Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprawdzenie stanu oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sprawdzenie stanu oleju

    Witam zakupiłem xtz 750 i dzisiaj chciałem sprawdzić olej i po wyciągnięciu bagnetu bagnet suchy... Jak to powinno być??? Bardzo pilne bo nie wiem czy mogę odpalac

    #2
    Wsadź głębiej jakiś śrubokręt i zobacz czy jest w ogóle olej, 4 litry nie mogły wyparować, mogły jedynie spłynąć ze zbiornika do silnika. Kiedy ostatnio sprawdzałeś stan oleju? Kiedy wymieniałeś olej? Kiedy ostatnio odpalałeś silnik?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Moto kupiłem 4 dni temu , jak odpale widać olej w zbiorniczka się przelewa jak włoże wkrętaka do DNA to tez olej jest ale do bagnetu nie dosiega

      - - - Zaktualizowano - - -

      Troszkę boje się odpalać , bo nie chciałbym uszkodzić silnika

      Komentarz


        #4
        W silnikach z suchą i półsucha miską olejową na zimnym silniku bagnet rzadko coś pokaże. Skoro pompa podaję olej do zbiornika to w układzie jest. Jak się obawiasz uszkodzeń to po prostu spuść olej śruba z dołu, zalej świeżego ile trzeba i po strachu.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Oki dzieki

          Komentarz


            #6
            a jaki olej wybrac 10w40 czy 20w50 bo orginalny 20w40 to nie moge znalesc....

            Komentarz


              #7
              10W40 będzie ok. Chyba, że chcesz śmigać do ciepłych krajów i to latem wtedy 20W50 może też być.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                15W50 wystarczy


                Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

                Komentarz


                  #9
                  Do sprawdzenia stanu oleju trzeba na chwilę uruchomić silnik (temperatura oleju bodaj 60stC) potem wyłączyć i odczekać 2 minuty. Procedura dokładniej opisana na forum.

                  Komentarz


                    #10
                    Forum, jak forum. Procedura opisana dokladnie w manualu ;-)
                    Pzdr!
                    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                    Komentarz


                      #11
                      Na forumowej wiki jest opisana zgodnie z manualem a bardziej przystępnie i po polsku. Tak więc śmiało w tym przypadku można korzystać z dorobku pokoleń tenerowcow http://wiki.xtzclub.pl/xtz/wiki/doku...a_oleju_750_st
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #12
                        podczepię się jeszcze pod temat, bo będę w weekend wymieniał jeszcze olej i mam takie pytanko, od kilku lat w aucie przed wymianą oleju wlewam płyn do płukania LIQUI MOLY LM2640 i tak sie zastanawiam czy przy wymianie oleju w moto tez można zastosować, czy cos się stanie złego itp...???

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X