Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegląd zerowy problem ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Przegląd zerowy problem ?

    Panowie mam poważny problem z nr ramy ,dokładnie dwie pierwsze litery YM _diagnosta mówi ze muszą być bite na ramie tak jak są w papierach ,niestety u mnie ich nie ma ? Numer się zaczyna od razu #3LD- potem 6 cyfer # jak u waz z tym jest ?

    #2
    Ja nie mialem w papierach zadnego YM, nr normalnie sie od 3LD zaczynal
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      Napisz dokładniej o co chodzi. Na ramie masz wbity numer a osobno masz taką tabliczkę znamionową, która w niektórych przypadkach (włoskie ST) ni chuja się nie zgadza z tym, co jest wbite na ramie. Poszukaj tematu tabliczka znamionowa. Niektórzy ją wyrzucali przez to. Spotkałem kiedyś debila diagnoste, który chciał mi dowód zatrzymać, bo na tę tabliczkę patrzył....

      Komentarz


        #4
        Yamaha Motors,
        Wydaje mi się, że u mnie na ramie widnieje.
        W dowodzie na pewno brak. Nikt nigdy się nie czepiał tego.
        Ostatnio edytowany przez dex; 407.

        Komentarz


          #5

          Dobra znalazlem foto (u nas na forum ) - gdzie YM, a gdzie otoczony gwiazdkami numer?
          Pzdr!
          prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

          Komentarz


            #6
            Ale temu idiocie na stacji chodzi o to że w papierach jest YM a w numerze na ramie nie ma.
            Poszukaj u siebie na ramie, na pewno powinno tez być YM.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Panowie po trzykrotnej wizycie w stacji diagnostycznej problem rozwiązany. Diagnosta chciał mieć taki sam nr. jak we włoskim dowodzie rejestracyjnym , a tam jest wszystko wpisane YM3LD.... . Natomiast był tak bystry że nie znalazł YM. Po przepychankach ,tłumaczeniach ,został wpisany nr ramy 3LD .... bez YM jak to chciał zrobić
              Dziekuję za pomoc

              Komentarz


                #8
                Ja miałem dokładnie ten sam problem. We włoskich papierach był prefix YM i ktoś tak przepisał do polskich. Nie chcieli mi podbić przeglądu, potrzebowałem opinię rzeczoznawcy i pół roku czasu pracy urzędu (szczęśliwie wypadło w zimie ). Urząd próbował się skontaktować się z włochami, ale oni mieli to w dupie więc po prostu wywalili to YM.

                Komentarz


                  #9
                  Miałem podobny problem. Na ramie był wybity numer taki jak w dowodzie a nie zgadzało się to z tabliczką (jak pisał qba) i debil diagnosta twierdził że mam motocykl z dwóch pospawany. Pojechałem na inną stację diagnostyczną i bez problemu załatwiłem

                  Komentarz


                    #10
                    No to teraz coś w temacie CEPiK. Rejestrowałem przed Świętami Wielkanocnymi 1200 Gs, papiery lalka, przegląd bajka i wszystkie kwity potrzebne w kieszeni. Zarejestrowałem, wychodzę i patrzę w dowód a tu wpisane: w pozycji m-ka: BMW zaś w rubryce typ/model: r1200. Wracam do Pani i grzecznie zwracam uwagę, iż takich BMW r1200 jest kilka rodzai i to zupełnie w swej urodzie odmiennych a mój to r1200Gs a nawet ADV co by być już dokładnym. W tym miejscu zonk bo usłyszałem, że geniusz od programu CEPiK nie przemyślał sprawy i ni uja więcej znaków nie wlizie - na dowód swojego wywodu Pani mnie pokazała papiery z Toyki Corolli gdzie w papierach i przeglądzie jest Toyota Corolla Verso a w dowodzie tylko Corolla - no i powiedz mi Pan, czy w tym pięknym kraju będzie kiedyś coś normalnie ?? O eugeniuszu diagnoście, który kiedyś mi tłumaczył, że mam w AT lampę uszkodzoną bo się na "krótkich" tylko jedna świeci a w/g niego powinny dwie /jeszcze się powoływał, że w prawie stoi o tym, iż pojazd ma mieć wszystkie światła sprawne - czyli w/g jego teorii to nawet stop i kierunki mają światłem ciągłym nieprzerwanie podczas jazdy dawać/ z przychylności dla ludzi tej profesji nie wspomnę.

                    Komentarz


                      #11
                      Ja Ci bardzo prosto odpowiem - $$$$
                      Informatyk w budzetowce dostaje tyle co "specjalista" w urzedzie. Czyli ogromna wiekszosc tych, ktorzy sie zajmuja tymi systemami to sa ludzie, ktorzy nie dostali pracy nigdzie indziej, bo Ci, ktorzy dostali, to zarabiaja x-razy wiecej i nie beda misyjnie pracowac dla poprawy ladu spolecznego. Przypominam o firmie, ktora robila system do obslugi wyborow - przeciez to robilo chyba 4 studentow informatyki i jeden Janusz biznesu, bo zadnej normalnej firmie sie nie oplacalo przebijac tak zdumpowanej ceny - ktora jest glownym kryterium...
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X