Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana mocy silnika, wersja szwajcarska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zmiana mocy silnika, wersja szwajcarska

    Witam , bardzo proszę ponieważ borykam sie z problemem... Za tydz chce kupić tenere 750 ale w aukcji napisane ze to wersja szwajcarska i ze ma 25 kw czyli z yego co sie doczytałem to o połowę mocy niż normalnie, podobno można przerobić... Batdzo proszę o wyczerpującą odp czy warto, ile to moze kosztowac, czy jest sens wogóle kupic i przerabiać, co muszę zrobić.... Bardzo prosze o pomoc bo sie zakochałem w ttm modelu a moto które znalazłem wyfaje sie być w super stanie... Z góry dziekuje i pozdrawiam

    - - - Zaktualizowano - - -

    Przepraszam za błedy w temacie , pisze z telefonu ponieważ przebywam za granicą

    #2
    Witaj ja taki kupiłem i jestem zadowolony, mocy wcale nie brak ładnie chodzi i mało pali w trasie udało mi się zejść do 4,5 i puki co nie mam zamiaru nic zmieniać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


      #3
      Ale czy w prosty sposób mogę to zmienić jak by co i w każdej chwili, czy jak zmienie np gaźniki to juz bede miał normalną moc?

      Komentarz


        #4
        Jest taki wątek na forum, wszystko jest do zrobienia, tylko czasem nie trzeba, sprawdź przejdź się może tej mocy wcale nie brakuje


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz


          #5
          W skrócie to tak ale chodzi o wymianę nawet nie całych gaźników a kilku jego części. Tu masz opis co jest montowane by uzyskać szwajcarską konfigurację http://kedo.com/ssl/php/art_detail.p...vjdrsru4otlfk6
          Do tego zazwyczaj potrzebna jest wymiana króćców dolotowych na takie bez metalowej przesłony wewnątrz http://maxmoto.pl/krociec-ssacy-gazn...0,id68649.html

          Jeździłem szwajcarską Tenerą przez 4 lata i jedynie zmieniłem te króćce - mocy było dość a spalanie było bardzo akceptowalne.
          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

          Komentarz


            #6
            Dzięki wielkie kolego , bo troszke czytałem na necie i różnie a zastanawia mnie to ze wszedzie gdzie patrzyłem na dane tech to był tylko jeden silnik 69 KM i nie mogłem zrozumiec o co chodzi z tymi innymi silnikami skoro wszedzoe jest tylko jeden ,

            I mam jeszcze prośbę na co zwrócić uwagę przy kupnie...

            Komentarz


              #7
              Poradnik jest na forum

              Komentarz


                #8
                Ok poradnik i wiele wartościowych rzeczy wyczytałem,
                Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie silnika, czy wszystkie silniki są identyczne ??? A różnica mocy jest spowodowana tylko ustawieniami lub modyfikacjami gaźników, dysz, iglic itp. Dzisiaj naprawde poswieciłem duzo czasu i wszedzie jest tylko jeden silnik który ma 69 KM innego nie ma i tego nie rozumie... Jest tylko napisane ze niektóre mają seryjnie zmniejszoną moc , ale wszedzie w danych tech tego nie ma wszedzie ppdana jest tylko jedna moc... Tylko na forach naposane o zmniejszaniu mocy , ale w donych o tym silniku nic nic ma na ten temat... Prosze o pomoc i odp odnosnie tego silnika, i o wyrozumialosc

                Komentarz


                  #9
                  Jest tylko jeden w teresie. A że ten silnik albo podobny występował w innych motocyklach to już inna bajka.Silnik w serii ma własnie te 69KM ale na różne rynki był wypuszczany więc jak koledzy piszą są różna sposoby ograniczania mocy.
                  Nie masz się czego bać, jak nie stuka to w silniku nic się nie dzieje.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Dzieki za pomoc.... Koledzy szerokości i kilometrów życzę

                    Komentarz


                      #11
                      Jest taka zasada, jak coś jest dobre ma dobrą cenę i ci pasuje to bierzesz ,nie bój się tych 25kw ja mam tak samo wpisane w dowodzie, z żoną i bagażami śmiga aż miło, jest jeszcze jeden plus można nim jeździć na kategorie A2 ( sprawdzone w urzędzie ) kiedyś w razie sprzedaży szersze grono nabywców

                      Komentarz


                        #12
                        Ja teraz mam wsadzony do gaźników szwajcarski kit z Kedo. Króćce mam oryginalne. Szczerze mówiąc nie widzę jakiegoś drastycznego spadku a spalanie jest super. Motocykl tylko szybciej się nagrzewa - wpływ uboższej mieszanki.
                        Jak fajna sztuka to trzeba brać.

                        Komentarz


                          #13
                          Kupiłem i zadowolony jednak nic nie zmieniam , inną nie smigałem ale ta co kupiłem idzie jak petarda... Kolega mi powiedział ze czasem w dowód bili 25kw ale silnik był nie zablokowany i może cos w tym jest... Pozdrawiam

                          Komentarz


                            #14
                            No i git [emoji123][emoji16]


                            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X