Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dodatkowy zbiornik paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] dodatkowy zbiornik paliwa

    Już tłumaczę o co kaman.

    Mocno zastanawiam się nad dołożeniem dodatkowych (odczepianych) zbiorników paliwa mocowanych w miejscu bocznych tylnych owiewek. I nie chodzi mi o zwiększenie zasięgu motocykla ale o odciążenie przedniego zawieszenia.
    Na pewno parę osób na forum wie że najfajniejsza jazda na teresie jest jak już się na rezerwę przełączy bo przód zrobił się lżejszy, co w terenie jest nawet wskazane żeby zawieszenie wyrobiło.

    Pojemność to jakieś maks 5-6 litrów czyli z rezerwą około 200 km po asfalcie (wiadomo że w terenie będzie inaczej).
    Materiał aluminium. Konstrukcja z jakimś użebrowaniem w środku żeby przy glebie nie złożyło się albo co gorsza ściśnięte paliwo nie rozwaliło jakiegoś węża.
    Drugi pomysł jaki mi przychodzi do głowy to rura o pojemności 3 litrów na stronę ale już się gabaryt robi (dwie wody mineralna tak dla zobrazowania a w sumie 4 butelki) a dodatkowo przez swój kształt nie do końca wypełnia przestrzeń jaka jest dostępna. duży plus takiej konstrukcji za duże możliwości zastosowania ogólnie dostępnych materiałów a co za tym idzie w razie crashu można to łatwo odbudować a nie rzeźbić boczki od nowa.

    I teraz wątpliwości:
    1. czy zastosować osobne wlewy paliwa szybko się tankuje ale jak by się okazało że chciałbym zatankować wszystko to przez wlewy z tyłu może się wylać.
    2. nawet jeśli by nie było korków to jakieś odpowietrzenie by się przydało żeby można było je w pełni zatankować. więc jakaś rurka idąca do góry w okolice oryginalnego odpowietrzenia głównego zbiornika.
    3. kraniki by się przydały albo chociaż szybko złączki z odcięciem paliwa nie wiem co lepsze a musi działać po odłączeniu przewodu po obu stronach ewentualnie jeszcze jeden kraniko-trójnik łączący główny układ z dodatkowym.

    Chyba na tą chwilę tyle może temat się rozwinie i coś mi jeszcze do głowy przyjdzie.

    #2
    Niedawno w Białorusi spotkałem Kingę Tanajewską, jedzie dookoła globu na BMW F800GS i ma w nim gotowe rozwiązanie Dodatkowy zbiornik Safari przyczepiony pod stelaż kufrów Tylko drogie taki gotowiec

    Na moje, jak już tak chcesz rzeźbić, pomijając sens (czy tam jego brak), to najłatwiej przytroczyć do stelaża chińskiego rotopaxa z dodatkową pompą paliwa. Ew. wrzucić go na płytę i wtedy pójdzie grawitacyjnie.

    Komentarz


      #3
      Ja mogę polecić inne rozwiązanie. Kup sobie inny motocykl. Wtedy będziesz na pewno bardziej zadowolony niz z drutowania starego strucla.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Mówię Reni o problemie grubensa i o tym co odpisał Marcin a Renia na to: ...ale ludzie mają pomysły, jak mu się nie podoba motor to niech sobie inny kupi, przecież chyba nie dostał tego motoru w spadku albo z pomocy dla powodzian... chociaż jak chce to może to sobie nawet z patyków zrobić ..... jego sprawa.

        Komentarz


          #5
          Była tu na forum jakaś tenera ze zbiornikami pod boczkami. Nawet to jakoś wyglądało. Po mojemu to jest pomysł, albo nie będzie tanio albo nie będzie ładnie. A jak już iść w koszty to robić nawiązanie do dakarówek. W naszym krajowym offie te kocki średnio sie sprawdzają. Ale chętnie zmienię zdanie jak zobaczę taką ST na przykład na czołgowej w Rembertowie Jakoś tak nie było chętnych. Po mojemu problem tych tereferek to masa i zawiasy. Z jednym można powalczyć, z drugim też co wiąże się z nakładem kasy i czasu, a zbiornik to daleko za odchudzeniem siebie, motocykla, kondycją, zawieszeniami itd, itp

          Jeszcze do niedawna sam myślałem o wykonaniu do 660 zbiornika lekkiego i eliminującego owiewki. Właśnie tą kolejność przyjąłem. Zrzucenie kg z siebie, kondycja, zrobiony pod siebie tylny amorek i cały tylny zawias. W planach był przeszczep przedniego zawieszenia i zbiornik taki Tenere2.jpg. W tym samym czasie latałem świnią i dotarło, że tego samego Tenerą nie ma sensu próbować. To miało sens jak nie było wyboru. Teraz jak jest to zabawa gównie żeby nawiązać do historii tych moto. A jeśli tylko praktycznie to inne moto.
          Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

          Komentarz


            #6
            dodatkowy zbiornik paliwa

            Ja swoją traktuje jako poligon doświadczalny roznych rozwiazan. Ale Ok nie było pytania.


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz


              #7
              W sumie to próbowałeś w praktyce jak to przemieszczenie masy się sprawuje? Np. pół zbiornika paliwa a dwa pieciokilowe ciezarki z tyłu na podnozkach pasażera dajmy na to? Czy efekt będzie na tyle duży by akceptować koszty i wkład pracy?
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                dodatkowy zbiornik paliwa

                Widziałem taki patent u afrykanerow. Pod siedzeniem jest dość miejsca na zbiornik właśnie taki dodatkowy. Koleś mowil ze zupełnie inna jazda.


                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                Ostatnio edytowany przez grubens; 174.

                Komentarz


                  #9
                  rotopaxy. w ten sposób powiększyłem sobie zbiornik w X (rozwiązanie plug&play jest po 3K).
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                    rotopaxy. w ten sposób powiększyłem sobie zbiornik w X (rozwiązanie plug&play jest po 3K).
                    ale masz to na plycie z tylu? czy na bokach? poka foto!
                    Pzdr!
                    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                    Komentarz


                      #11
                      W Toruniu w Wilmacie chłopaki handlują bodajże kopią rotopaxa,z tego co pamiętam 3 i 5 litra,podjadę i zobaczę ile za to wołają,pozdro

                      Komentarz


                        #12
                        ja kupiłem orginał z tej prostej przyczyny, że oprócz bycia kanistrem jest też stopką centralną. a czy chińczyk jest taki mocny jak orginał to nie wiem.

                        foteczka:

                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                          ja kupiłem orginał z tej prostej przyczyny, że oprócz bycia kanistrem jest też stopką centralną. a czy chińczyk jest taki mocny jak orginał to nie wiem.

                          foteczka:

                          https://www.facebook.com/go4adv/phot...type=3&theater
                          Potwierdzam!! W roli stopki centralnej daję radę!!

                          Komentarz


                            #14
                            13o pln za 3 litry i 140 za 5 litrów,w komplecie mocowania

                            Komentarz


                              #15
                              dzieki ofca!
                              Pzdr!
                              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X