Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto raz odpala, raz cyka przekaźnik i nie kręci.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Moto raz odpala, raz cyka przekaźnik i nie kręci.

    Witajcie. Mam problem przy odpalaniu maszyny, dzieje się to bardzo losowo i nigdy nie wiadomo kiedy mnie zaskoczy. Otóż w większości przypadków moto odpala prawidłowo. Raz na jakiś czas jednak nie idzie zakręcić rozrusznikiem i słyszę tylko cykanie przekaźnika od rozrusznika.Ostatnio jednak jak padło tak nie szło zapalić motocykla 2 dni. Wyjąłem przekaźnik, wyczyściłem gwint, nakrętki i klemy. Włożyłem z powrotem i dalej cykanie. Dzisiaj stwierdziłem ze idę palić krowę na pych a tu załapała i śmiga znowu wszystko. Mam nowy akumulator, nie rozładowuje go więc powera jakby nie patrzeć mam na rozruch. Możecie nakierować gdzie szukać problemu? Dzieje się to totalnie losowo. Pozdrawiam.

    #2
    Trzeba wykluczyć rozrusznik/przekaźnik - na krótko łączyć zaciski prądowe przekaźnika rozrusznika.

    Jeśli działa > rozrusznik sprawny > przekaźnik do wymiany
    Jeśli nie działa > rozrusznik spuchnięty, uszkodzony, zwarcie, koniec szczotek itp.

    XTZ 660 - 359.jpg

    Komentarz


      #3
      Wymień przekaźnik rozrusznika.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zanim zaczniesz wymieniać elementy, sprawdź kable. Ja miałem tak u siebie. Przetarty jeden przewód w okolicy aku i czasem podczas prób odpalenia cykało i znikał prąd. Pogrzebanie przy kablach i odpalało. Winowajcą jeden z przewodów, który po dotknięciu się dosłownie rozpadł a wewnątrz osłonki miąłem miał miedziany a nie przewód.
        Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

        Komentarz


          #5
          Sprawdź jeszcze małą okrągłą złączkę w tej plataninie kabelkow koło aku.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            A więc tak. Moje czyszczenie przekaźnika nic nie dało. Pozostawiając moto na mały serwis poprosiłem żeby sprawdzić i wykluczyć przekaźnik/rozrusznik. O dziwo mechanik wyczyścił przekaźnik po swojego i wszystko bangla. Mija 5 dzień i jak narazie za każym razem pali bezproblemowo. Dzięki za nakierowanie z problemem!

            Komentarz

            Pracuję...
            X