Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Sprzedam swoją XTZ 750 (800) Super Tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Sprzedam swoją XTZ 750 (800) Super Tenere

    Witam,

    Sprzedam z żalem swój motocykl, z którym jestem od lutego 2009 roku. Rok produkcji 1991. Motocykl został sprowadzony z Niemiec (tam miał kilku właścicieli) przez znanego i lubianego w Polsce dealera Super Tener MX Wulkana z Ostrowa Wielkopolskiego. Tutaj dostał nowe malowanie i życie. Kupiłem go i bez prawie żadnych przygotowań pojechałem w na przełomie lipca i sierpnia w 3-tygodniową podróż po Europie (Wielka Brytania, Francja, Benelux, Niemcy i nasi południowi sąsiedzi) - motocykl nie miał żadnej awarii. Po tym stwierdziłem, że trzeba trochę pozmieniać by było nowocześniej, wygodniej, milej dla oka i zrobić coś by mieć więcej mocy. W następnych latach Super Tenera nawijała kolejne kilometry po drogach Włoch (próba kradzieży - Włosi są fanami tego modelu), Słowenii, Niemiec, Francji, Chorwacji, Bułgarii, Ukrainy, Rumunii.... wszystko to po autostradach, drogach szybkiego ruchu i lokalnych. W moim posiadaniu przebieg po drogach gruntowych to może 5%. Motocykl nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze odpalał, nie dusił się, nie był pałowany bez potrzeby do czerwonego pola, nie było strzelane z tłumików itd. Zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni lat:
    - gaźniki w stanie dobrym, jest to wersja szwajcarska a więc wykastrowana (ja zmieniłem po jednej dyszy by był mocniejszy dół) jednak jednoślad nie odstaje osiągami od wersji "otwartej", zwłaszcza, że ma zwiększoną pojemność silnika. Średnie spalanie przy jeździe do 120-130km/h to 5 litrów w trasie i ok. 6 w mieście. Jeżdzę raczej spokojnie.
    - zasięg przy jakim tankuję i jeszcze jest sporo do rezerwy: 400-450km
    - nowe łożyska kół, jednak warto by było wymienić łożysko w zabieraku tylnej piasty (ma delikatne luzy, dla innych pojeździ, mi to się nie podoba)
    - ogumienie jak widać na zdjęciach - można sporo przejechać, dętki nowe
    - kupiony w marcu tego roku akumulator
    - zestaw napędowy autostradowy 16/44 ze złotym łańcuchem DID VX i zębatkami Sunstar czyli najwyższa półka. Łańcuch szerszy czyli 525 (tak jak w supersportach),
    - olej w amortyzatorach sprzed dwóch lat, po 700 cm3 by utwardzić zawieszenie, tak samo uszczelniacze. Jak ktoś chce to może wsadzić sprężyny progresywne.
    - łożysko główki ramy to odpowiednik oryginału (firmy nie pamiętam)
    - stelaże kufrów aluminiowych (użyte raz), które robią za gmole, producent Moto-Stel
    - klapaka schowka z kluczykiem - wiadomo, że w większości XTZ ich nie ma,
    - poprawiona i zmodyfikowana instalacja elektryczna, tam gdzie trzeba nowe kable, luty, masy, bezpieczniki, przekaźniki itd.
    - lampy 2xH4, na przekaźnikach, lampy marki Wesem, o wiele lepiej świecą niż oryginalne
    - podgrzewane manetki Oxford (wersja, która nie ulega awariom) na przekaźniku
    - gniazdo zapalniczki i voltmierz
    - regulator napięcia stosowany we współczesnych motocyklach
    - czujnik ciśnienia paliwa z lampką sygnalizującą jego spadek
    - akcesoryjny amortyzator tylni brytyjskiej marki Hagon (przepaść pomiędzy zużytym oryginalnym)
    - kierownica marki Reikon - lekko wyższa i szersza, na niej handbary stylizowane na te marki Acerbis,
    - przewody hamulcowe w stalowym oplocie. Przednie nie wiem jakiej marki, tylny marki HEL. Zregenerowane zaciski hamulcowe, nowe prowadnice, wszelkie gumki, polerka tłoczków. Klocki zawsze niebieskie Nissin lub odpowiedniki od Carbon Loraine czyli najlepsze.
    - przednia pompa hamulcowa od Yamahy XJ6 (kupiłem półroczną) z regulowaną klamką, wydajniejsza i dozowalniejsza
    - zamontowana zapasowa linka ssania
    - porządny podnóżek centralny (co nie oznacza, że można siadać na motocyklu kiedy jest rozłożony)
    - gmole jakieś markowe
    - akcesoryjna osłona łańcucha z nierdzewki, powstało kilkanaście takich
    - automatyczne smarowanie łańcucha z regulacją
    - akcesoryjny schowek pod siodłem na jakieś klucze, części zapasowe
    - siodło mocowane śrubą centralną a więc nie trzeba odkręcać boczków do jego zdjęcia
    - tarcze hamulcowe EBC, niewielkie zużycie
    - tłumik leciutko przerobiony, nie zgnity, kolektory też są całe
    - nie mam problemów z instalacją elektryczną, ładowaniem. Choć nowa, wydajniejsza prądnica gotowa do zamontowania gdzieś leży i czeka na montaż
    - regulowany deflektor z forum Africa Twin, szyba jakaś polska, skręcona gdyż pękła (może sobie ktoś wymienić na nową). Mam 185 cm wzrostu i przy tym zestawieniu strumień powietrza jest nad kaskiem
    - silnik ma pojemność 800 cm3. Cylindry i tłoki są od niemal nowej Yamahy TDM 850. Dzięki tej zmianie, zwiększył się moment obrotowy w szczególności w dolnej partii obrotów. W głowicy płytki są grubości 165-180 czyli daleko do jej końca (polerowane zawory i komory spalania, nowe uszczelniacze zaworowe). Oryginalny łańcuch rozrządu, uszczelki, uszczelniacze itd. Miałem w zamyśle zmianę kompletnego sprzęgła (kosz od TDM900), sprężyn, tarcz, łożyska kosza i co jeszcze by się dało, gdyż jeszcze dwa – trzy lata i się skończy. Silnik jeździł na różnych olejach (co roku, bez względu na przebieg, wymieniany) - zawsze pełen syntetyk, estry, PAO ale moim zdaniem najlepiej działa na Valvoline SynPower 10W50. Filtry oleju oryginał albo najlepsze zamienniki. Śruba spustu oleju z magnesem. Miska nie spawana. Świece zawsze oryginalne japońskie Denso. Silnik nie bierze oleju.
    - rama nie popękana bez korozji, jeżdżone zawsze w pojedynkę, zawieszenie prościuteńkie, było kilka niegroźnych parkingówek - chyba każdemu zdarza raz na jakiś czas. Plastiki w sensownym stanie. Dodatkowo masa nowych śrub, podkładek, uszczelek, uszczelniaczy..... Jako, że mam dostęp do oryginalnych części Yamahy, większość nowych rzeczy w motocyklu jest tej marki. Motocykl garażowany w pomieszczeniu bez wilgoci, w temp. pokojowej. Znam każdą śrubkę, dziesiątki godzin spędziłem nad unowocześnianiem, regulacjami, wymianami itd.

