Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

poległem przy wymianie przednich przewodów hamulcowych na nowe w oplocie....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Jest też fajny trik, aby tłoczyć płyn przez odpowietrznik do góry. Mocna strzykawka, przewód, trytki na strzykawce oraz odpowietrzniki. Powietrze idzie do góry - mniej zapowietrzone.

    Komentarz


      #17
      Ja niedawno robiłem u siebie kompleksowo hamulce z przodu , tłoczki wymiana płynu i przy pustym układzie po zalaniu nie miałem problemów z odpowietrzeniem, to jakieś pare minut roboty z tyłu tak samo. Odpowieczniki odkręcić i czekać aż płyn pocieknie

      Komentarz


        #18
        wtlaczanie strzykawka plynu od dolu przez odpowietrznik jest chyba najskuteczniejsza metoda, w ukladach bez ABS. Warto tez sam odpowietrznik przed cala operacja wkrecic na odrobinie smaru to wtedy uszczelni sie nam na gwincie.
        Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

        Komentarz


          #19
          no i po sprawie , zapowietrzona pompa była, mój magik od motorów poradził sobie szybko(podpatrzyłem), dzięki za porady, mam już wężyk jeszcze tylko strzykawka brakuje i więcej problemów nie powinno juz być następnym razem.Temat do zamknięcia.

          Pozdrawiam

          Komentarz


            #20

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez ninsan Zobacz posta
              no i po sprawie , zapowietrzona pompa była, mój magik od motorów poradził sobie szybko(podpatrzyłem), dzięki za porady, mam już wężyk jeszcze tylko strzykawka brakuje i więcej problemów nie powinno juz być następnym razem.Temat do zamknięcia.

              Pozdrawiam
              To podziel się jak sobie magik poradził? Strzykawka, rurka i wtłaczanie od strony zacisku?

              Komentarz


                #22
                przy odpowietrzniku rureczkę zamocował, podłączył taki mały kompresorek z funkcją odkurzacza, 2 min przy każdym zacisku wyssało całe powietrze i przewody zaczęły działać, jedynie z pompą się pomęczył trochę bo mocno zapowietrzona była ale tez chwilkę mu to zajęło, pomachał, bombelki wyszły i po sprawie.Tylko cały czas powtarzał że tak to jest jak piekarz się za naprawę motoru zabiera, nie wiem dlaczego

                Komentarz


                  #23
                  Dlatego ja zawsze powtarzam żeby ludzie robili to na czym się znają najlepiej
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Nie przesadzajcie-wymiana płynu i odpowietrznie układu to prosta rzecz tylko czasami potrzeba cierpliwości

                    Komentarz


                      #25
                      Prosta, ale jak widać czasem przyda się odrobina cierpliwości, czasem jeszcze odrobina uwagi, wiedzy, jeszcze specjalistyczne narzędzia i jeszcze może jakieś elementy dodatkowe i jak trochę jednego zabraknie to hample nie robią jak powinny- warto?

                      Komentarz


                        #26
                        Jeżeli ktoś planuje dalsze wyjazdy w jakieś mniej nasycone warsztatami rejony to warto. Każda samodzielnie przeprowadzona naprawa czy wymiana daje doświadczenie. Jeżeli ktoś orze krzaki koło domu i stać go na mechaników to nie warto bo i po co?
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X