcej przede mną,
                  tu konkretnie chcę zapytać o problemy z przednią oponą tkc70. Wyboru tych opon jako asfaltówki ( kostkę będę miał jako drugi zestaw, nie ma moim zdaniem opon uniwersalnych) dokonałem na podstawie że są dwuskładnikowe i maja dużo krzemu a ja lubię deszcz i niskie temp ( na xv1700 jestem wierny Michelin PR od wielu lat, tylko to są asfaltówki i nie ma rozmiarówki na xtz...poza tym wersja TRAIL ma taki sam bieżnik jak moja GT i nie wyobrażam sobie tego nawet na lekkim szutrze pomimo miększej gumy )
                  Pytania
                  1. Czy ktoś z Was miał problem z wężykowaniem czy lekkim shimmy tej opony na przodzie (zakładając że nie ma innych czynników jak łożyska, wyważenie lagi itp)?
                  2. jaką oponę 90/10 czy jak tam zwą 80/20 polecicie, która jest dobra na asfalt i lekki szuter w niskich temp i na mokrym.
                  A pytanie zasadnicze jak się maja łożyska koła z przodu ?



                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                  Komentarz


                    #10
                    Cześć. Mam Hondę Varadero 1000 i właśnie założyłem do niej komplet opon Continental Tkc 70. Problem o którym piszesz w punkcie 1. Występuje również u mnie. Motocykl od 120 km/h zaczyna wężykować, przy 160 km/h praktycznie shimi jest tak duże że nie da się jechać. Oczywiście koła wyważone, nowe łożysko główki ramy itd. Założyłem dziś stare opony Anakee 3 i efekt nie występuje. Na tych oponach nie da się jeździć. Będę reklamował cały komplet. Zobaczę co na to Continental. Czy udało Ci się rozwiązać twój problem?

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez dj_k2 Zobacz posta
                      Czy udało Ci się rozwiązać twój problem?
                      Kupić nowe Anakee 3 i spalić TKC

                      Komentarz


                        #12
                        Zamknę temat
                        kupiłem pirelli scorpion trail str na przód i tył zrobiłem na nich około 7K z pełnym ładunkiem (85kg ja + 60 bagaż narzędzia itp) w tym żwirowe, kamienne (pętla theth) i ostre winkle czarne w Bieszczadach i na Bałkanach. Bardzo sobie je chwale, na mokrym czarnym bardzo dobra przyczepność, dają w terenie (na piachu nie wiem) są stabilne ( hahah moto jest stabilne) do 140km. Polecam
                        zrobię aktualizacje jak zjadę tył.

                        Komentarz


                          #13
                          Scorpion Trail, czy Rally? Daj znać kiedy się skończą. Szukałem niedawno i zdecydowałem się na Bridgestone BattleWing. Zrobiłem ponad 3kkm, ale na asfalcie. Są dobre na suchym i mokrym, pewne, ale przód może śligać jak zbyt mocno/dynamicznie się skręca. Zdarzyło się. Myślę, że to jednak wina szerokości opony.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                            Scorpion Trail, czy Rally? Daj znać kiedy się skończą. Szukałem niedawno i zdecydowałem się na Bridgestone BattleWing. Zrobiłem ponad 3kkm, ale na asfalcie. Są dobre na suchym i mokrym, pewne, ale przód może śligać jak zbyt mocno/dynamicznie się skręca. Zdarzyło się. Myślę, że to jednak wina szerokości opony.
                            SORRY, owszem scorpion rally str, objawy SKS i wypalone szare komórki

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X