Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Zmiana mocy silnika, wersja szwajcarska

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie Zmiana mocy silnika, wersja szwajcarska

Witam , bardzo proszę ponieważ borykam sie z problemem... Za tydz chce kupić tenere 750 ale w aukcji napisane ze to wersja szwajcarska i ze ma 25 kw czyli z yego co sie doczytałem to o połowę mocy niż normalnie, podobno można przerobić... Batdzo proszę o wyczerpującą odp czy warto, ile to moze kosztowac, czy jest sens wogóle kupic i przerabiać, co muszę zrobić.... Bardzo prosze o pomoc bo sie zakochałem w ttm modelu a moto które znalazłem wyfaje sie być w super stanie... Z góry dziekuje i pozdrawiam

- - - Zaktualizowano - - -

Przepraszam za błedy w temacie , pisze z telefonu ponieważ przebywam za granicą

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

Witaj ja taki kupiłem i jestem zadowolony, mocy wcale nie brak ładnie chodzi i mało pali w trasie udało mi się zejść do 4,5 i puki co nie mam zamiaru nic zmieniać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Ale czy w prosty sposób mogę to zmienić jak by co i w każdej chwili, czy jak zmienie np gaźniki to juz bede miał normalną moc?

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl

Domyślnie

Jest taki wątek na forum, wszystko jest do zrobienia, tylko czasem nie trzeba, sprawdź przejdź się może tej mocy wcale nie brakuje

Senior Member Avatar Mondo Cane
    Motocykl
    BMW R1150 GS

Domyślnie

W skrócie to tak ale chodzi o wymianę nawet nie całych gaźników a kilku jego części. Tu masz opis co jest montowane by uzyskać szwajcarską konfigurację http://kedo.com/ssl/php/art_detail.p...vjdrsru4otlfk6
    Do tego zazwyczaj potrzebna jest wymiana króćców dolotowych na takie bez metalowej przesłony wewnątrz http://maxmoto.pl/krociec-ssacy-gazn...0,id68649.html

Jeździłem szwajcarską Tenerą przez 4 lata i jedynie zmieniłem te króćce - mocy było dość a spalanie było bardzo akceptowalne.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Dzięki wielkie kolego , bo troszke czytałem na necie i różnie a zastanawia mnie to ze wszedzie gdzie patrzyłem na dane tech to był tylko jeden silnik 69 KM i nie mogłem zrozumiec o co chodzi z tymi innymi silnikami skoro wszedzoe jest tylko jeden ,

I mam jeszcze prośbę na co zwrócić uwagę przy kupnie...

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Poradnik jest na forum

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Ok poradnik i wiele wartościowych rzeczy wyczytałem,
    Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie silnika, czy wszystkie silniki są identyczne ??? A różnica mocy jest spowodowana tylko ustawieniami lub modyfikacjami gaźników, dysz, iglic itp. Dzisiaj naprawde poswieciłem duzo czasu i wszedzie jest tylko jeden silnik który ma 69 KM innego nie ma i tego nie rozumie... Jest tylko napisane ze niektóre mają seryjnie zmniejszoną moc , ale wszedzie w danych tech tego nie ma wszedzie ppdana jest tylko jedna moc... Tylko na forach naposane o zmniejszaniu mocy , ale w donych o tym silniku nic nic ma na ten temat... Prosze o pomoc i odp odnosnie tego silnika, i o wyrozumialosc

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Jest tylko jeden w teresie. A że ten silnik albo podobny występował w innych motocyklach to już inna bajka.Silnik w serii ma własnie te 69KM ale na różne rynki był wypuszczany więc jak koledzy piszą są różna sposoby ograniczania mocy.
    Nie masz się czego bać, jak nie stuka to w silniku nic się nie dzieje.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Dzieki za pomoc.... Koledzy szerokości i kilometrów życzę

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl

Domyślnie

Jest taka zasada, jak coś jest dobre ma dobrą cenę i ci pasuje to bierzesz ,nie bój się tych 25kw ja mam tak samo wpisane w dowodzie, z żoną i bagażami śmiga aż miło, jest jeszcze jeden plus można nim jeździć na kategorie A2 ( sprawdzone w urzędzie ) kiedyś w razie sprzedaży szersze grono nabywców

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750 '90 3LD

Domyślnie

Ja teraz mam wsadzony do gaźników szwajcarski kit z Kedo. Króćce mam oryginalne. Szczerze mówiąc nie widzę jakiegoś drastycznego spadku a spalanie jest super. Motocykl tylko szybciej się nagrzewa - wpływ uboższej mieszanki.
    Jak fajna sztuka to trzeba brać.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Kupiłem i zadowolony jednak nic nie zmieniam , inną nie smigałem ale ta co kupiłem idzie jak petarda... Kolega mi powiedział ze czasem w dowód bili 25kw ale silnik był nie zablokowany i może cos w tym jest... Pozdrawiam

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl

Domyślnie

No i git

Uprawnienia