Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak podpięte powinny być reflektory?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Jak podpięte powinny być reflektory?

    Pytanie do kolegów, robię porządek z reflektorami przednimi. U mnie ktoś podpiął dwie lampy razem światła mijania + dwie razem światła drogowe. Sygnał świetlny dwa reflektory. Pytanie jak powinno być prawidłowo, zamierzam niedługo jechać na przegląd rozszerzony ,a z takim cudem to nie przejdzie

    #2
    Pytanie jeszcze jaką masz wersję. Wersje z Włoch i niektóre ze Szwajcarii miały w standardzie obie lampy mijania z tego co pamiętam. Na forum był kiedyś poruszany temat różnic w poszczególnych rocznikach i krajach pochodzenia, kraj pochodzenia rozpoznasz po początku vinu. Tak w ogóle to wątpie żebyś trafił na przeglądzie kogoś kto czepi się tych lamp albo żeby wiedział że powinna się świecić tylko jedna. Mi kiedyś diagnosta zwrócił uwagę nawet na to czy ma się świecić jedna a nie przypadkiem dwie.

    Komentarz


      #3
      Pytanie brzmi czy oba klosze mają homologację na H4 (zakładam, że takie żarówki tam masz). Jeśli mają homologacje to mogą świecić dwie. Jeśli tylko jeden ma na H4 to na mijania powinien świecić jeden, a na drogowych dwa.
      secretgarage.pl

      Komentarz


        #4
        Sprawa wygląda tak , do lamp jeszcze nie zaglądałem jutro zajrze zobaczę jakie żarówki co i jak , natomiast na stacji diagnostycznej dziś pytałem to powiedzieli , ze jeden reflektor powinien świecić się na mijania , natomiast drogowe lewy. Czyli coś dziwnie gadali prawy mijania ,lewy drogowe -to są względem ich tzw długie

        Komentarz


          #5
          Michau dobrze prawi,jak jest H4 na obydwu kloszach to mają obie świecić i na krótkich i na długich jeśli jest H4 i H1 to tylko długie świecą dwie a na krótkich jedna.Często spotykałem się z taką przeróbką (często robioną już w Szwajcarii ) że do lampy H1 ktoś włożył żarówkę H4 i podpiął obydwa włókna.Takie coś nie ma prawa dobrze świecić i jest nieprzepisowe.Chcąc mieć dwa razy H4 trzeba założyć wesemy albo prawy klosz H4 od TDR125.Przypomnę dla Bodzio i może innych że w tenerce od długich jest żółty przewód,od krótkich zielony a czarny to ,,masa"

          Komentarz


            #6
            Chcąc mieć 2xH4 wkładamy kompletną lampę z TDR125.

            Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #7
              ...albo bierzesz gotowca z Rzeszowa.



              Temat był kiedyś poruszany. Tu masz uzasadnienie prawne



              Ja bym zmienił stację.

              Komentarz


                #8
                Tak więc sprawa z reflektorami wygląda u mnie tak, mam na obu żarówki H4 ,w obu reflektorach tzw,postojówki, a przewody drogowe kolor niebieski ,mijania czerwony , tak naknocone

                Komentarz


                  #9
                  Ok, masz żarówki H4 ale czy na samych reflektorach (szkłach) masz wybitą homologację na H4? bo od tego będzie zależeć czy to H4 siedzi tam legalnie czy nie
                  secretgarage.pl

                  Komentarz


                    #10
                    To ja się podłączę pod temat.
                    Zrobiłem przeszczep i wsadziłem lampy z tdr 125.
                    Podłączyłem lampy wg tego schematu
                    remont-rys-4.png

                    Światła mijania działają dobrze. Światła drogowe nie działają dobrze. Po przełączeniu z LOW na HIGH żadna lampa się nie świeci. Jak wcisnę przycisk PASSING (ten od mrugania) to świecą obie prawidłowo na HIGH. Przekaźniki (sygnał 85) podpiąłem pod kostkę od lewej lampy. Wcześniej było lewa H4 prawa tylko długie.

                    Miał ktoś tak? Ewentualnie jakieś pomysły gdzie zjebał**?

                    pozdrawiam

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X