Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylny amortyzator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Dzwoniłem dzisiaj do tego sancheza. Podstawowa regeneracja zaczyna się od 600, jak amarotyzator nie ma zaworka, to szacuje, że koło 1000. Powiedział też że sprężyna rzadko kiedy jest do wymiany. Że może co najwyżej być uklepana, ale twardość się nie zmienia.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez qba Zobacz posta
      Dzwoniłem dzisiaj do tego sancheza. Podstawowa regeneracja zaczyna się od 600, jak amarotyzator nie ma zaworka, to szacuje, że koło 1000. Powiedział też że sprężyna rzadko kiedy jest do wymiany. Że może co najwyżej być uklepana, ale twardość się nie zmienia.
      Tyle że jak jest uklepana to zmieni się SAG i skok.
      Też dzwoniłem, usłyszałem niższe ceny.

      Natomiast oferuje rozbiórkę i diagnozę w cenie 100 pln więc raczej zaskoczenia nie będzie.

      Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
        Tyle że jak jest uklepana to zmieni się SAG i skok.
        jasne

        Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
        Też dzwoniłem, usłyszałem niższe ceny.
        pewnie zadawałem lamerskie pytania

        A czy ktoś miał do czynienia z Sebą http://seba-motor.pl/
        Ten robi za 300....

        Komentarz


          #19
          Raczej ja zadałem inne pytania. Bo ja pytałem od ilu się to średnio zaczyna

          Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


            #20
            A więc informacyjnie.

            Z racji tego, że amortyzatorów mam kilka to postanowiłem jeden regenerować w Poznaniu, na ulicy Rzepińskiej u pana Kantorskiego (tel: 61 868 99 40 / 691 863 960, 08:00-16:00).

            Usługa obejmowała:
            - Regenerację
            - przesunięcie górnego mocowania sprężynyo centymetr w dół (pan odradzał, ja sie upierałem)
            - montaż zaworu w zbiorniku z gazem.

            Szacowny koszt usługi: circa 450 PLN (w zależności od tego co jest uszkodzone). Zostałem uprzedzony, że najprawdopodbniej nie będzie sie dało zachować funkcji regulacji siły tłumienia (pokrętło na dole amortyzatora). Prosiłem o ustawienie amortyzatra "na sztywno", w okolicy tego co było na ustawieniu "5" na pokrętle.

            Czas realizacji ustalony na circa 2-3 tygodnie (dużo zleceń). Zlecenie wykonane terminowo. Po dwóch tygodniach dostałem telefon, że sprzęt jest do oebrania. Cena 450 PLN. Wystawiony rachunek. Na do widzenia uścisk ręki i stwierdzenie, że gdyby były jakies problemy to naturalnie zgłaszać.
            Generalnie pan Kantorski jest miły, komunikatywny chociaż nie jest to typ człowieka który "ma gadkę" i po 10 minutach rozmowy marzymy o tym aby chociaz dotknął naszeg sprzętu Natomiast jest generalnie konkretny, rzeczowy i widać, że warsztacie odnajduje sie lepiej niz w kontakcie z klientem

            Winna okazała się wytarta sztyca amortyzatora. Amortyzator zostanie zamontowany w przyszłym tygodniu, podzielę się wtedy wrażeniami z jazdy. Jeśli bdę zadowlony to pan kantorski dostanie kolejny amortyzator do regeneracji.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez qba Zobacz posta
              jasne



              pewnie zadawałem lamerskie pytania

              A czy ktoś miał do czynienia z Sebą http://seba-motor.pl/
              Ten robi za 300....
              Zrobiłem tam 10czy 11 amorów ohlinsa, w tym swój. Mój ma nalatane od regeneracji ponad 50tys.km. Jeden zregenerowany się rozciekł.

              Komentarz


                #22
                Ja robilem swój rok temu - bez zastrzeżen. Teraz zrobiliśmy regenerację 2 kolejnych do XTZ660 i jednego do XT600Z - póki co wszystko ok. Na wykonane usługi jest gwarancja, więc w czym problem

                Komentarz


                  #23
                  Zgadza się. Dwa lata gwarancji. Klient odesłał już samemu ten rozcieknięty i zrobili bez zająknięcia na cacy. Nie widziałem najmniejszego sensu wysyłania amora do Sancheza, jedynie zapłaciłbym x2 lub więcej. A do wyczynowej jazdy mi to nie potrzebne, modyfikacji też żadnych nie robiłem. Sanchez to dobry kierunek jak ktoś szczepi amor z lekkiego sprzętu do turystycznego kloca - on wie jakie wprowadzić zmiany pod twardą sprężynę.
                  Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

                  Komentarz


                    #24
                    jakieś 2 tygodnie temu dostałem amor z regeneracji - wysłałem do seba-motor. Zapłaciłem 320 z wysyłką. W sumie zajęło to 5 dni. Kontaktowałem się na maila, bo telefon nie odpowiadał. Amor aż błyszczał. Różnica jest kolosalna - zachowanie moto w zakrętach, na nierównościach i przy hamowaniu. Nie wiem, czemu tego wcześniej nie ogarnąłem....

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez dejv667 Zobacz posta
                      Pytanie czy jest sens skoro hyperpro kosztuje 90 funtów.

                      Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
                      a możesz podać numer tej sprężyny?
                      na stronie hyperpro nie ma samej sprężyny do xtz660.
                      Natomiast w katalogu Ohlinsa, amortyzator ma tą samą sprężynę co XL600V 91-96. Tylko pytanie, czy jeśli w akcesoryjnych jest ta sama, to czy w seryjnych będzie też taka sama.
                      Wychodzi mi na Hyperpro SP-HO06-SSB010

                      Komentarz


                        #26
                        odgrzewam temat. Ktoś jest w stanie pomóc?

                        Komentarz


                          #27


                          Sprężyna Ohlins, amor oryginał. Produkcja Pekaes.

                          Komentarz


                            #28
                            dzięki

                            Jeśli to nie tajemnica, jaki koszt serwisu u Pekaesa? Sprężyna w zakresie prac, czy sam musiałeś kupić?
                            Ostatnio edytowany przez krakus; 602.

                            Komentarz


                              #29
                              Pytaj Pekaesa. Kupiłem moto z taką sprężyna i po serwisie.

                              Komentarz


                                #30
                                Witam Panowie
                                ogrzewam temat bo muszę się w końcu zabrać za tylny amor. szukam miejsce gdzie mogę wysłać amortyzator do regeneracji i najlepiej nową sprzężynę. Latam na moto z plecaczkiem, niby lekkim, ale już tylne zawieszenia siada okropnie. zajechałem górną rolkę łańcucha do zera :-) i teraz łańcuch trze o śrubę jak jest nas dwoje.
                                chciałbym się zamknąć w budżecie 800-900zł za regenerację i jakąś dobrą sprężynę.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X