Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Śrubę dolnego mocowania amortyzatora

Member
    Motocykl
    XTZ 750,MZ, WSK

Domyślnie Śrubę dolnego mocowania amortyzatora

Chętnie kupię śrubę dolnego mocowania amortyzatora do 750tki. Może jakimś cudem komuś zalega?

Pan Śliwka,
    Producent "Śliwki Remiszewskiej"
    Motocykl
    xtz 750 92r.
    GG
    GG: 5430740

Domyślnie

Proponuję od razu poszukać ślusarza.
    Zrobi ci bez problemu z twardego materiału. A pieniądze też za duże nie weźmie. Daj mu starą na wzór i po kłopocie.
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750

Domyślnie

tez dawałem do dorobienia tokarzowi, dostał 6-pak tyskiego i był szczęśliwy, tylko dałem starą na wzór i łożysko do pasowania

Member
    Motocykl
    XTZ 750 '90 3LD

Domyślnie

Hehe też tego potrzebuję. Widzę że nie tylko się wziąłem za rozbieranie kiwaczki.
    Rysiu znalazłeś jakieś źródło?

Senior Member Avatar qba
    Motocykl
    XTZ 750 '92

Domyślnie

Hej, na forum, był już kiedyś ten wątek poruszany. Taką śrubę można kupić w sklepie specjalistycznym. Ja taką mam już ze 4 lata i żadnych wad nie widzę. Różnica tylko była taka, że oryginalna ma takie zwężenie na końcu do nakrętki, ale to nie jest jakaś część pracująca.

Member
    Motocykl
    XTZ 750,MZ, WSK

Domyślnie

Po cichu liczyłem że może ktoś miał w zapasie a np. sprzedał Tenerkę i mu została Niestety oryginalna śruba nie jest już dostępna. I wyjściem z sytuacji jest właśnie dorobienie na wzór, ewentualnie tak jak napisał qba dobrać w sklepie specjalistycznym. Chciałem zrobić szybką akcję z wymianą łożyska, trudno, Tenerka poczeka na dorobienie/dobranie.

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Rysiu, będę w sobotę przejeżdżał w stronę Dęblina przez Garwolin, mogę zajechać i pożyczyć śrubę? Narysuję ją i będzie spokój, może jak by była chęć to mogę i dorobić kilka sztuk na zapas.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member
    Motocykl
    XTZ 750,MZ, WSK

Domyślnie

Marcin w weekend chcę pośmigać jeśli będzie pogoda, więc podrzucę Ci śrubę w tygodniu w Wawie, dzięki za chęć pomocy. Ale Lukass wspominał że gdzieś ma rysunek, tylko musi go znaleźć

Member
    Motocykl
    XTZ 750 '90 3LD

Domyślnie

Zamówiłem sobie tą śrubę w ASO w Kielcach, kolo z zza lady mówił ze jest dostepna. Koszt 54 zł.
    Fakt że może być mozliwe dopasowanie czegoś standardowego, ale nie sprawdzałem tego.

Senior Member Avatar qba
    Motocykl
    XTZ 750 '92

Domyślnie

skoro pojawił się temat dorabiania, to może pomyśleć o jakimś systemie doprowadzania smaru przez tę śrubę. Oryginalna ma taką dziurę w głąb, ale nie ma wyjścia żadnego, ani chyba możliwości mocowania kalamitki. Coś jakby alternatywę dla wiercenia w łożysku. Nie wiem, tylko czy to ma sens.

Member
    Motocykl
    XTZ 750,MZ, WSK

Domyślnie

Sam pomysł kalamitki jest dobry, ale nie pamiętam dokładnie jak to wygląda w środku, bo rozkładałem 3 lata temu. Nie jestem pewny czy poprzez kalamitkę w śrubie da się smarować łożysko, musi się ktoś inny wypowiedzieć. Ale jeśli będzie dawało smarowanie to wykonanie tego nie będzie problemem przy dorabianiu śruby.

Uprawnienia