Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak mocy powyżej 120km/h + czasami kapiące paliwo z przelewu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Problem w części rozwiązany. Po ustawieniu zaworów (Ssące miały ledwo 0.03mm) silnik ciągnie aż miło do 160km/h. Ponadto przestał kichać w gaźnik podczas pracy na wolnych obrotach. Ale jedna rzecz pozostała. Jeżeli pozostawi się go na wolnych obrotach (np. w korku) chodzi bez problemu, ale gdy chce się ruszyć, po dodaniu gazu potrafi czasami zgasnąć. Zainwestować w świece irydową?

    Komentarz


      #17
      To nie świeca, to ośka przepustnicy na moje.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #18
        Za niskie obroty biegu jałowego. Fabryczne okolice 800rpm ciężko zrobić bez gaśnięcia. Ja polecam 1000rpm na wolnych - super przy jeździe bez gazu, manewrowaniu itp.

        Komentarz


          #19
          Mówisz o 1000, a mój ma problem nie gasnąć poniżej 1600 :v Zejdzie do tych 800, ale lekko dasz gazu to zgaśnie. Ośka ma luz z 0.5mm, lekko klekota przy ruszaniu. Dodam, że mój silnik strzela ogniami w okolicach 1-3k rpm, wyżej nigdy. Więc tak jakby ma jakiś problem w okolicach 1-3k.

          - - - Zaktualizowano - - -

          A wszystkie te problemy zaczeły się po zmianie wydechu..

          Komentarz


            #20
            To daj jeden ząbek więcej na igicy albo przejdź na dysze numer większe.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #21
              Z tego co pamiętam książka serwisowa mówi o 1350 rpm jako o wolnych.

              Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


                #22
                Bogatszą mieszanke poprzez podniesienie iglicy? W gaźniku mechanicznym mam rozumieć? Spalanie nie wzrośnie?

                Komentarz


                  #23
                  Dałem jeden ząbek bogacej na mechanicznym, silnik równiej pracuje na wolnych i przestał strzelać z wydechu podczas hamowania. Jeszcze czasami potrafi zgasnąć tak sam z siebie podczas przegazówki z wolnych obrotów.

                  Komentarz


                    #24
                    Powinieneś zrobić okresowy serwis a przy gaźniku robi się luzy zaworowe i pare innych rzeczy. Gaźnik trzeba zrobić do porządku zaczynając od jego czyszczenia, potem ustawienie poziomu paliwa. Następnie powinieneś brać się za dalsze regulacje, to jak gaśnie ci po nagłym dodaniu gazu i strzela ogniem przy schodzeniu z obrotów czyli na zamkniętej przepustnicy to kwestia za ubogiego "dołu" więc najpierw powinieneś bardziej wykręcić śrubę "regulacji składu mieszanki" a dopiero jak to nie pomoże brać się za iglice. Osobną kwestią jest zużycie gaźnika to że może łapać ci lewe powietrze np na ośce, czy np lekko nieszczelne króćce ssące. Dodatkowo jeżeli posiadasz zamontowany np przelot lub K&N powinieneś zmienić dysze w gaźniku. Kolor świecy kawa z mlekiem czy ceglasta jak kto woli to wcale nie świadczy o prawidłowym składzie mieszanki to trochę wypadkowa składów w różnych zakresach pracy jeden mozesz mieć za ubogi jeden za bogaty itd... Nie zastanawiało cię dlaczego masz odcinkę na takim poziomie? Proste masz wersje szwajcarską lub inną kastrowaną o czym dodatkowo może świadczyć moc w dowodzie ale na to bym nie patrzył bo wiadomo jak to z danymi w dowodzie jest, kastrowane wersje małych teres mają odcinke w okolicach 7-7,5tys o ile elektronicznie są ograniczone tylko obroty ale to nie ważne bo mała teresa maksymalną moc i tak osiąga wcześniej, to polecam sprawdzić czy nie masz zwężki w króćcu ssącym jeżeli ktoś jej nie rozwiercił bądź nie zmienił króćcy, dokładnie nie pamiętam czy były montowane mniejsze dysze i inne iglice wiec to warto by skontrolować także z serwisów-ką i to tutaj możesz mieć problem małej mocy.
                    Spridero przy rozrządzie przestawionym o jeden ząb moto może na wolnych chodzić powiedzmy dobrze, będzie jeździć ale nie będzie mieć mocy a czym bardziej rozrząd będzie przestawiony tym większy problem będzie z mocą i prawidłową pracą silnia
                    Ostatnio edytowany przez mz1106; 4529.
                    https://t.me/pump_upp

                    Komentarz


                      #25
                      Po wyczyszczeniu gaźnika i złożeniu wszystkiego (Były źle zsynchronizowane, 2mm zamiast 7mm) zaczął lać z środkowego przelewu. Wszystko czyste, sprawne a leje... Do tego rozwalila sie uszczelka od komory pływakowej i musze zamówić zestaw.. Jaka firma? M-line, czy Tourmax.

                      Komentarz


                        #26
                        Starałbym sie unikać Toutmax'a. A raczej wybierał OEM. Nie jestem fanem cen w yamahy w europie ale no sorry- podróbki uszczelek i części gaźnikowych się mszczą.

                        Komentarz


                          #27
                          Z tourmaxem miałem do czynienia z zestawem naprawczym do Gs'a 500, jakość była OK, zaworki również okej. Ale co z Mlinem?

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Znalazłem jeszcze zestaw niewiadomej firmy do naprawy gaznika od XT600. Ale w zestawie widze zaworek z normalnym drucikiem, a nie takim pseudo jak w tourmaxie, no i kazda dysze, iglice, oringi itp.

                          Komentarz


                            #28
                            Gaźnik ustawiony, został zmieniony zaworek iglicowy bo stary był już zmęczony, do tego sprawdzałem zawory i były ok, podłączyłem też bak z pominięciem pompki paliwa i nic nie pomogło. Po czyszczeniu i regulacji gaźnika tenerka ma moc, pracuje dużo lepiej i do tych 120 rozpędza się bardzo dobrze ale dalej jakby przerywa czasem przy tej prędkości maksymalnej... : / zastanawiam się tylko bo po odpuszczeniu gazu słychać takie lekkie cykanie jakby zawory, ktore są ok. Myślałem jeszcze może o tej drugiej gardzieli w gaźniku, może z tym coś jeszcze popróbuje, ale czy inne ustawienie niż w manualu będzie lepsze? nie mam już pomysłów. Jak to nie pomoże to rzeczywiście chyba zostanie tylko rozrząd, ale wydaje mi się że ustawiony jest dobrze bo sprawdzałem to kilka razy przed złożeniem

                            Komentarz


                              #29
                              Po zamontowaniu całego kompletu silnik chodzi dużo lepiej, wróciłem na poprzednie ustawienia iglicy w mechanicznym, silniczek ładnie odpala i trzyma 1300 i nie gaśnie. Ale za to mam problem z wiecznie lejącym przelewem na środku. Jak bym nie ustawił poziomu, i jak bym nie wyczyścił i złożył, albo leje ciurkiem, albo pokapuje, albo nie kapie w ogóle. Założyłem nową pompę, zaworek, dysze, gniazdo zaworka itp. i leje gorzej niżeli na starym. Co może być? Nie mam już sił... Wyciągałem dzisiaj gaźnik 5 razy.

                              Komentarz


                                #30
                                Tourmax wjechał

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X