Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylny amortyzator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Seba-motor, co do ceny to napisz do nich.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #32
      i już sam nie wiem czy nie iść wkierunku nowego YSS którego cena jest ok 1400 zł i mieć nowy na lata niż regenerować stary za ok 1000zł

      Komentarz


        #33
        Regenerowałem dwa amortyzatory w Poznaniu. Cena na poziomie 400-450 złotych. Minus jest taki, że w tej cenie nie da się uratować regulacji siły tłumienia. Przy regeneracji trzeba się określić jak mocno amory ma tłumić.
        Chcąc zachować regulację cena faktycznie podchodzi pod tysiąc złotych.

        Usługę wykonał Pan Marek Kantorski.
        Termin został zachowany. Usługę wykonano w cenie jaka była uzgodniona i wykonano ją tal jak sobie zyczylem.
        Ze swojej strony moge polecić.

        Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
        Ostatnio edytowany przez dejv667; 4982.

        Komentarz


          #34
          Płaciłem u Seby coś koło 300.

          Komentarz


            #35
            no niby koszty niższe, ale do tego dochodzi jeszcze sprężyna, która u mnie już sklepana do zera praktycznie. cały czas nie wiem czy jest jakiś logiczny zamiennik samej sprężyny jakiejś nowej w cenie do 500zł.
            do kitu jest, że nikt nie robi dedykowanej do XTZ660

            Komentarz


              #36
              Mam wrażenie że słabo szukałeś. Na forum przynajmniej w dwóch wątkach pisałem co można wsadzić do małej Teresy.

              W skrocie: sprężyna super tenere, sprężyna z kata albo ohlins z GSa.

              Dedykowane są hyperpro i wilbers, ale kosztują więcej niż moto jest warte.

              Co do amora - YSS nie wzbudza mojego zaufania - tajski wynalazek, ciut lepszy niż chińszczyzna. Wolałbym zregenerować oryginał.
              Ostatnio edytowany przez mishieck; 2689.

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
                Mam wrażenie że słabo szukałeś. Na forum przynajmniej w dwóch wątkach pisałem co można wsadzić do małej Teresy.

                W skrocie: sprężyna super tenere, sprężyna z kata albo ohlins z GSa.

                Dedykowane są hyperpro i wilbers, ale kosztują więcej niż moto jest warte.

                Co do amora - YSS nie wzbudza mojego zaufania - tajski wynalazek, ciut lepszy niż chińszczyzna. Wolałbym zregenerować oryginał.
                @mishieck - wiem wiem że YSS to wynalazek z dalekiego wschodu, ale zawsze nowy. sam już no nie wiem, nie wiem bardoz chcę zachować max oryginalność maszyny, którą mam zamiar przekazać z czasen juniorowi.
                Czy Seba może dorzucić sprężynę? Czy możne coś zaproponować jakiś zamiennik, czy masz/cie w tej sprawie jakieś doświadczenie?
                Chciałbym wysłać amor jak już i odebrać gotowy po regeneracji najlepiej NOWĄ sprzężyną.

                Komentarz


                  #38
                  Na FAT ktoś robił sekcję zwłok YSS po jakimś niewielkim przebiegu i to co miał w środku było jakimś dużym uproszczeniem amortyzatora. Mam 185cm wzrostu- dla mnie regeneracja u Pekaesa i sklepana sprężyna od supertenere 750 była kluczem do szczęścia z tyłu. Przód nie przystawał. Ale jeśli ktoś jest niższy to może mu nie pasić.
                  Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                  Komentarz


                    #39
                    @Prince, raczej martwię się, że nie ma takich sprężyn obecnie na rynku, nie wiem czy nie kupić nowej do 750 lub coś w tych okolicach i czekać aż się uklepie w sumie mam 188cm i 90kg więc może nie będzie dramatu, tak czy inaczej czekam na koniec sezonu na wymianę bo i tak robię remont silnika, nie załapałem, że przez chwilę praktycznie nie było oleju ;(
                    więc czeka mnie wydatek w kwocie nowej XTZ660

                    Komentarz


                      #40
                      Uuu, przykra sprawa z tym olejem...

                      Komentarz


                        #41
                        TEMAT SPRĘŻYNA:
                        Dobra jeszcze raz napiszę czy może ktoś w skrócie napisać jaka spreżyna pasuje do XTZ660? Chodzi mi bardziej, o nową z możliwie najbardziej zbliżonymi wymiarami/parametrami
                        Używana z 750 jest loterią bo też może zaraz klęknąć i tylko szkoda kasy, poza tym na razie nie ma na sprzedaż (nie znalazłem) więc ...
                        @Mishieck : " sprężyna z kata albo ohlins z GSa", niewiele to wyjaśnia trochę jak szyfr ;-)
                        Czy ktoś monotował opisaną wyżej: Hyperpro SP-HO06-SSB010?? NOWĄ??? jej cena to 450 zł więc jak za nową raczej warto, ale ... nie wiem czy będzie robić robotę

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez ketrab Zobacz posta
                          TEMAT SPRĘŻYNA:
                          Dobra jeszcze raz napiszę czy może ktoś w skrócie napisać jaka spreżyna pasuje do XTZ660? Chodzi mi bardziej, o nową z możliwie najbardziej zbliżonymi wymiarami/parametrami
                          Używana z 750 jest loterią bo też może zaraz klęknąć i tylko szkoda kasy, poza tym na razie nie ma na sprzedaż (nie znalazłem) więc ...
                          @Mishieck : " sprężyna z kata albo ohlins z GSa", niewiele to wyjaśnia trochę jak szyfr ;-)
                          Czy ktoś monotował opisaną wyżej: Hyperpro SP-HO06-SSB010?? NOWĄ??? jej cena to 450 zł więc jak za nową raczej warto, ale ... nie wiem czy będzie robić robotę
                          To krótko. NOWA sprężyna pod klocka co wazy 50kg wiecej i ma inaczej zaprojektowany zawias jest najgłupszym rozwiązaniem. Bo nowa? A stara to pękła po 30 latach? Będziesz czekać 20 lat az sie uklepie? Dogadaj sie z komuś co ma do wymiany w ST i tyle. Ta co wyjąłem a amortyzatora Kuby była jakieś 20 milimetrów uklepana w stosunku do nowej Hyperpro. Nowa zwyczajnie albo nie wejdzie albo jak wejdzie będzie Cie katapultować przy każdej okazji.
                          Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                          Komentarz


                            #43
                            Nowa z ST nie wiejdzie, ja wkładałem uklepaną poad 15 mm i ledwo się zmieściła, trzeba było wywalać dystans żeby było można skręcić amor. Jak zrobisz tył to przód będzię przeszkadzał;]
                            Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                            Komentarz


                              #44
                              No dobra, nowa do 750 odpada, zostaje szukanie używki
                              napisałem do dystrybutora Hyperpro czy jest jakiś numer na sprężynie w oryginalnym kompletnym amortyzatorze za ponad 2tys , ciekawe co odpiszą.
                              Dziwne to jest, że jest kompletny amor a nie ma samej sprężyny, hmmm, no nic.
                              Napiszę na forum, że szukam używki z 750

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X