Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poszarpywanie 3-4krpm + zalewanie świec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Poszarpywanie 3-4krpm + zalewanie świec

    Od zeszłego sezonu mam problem z poszarpywaniem silnika w zakresie około 3-4krpm (czyli najczęściej używanego przeze mnie w trasie ), dodatkowo Teresa pali jak smok - nawet przy spokojnej jeździe około 10+ l/100km i dość regularnie wymaga przeczyszczenia lub wymiany świec, bo odpala tylko na jeden gar... (świeca czarna). Gaźniki w zeszłym sezonie były czyszczone i regulowane.

    Czy to już przyszła pora na wymianę gaźników, czy jeszcze jakaś regeneracja? A może to wcale nie gaźniki?

    #2
    To właśnie ta pora.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Junak, to powiedz jeszcze, które gaźniki wziąć, żeby się nie wpi***olić - trochę kosztują...
      Szukać u nas na aledrogo, czy patrzeć na zachód?

      Komentarz


        #4
        Czytałeś temat o gaźnikach?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Tak, czytałem. I w dalszym ciągu nie bardzo wiem, które gaziory kupić... Ktoś pisze, że kupił B111, inny że B148, ktoś rozróżnia aukcje wg koloru tła na zdjęciu. Potrafisz rozjaśnić temat?

          Zastanawiam się też, czy nie spróbować najpierw reanimacji tego, co mam... Bo cena na poziomie 1900PLN jakoś nie nastraja mnie optymistycznie.

          Komentarz


            #6
            Za reanimacje starych dasz 1 tys za części, dalej będzie lipa. Ale przecież możesz jeździć dalej jak jest.
            Jak nie masz kasy w chwili obecnej to nie podchodź do tematu. Szkoda tylko czasu i nerwów z pruciem gaźników za każdym razem i plastikowych gum airboxa.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Za reanimacje starych dasz 1 tys za części, dalej będzie lipa. Ale przecież możesz jeździć dalej jak jest.
              Jak nie masz kasy w chwili obecnej to nie podchodź do tematu. Szkoda tylko czasu i nerwów z pruciem gaźników za każdym razem i plastikowych gum airboxa.
              Kasa, jak sie ma znalezc, to sie znajdzie. Nie chce glupio oszczedzac, co nie zmienia faktu, ze cena za te gazniki jakos szczegolnie kuszaco nie wyglada. Dysponuje taka kwota i moge ja na gazniki wydac, co nie zmienia faktu, ze w mojej ocenie sa one cholernie drogie. I dlatego po prostu pytam, czy to jedyne wyjscie z sytuacji. Bo jesli da sie osiagnac rozsadny efekt wydajac istotnie mniejsze pieniadze - to warto przynajmniej rozwazyc taka opcje.

              BTW: czy ktokolwiek jest w stanie wyjasnic mi roznice pomiedzy gaznikami b111 a b148? Bo znalazlem na ten temat tylko jakas dyskusje na niemieckim forum (niemieckiego nie znam a tlumacz google sie wybitnie nie popisal) - wiec nie jestem za grosz madrzejszy w tym temacie.

              Komentarz


                #8
                Zanim wypierdzielisz 1900 zł na nowe gaźniki przyjrzyj się iglicom ssania, czy nie są przypadkiem zdeformowane. Powyżej 4krpm wszystko gra i buczy?

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Hacat Zobacz posta
                  Zanim wypierdzielisz 1900 zł na nowe gaźniki przyjrzyj się iglicom ssania, czy nie są przypadkiem zdeformowane. Powyżej 4krpm wszystko gra i buczy?
                  Generalnie tak - jedzie równo. Tylko z komina potrafi na czarno zakopcić no i chleje jak glupia - 10+l/100km w trasie przy dość spokojnej jeździe.
                  Ostatnio edytowany przez pavelus; 4265.

                  Komentarz


                    #10
                    Ponawiam pytanie: ktos wyjasni mi roznice miedzy gaznikami b111 a b148?

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X