Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak mocy powyżej 120km/h + czasami kapiące paliwo z przelewu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Brak mocy powyżej 120km/h + czasami kapiące paliwo z przelewu

    Witam, mam następujący problem odkąd kupiłem XTZ'tkę. Motocykl przyśpiesza ładnie do około 120km/h, potem praktycznie nie przyśpiesza... Pompa paliwa się lekko poci, ale podaje dobre ciśnienie. Gaźniki są wyczyszczone ultra dźwiękiem, kolor świecy kawa z mlekiem, a i tak ma problem powyżej 120. Do setki przyśpiesza w około 6 sekund, więc książkowo. Co może być nie tak? Dodam, że czasami wypadnie malutka kropelka z przewodu przelewowego z gaźnika. Tego obok wejścia paliwa do gaźnika, nie tego na samym dole. Pozdrawiam

    #2
    Hej, a mała czy duża Tenerka?
    Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

    Komentarz


      #3
      660'tka, czyli mała

      Komentarz


        #4
        Musisz wrzucić piątkę.

        Komentarz


          #5
          Czwarty bieg dokręca do końca, na piątym się zatrzyma na 4.7k obrotów.

          Komentarz


            #6
            120km/h to własnie okolice 5k, szału nie ma z mocą, ale powinien przyśpieszać do tych 140. Rozbierz i wyczyść pompkę, zwłaszcza że mówisz że się poci. Ja swoją przy remoncie 8lat temu czyściłem, trochę syfu było z tego co pamiętam. Uważaj na membrany.

            Komentarz


              #7
              No właśnie dzisiaj to zrobiłem, była czyściutka. Musiałem tylko uszczelke dorobić, ale i tak widze, że po 30km dalej się poci. Mysle nad nową pompa z aliexpress. Maksymalnie udało mi się jechać te 140, ale musiałem się aż pochylić i mieć z 350m na rozpędzenie.

              Komentarz


                #8
                No i tak to jest z Małą Jakie masz przełożenia?

                U mnie 5k dawało około 110 km/h na 5 biegu. Powyżej 120 to już w głównej mierze kwestia oporów powietrza i braku aerodynamiczności tego moto. Jakieś dodatki, kufry, wysoka szyba?
                Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                Komentarz


                  #9
                  Przełożenia seryjne, czyli 15/x. Przy 4k na piątce mam 110km/h. Minimalnie piątką moge jechać 70km/h. Poniżej szarpie strasznie. Mam szybe Loostera, no i jestem troche duży (187cm, 90kg). Prędkość sprawdzam jako wyprostowany, nie pochylony jak na ścigu ;D

                  Komentarz


                    #10
                    Ja bym sprawdził jeszcze ustawienie pływaka w gaźniku.

                    Komentarz


                      #11
                      U mnie podobne objawy, była walka z gaźnikiem ale to nie pomogło, muszę pompkę sprawdzić, na 4 biegu 660 rozpędza się do 120, później wpinam 5 i tylko obroty spadają no i w porywach do 130km/h :/ motocykl po remoncie, przełożenie 15/45, szyba wysoka no i ja ze 100kg ale chyba i tak powinna jechać z te 150 zwłaszcza, że przed remontem tyle leciałem. Co może być nie tak, oprócz pompki i gaźnika? Czy ustawienie zaworów, może mieć aż taki wpływ na vmax? Strach gdzieś dalej jechać, zwłaszcza że czasem dodatkowo się jakby przytyka jakby brakowało paliwa, a sezon w pełni : /

                      Komentarz


                        #12
                        A bez pompy na grawitacyjnym też tak się dusi? Wystarczy przełożyć wężyk z baku bezpośrednio na gaźnik. Nie zapomnij założyć czegoś na króciec pompy żeby się pyłu nie nasypało.

                        Edit: Tylko jakbyś demontował całkiem pompę to nie zapomnij zaślepić podciśnienia.
                        Ostatnio edytowany przez nemo; 3351.
                        Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                        Komentarz


                          #13
                          Ciekawe, ciekawe. A ten gaźnik w motocyklu to od 660, czy ktoś przed sprzedażną założył od XT600?

                          Komentarz


                            #14
                            Od 660, zresztą wszystkie śruby z gaźników może raz rozkręcone, jak zresztą reszta motocykla

                            Komentarz


                              #15
                              Dodam, że odcinke mam na poziomie 7200 obrotów, a w dowodzie 30kW

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X