Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Opony Shinko E705 90/90/21 i 140/80/17

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Opony Shinko E705 90/90/21 i 140/80/17

    Chce kto gumy?
    OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl

    #2
    Rok produkcji 2012? Całkiem świeże to one były 5 lat temu. Nie powinno się zakładać gum starszych 3-4 lata, guma się mocno zmienia przez taki czas.
    Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

    Komentarz


      #3
      Za darmo bym tego siuwaksu nie wziął. Nawet się nie pali jak guma. Oddaj to jakimś łebkom na okolicy, będą zadowoleni.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Spoko. Jeżdżę na dwukrotnie starszych. Moim zdaniem dajemy sie wkręcać wszyscy na teksty o bezpieczeństwie i to nie tylko oponiarskiej tylko branżom wszelakim i politykom. Bo to jest tak płynna kwestia że praktycznie nie do udowodnienia kto nam wciska kit. Czasem to przeradza się z zabobon i niedługo nie będą nas dziwić teksty sprzedawców o tym, że roczna opona to pewna śmierć lub kalectwo. Oczywiście 10 lat dla opony to już spora przesada, ale ja jeżdżę tak żeby je umordować i to co się utleniło to zaraz się zetrze odsłaniając mekka gumę w środku- innymi słowy takie oponiarskie dożynki

        Inną sprawą jest cena starych używek. Jeszcze inną, że pewnie większość jeżdżących Tenere, turystycznie nie wykorzysta nawet 10% możliwości nowej opony( jak i motocykla). A na suchym to każda robi dokąd się nie spruje. I ostatnia "inna"/"zmienna" to producentom zalezy na szybkiej sprzedaży- toteż od lat można obserwować umyślne i planowe starzenie produktów. Opony i inne produkty starzeją sie szybciej by szybciej trzeba było je zastępować nowymi. Liderem w tym segmencie dla mnie jest michałek i conti. Już kilkuletnie opony przy sprzyjających warunkach potrafią być zmurszałe- spokojnie, na razie tylko samochodowe.
        Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

        Komentarz


          #5
          Każdy z nas ma swoje doświadczenia z oponami. Ale pisanie że 5 letnie opony są świeże to trochę przesada. Sam jeździłem na 10 letniej Avon Distanza i na suchym spoko (prawie wcale nie schodziła pomimo 2 lat i 10 kkm jazdy - jaki byłe wtedy zadowolony i zdziwiony że ludzie połykaja opone w 3 albo 4 kkm) ale gdy przyszedł deszcz lub temperatura poniżej 15 stopni to opona uślizgiwała się jadąc na 3, 4 biegu. A wszyscy wiemy że mała tenera (25 letnia, szwajcarska wersja) nie grzeszy mocą.

          Każdy jeździ na czym chce/na co go stać. Po prostu bądźmy realistami
          Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

          Komentarz


            #6
            Prince masz racje pod pretekstem troski o nasze bezpieczeństwo, wciska nam sie coraz więcej kitu, oczywiści my za to wszystko płacimy . Skoro już o oponach to ostatnio odpuściłem sobie w samochodach opony zimowe i letnie ,jeżdżę na wielosezonowych i to tych tanich budżetowych, i dają rade , młodzi pewnie nie pamiętają ale za mojej młodości były tylko opony wielosezonowe a zimy były inne niż teraz jak śnieg spadł w grudniu to był do kwietnia, i jakoś dawały rade

            Komentarz


              #7
              Jako ciekawostkę wrzucę jeszcze ze w rusku mam opony made in CCCP mające pewnie ze 30-40 lat. Oczywiście parametry i sposób jazdy "nieco" odbiega od współczesnych ale spróbujcie sobie wyobrazić jak wyglądałaby opona współcześnie wyprodukowana po takim okresie. Prawdopodobnie zobaczylibyśmy smętne resztki osnowy okalającej felgę- reszta już dawno by sie rozpadła. Tak więc można zrobić opony które wprawdzie nie będą miały jakiejś hiper przyczepności, ale wciąż będą w stanie pracować. Da się. Tylko nikomu na tym kierunku nie zależy. A może powinno?

