Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wymianą uszczelniacza wałka zdawczego.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z wymianą uszczelniacza wałka zdawczego.

    Witam. Mam taki oto problem właściwie to moja nieudolność przy wymianie (jak zwał tak zwał). Zaczął pocić mi się simering na wałku zdawczym więc przystąpiłem do wymiany. Wszystko szło normalnie do czasu wyciągnięcia. Trochę za dużo siły i efekt taki że "dotknąłem" ten drugi uszczelniacz. W efekcie czego przy kręceniu wałkiem zdawczym pojawia się olej na zewnętrznej stronie simeringa w tym miejscu. Teraz będę musiał wymienić oba tylko jak wygląda procedura wymiany tego drugiego ?

    20180420_113352.jpg

    #2
    To co zakułeś to uszczelnienie łożyska, tego się nie wymienia bo jest razem z łożyskiem.
    Ogólnie nic się nie stanie, ciśnienie i tak będzie podawane na tej stronie łożyska więc najważniejsze żeby simering który teraz zamontujesz był dobrze zamocowany, tzn musi być szczelina między łozyskiem a uszczelniaczem. Po to ori uszczelniacz ma tzw stopki oporowe.

    Montuj i nie pękaj.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dzięki marcin bo już myślałem że będzie niezła lipa. Tak sobie myślałem że być może nie będzie problemu tam i tak olej jest podawany jak napisałeś, ale wolałem zapytać.

      Komentarz

      Pracuję...
      X