    Co można by jeszcze zrobić na upartego? Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, sprawdzić luzy zaworowe (raczej są ok ale na wszelki wypadek), zweryfikować prowadnice łańcucha rozrządu (poprzednik w Niemczech źle poskładał i jakoś to uratowałem ale warto przyjrzeć się czy jest OK), wymienić płyn chłodniczy i hamulcowy.

    Motocykl dla osoby, która będzie o niego dbała (może powróci do oryginalnego malowania lub wsadzi silnik od TDM900 - bo takie były plany?) a nie katowała na postoju, z kostkami w terenie czy go zamulała kręcąc do 3 tys. obr/min. Cena do negocjacji. Możliwość obejrzenia go w niektóre dni powszednie po godz. 19 lub w soboty (oprócz 5 maja) na warszawskich Stegnach (okolice skrzyżowania Sobieskiego i Nałęczowskiej). Osoby oczekujące motocykla niemal nowego, narzekające na każdą ryskę czy dające od razu pięć tysięcy niech nawet nie zawracają mi głowy telefonami. Niech kupują igłę od handlarza. Super Tenera jest przygotowana tak, że jutro wsiadam i za miesiąc bez problemu jestem np. we Władywostoku czy gdzieś w środkowej Afryce. Uprzedzając pytania: sprzedaję, gdyż zaraz chcę kupić własne M4 a ostatnie dwa lata to harówa i jazda wokół komina. Także niech ktoś używa i się cieszy a nie Tereska stoi smutna pod plandeką. W dzień mogę nie odbierać, staram się oddzwaniać.

    Cena 8800 zł
    Załączone pliki
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    #2
    Moja historia z XTZ się zakończyła ;( Londyn, Paryż, Bruksela, Luxemburg.... Praga, Wiedeń, Kijów, Mińsk.... i wiele innych mniejszych miejscowości, wsi. Alpy, autostrady, leśne dukty, trochę zlotów motocyklowych.

    Sprzedana za 7500 zł. Będzie stacjonować pod Zamościem. Temat można zamknąć.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3

      Komentarz


        #4

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
          Moja historia z XTZ się zakończyła ;( Londyn, Paryż, Bruksela, Luxemburg.... Praga, Wiedeń, Kijów, Mińsk.... i wiele innych mniejszych miejscowości, wsi. Alpy, autostrady, leśne dukty, trochę zlotów motocyklowych.
          I co teraz?
          Pzdr!
          prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

          Komentarz


            #6
            Jak to co? - M4 ... A zapewne później jak zatęskni to pozostaje jedynie przejście na pomarańczową stronę, albo co bardziej elektryzujące pozostanie w Japonii i T7

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
              Jak to co? - M4 ... A zapewne później jak zatęskni to pozostaje jedynie przejście na pomarańczową stronę, albo co bardziej elektryzujące pozostanie w Japonii i T7
              Tak, teraz mieszkanie. Sprzedałem moto i mogę w miarę sensowną kuchnię kupić czy łazienkę z WC umeblować. Pod Warszawą stawiam na spółę z rodzicami porządny przydomowy garaż, też koszt.

              Jeździłem na pierwszej i drugiej wersji LC8. Szatany. Znajomy śmigał cały dzień testówką ostatniej wersji, powiedział, że jeszcze gorzej, znaczy większy szatan. Jak jechać takim czymś w trasę i zrobić 5 czy 8 tys. km to kiepsko. Moto do szaleństw, zabawy OK. W teren nie wiem, bo się nie znam. Ja preferują coś spokojniejszego, XT1200Z A może coś bardziej szosowego?
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz

              Pracuję...
              X