              PS. rzeczone opony w rusku wciąż wyglądają dobrze. Brak śladów rozwarstwień, mikrospekań itd. fakt po mokrym nie jeżdżę(jezdziłem na co dzień jeszcze jakieś 10 lat temu)- bo to stary strucel do wyglądania a nie używania.
              Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

              Komentarz


                #8
                Rzeczy obecnie produkowane jakością nie grzeszą ,ale za to mają wszystkie atesty i spełniają wszystkie normy [emoji6]i czym więcej norm spełniają tym są droższe 🤪wszystko to dla naszego dobra??


                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                Komentarz


                  #9
                  Z własnego doświadczenia mogę napisać, że nawet takie starszawe powiedzmy 5-6 letnie opony mogą być całkiem ok. Wteresce miałem anakee 1 właściwie to nadal są. Do samego końca trzymały dobrze nawet przy około zerowych i minusowych temperaturach. W xjocie mam z przodu też michałka Pr 2 i to samo. Choć ma swoje lata spisuje się lepiej od nowszego o battlaxa, który jest z tyłu. Generalnie Michelin poprzez dużą zawartość Krzemionki i/lub dwuskładnikową budowę dobrze znoszą upływ czasu. Co do trwałości starych opon to są prawie wieczne. Dałem kiedyś wujkowi zapasowe koła od mojej wueski (z początku lat 70'tych)zalozyl je do takiego wózka, który ciągnie za jawka i jeżdżą do dzisiaj.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez nemo Zobacz posta
                    Rok produkcji 2012? Całkiem świeże to one były 5 lat temu. Nie powinno się zakładać gum starszych 3-4 lata, guma się mocno zmienia przez taki czas.
                    Ze świeżością nie do końca chodziło mi o rok, a raczej stan bierznika. W sumie mogłem się lepiej wyrazić.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                    Za darmo bym tego siuwaksu nie wziął. Nawet się nie pali jak guma. Oddaj to jakimś łebkom na okolicy, będą zadowoleni.
                    Junak, Tobie i tak by na kata nie podeszło, to przecież 21” a nie 19”.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez michalkow Zobacz posta
                      Junak, Tobie i tak by na kata nie podeszło, to przecież 21” a nie 19”.
                      research godny TVP
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                        research godny TVP
                        dobrze że Ty to napisałeś
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                          Spoko. Jeżdżę na dwukrotnie starszych. Moim zdaniem dajemy sie wkręcać wszyscy na teksty o bezpieczeństwie i to nie tylko oponiarskiej tylko branżom wszelakim i politykom. Bo to jest tak płynna kwestia że praktycznie nie do udowodnienia kto nam wciska kit. Czasem to przeradza się z zabobon i niedługo nie będą nas dziwić teksty sprzedawców o tym, że roczna opona to pewna śmierć lub kalectwo. Oczywiście 10 lat dla opony to już spora przesada, ale ja jeżdżę tak żeby je umordować i to co się utleniło to zaraz się zetrze odsłaniając mekka gumę w środku- innymi słowy takie oponiarskie dożynki

                          Inną sprawą jest cena starych używek. Jeszcze inną, że pewnie większość jeżdżących Tenere, turystycznie nie wykorzysta nawet 10% możliwości nowej opony( jak i motocykla). A na suchym to każda robi dokąd się nie spruje. I ostatnia "inna"/"zmienna" to producentom zalezy na szybkiej sprzedaży- toteż od lat można obserwować umyślne i planowe starzenie produktów. Opony i inne produkty starzeją sie szybciej by szybciej trzeba było je zastępować nowymi. Liderem w tym segmencie dla mnie jest michałek i conti. Już kilkuletnie opony przy sprzyjających warunkach potrafią być zmurszałe- spokojnie, na razie tylko samochodowe.
                          i to jest głos rozsądku. Parę lat temu 5 letni leżak to była pełnosprawna nowa opona, teraz juz są wg niektórych 3 lata... Mysle że w tym przypadku bardziej może odstraszać marka niż rocznik ale to tez może być moje osobiste skrzywienie
                          Przecież teraz, nawet nowe gumy maja dla wielu tak rozbieżne opinie jakby dzieliło je lata leżakowania...Choćby słynne K60 dla niektórych opona idealna a inni nie chcieli by jej darmo. Inna kwestia cen za stare używki...Wg mnie taką cene powinnien mieć komplet leżaków a nie używek.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                            research godny TVP
                            Ja rozumiem, że Ty Kuba, ale Marcin. Za ten sam dowcip już na zlocie chciał mi przyłożyć, a tu dalej...

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X