Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowe zaciski hamulcowe do ST XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Nowe zaciski hamulcowe do ST XTZ 750

    Zaciski w Super Tenerze jakie są takie są. Ćwierć wieku tym bardziej im nie pomaga i w sumie wygląda to nędznie.
    Szczególnie kiedy na tłoczku pojawiają się wżery i zaczyna korodować, alu w zacisku kwitnie a nowe gole tłoczki kosztują 80zl sztuka. Czyli gdzieś tyle co komplet gumek do tego zacisku. Sytuacja ciekawa nie jest, antyki tanie w utrzymaniu nie są.

    tloczki.jpg

    Z drugiej strony Japończycy są praktyczni i maja przemyślane konstrukcje. Po co wymyślać coś na nowo jak można wykorzystać to co już jest. Stad te same podzespoły pasujące do wielu modeli, elementy zastępujące stare oparte na wcześniejszych wersjach z zachowaniem kompatybilności i kariera części obecnych na rynku od lat 80. Jak choćby czujnik luzu obecny w wielu generacjach Yamahy któremu jak się przyjrzeć bliżej to w sumie będzie pasować i od Hondy i Kawasaki.
    Termostat do XTZ? Pasuje przeznaczony do Tico i kilku innych Japończyków.


    Gdzieś coś się przewija na rynku w chińczykach - zaciski skuterowe podobne kształtem ale jak ktoś pisał z tłoczkami o mniejszej średnicy. Pewności mnie ma, dokumentacji też.


    ---


    Sięgnijmy wiec do katalogu.

    W Megazip.ru zaciski XTZ 3LD raczej niedostępne, maja zmiennik rozpoczynający się 5B4.

    Idąc dalej tym tropem, pomijając jakąś Yamahe o pojemności 50cm3, zaciski kompatybilne mocowaniem z tymi w XTZ750 do 2013 roku były nadal montowane fabrycznie w czymś co motocykla nie przypomina a wygląda tak:

    rhino.jpg
    Jest to Yamaha Rhino 660, 700 roczniki 2005~2013.
    Przednie zaciski wg dokumentacji mocowaniem kompatybilne są z tym co obecne jest w XTZ750.

    2018-05-26.jpg

    Tutaj megazip

    2018-05-26_185145.jpg

    2018-05-26_185040.jpg


    U i T w numerze to wersja prawy lewy

    5B4-2580U-01-00 prawy
    5B4-2580T-01-00 lewy

    Wg megazipa obecna jest tam tylko 700
    2018-05-26_185232.jpg

    ale wg tego co można znaleźć tam tylko od innej strony i gdzie indziej, również 660 pasuje

    2018-05-26_202025.jpg

    Предлагаем купить Передний тормоз для Yamaha RHINO 660 RHINO 660 (N), 2004 г. Новые оригинальные запчасти для Yamaha RHINO 660 RHINO 660 (N) с экспресс доставкой до двери. Наличие на складах в России, Японии, США. (Pastel Deep Green (PDG; 00K0),Европа (010), 13048594-759930)


    ---

    Wymiary

    Nie dotarłem do konkretnej informacji o średnicy tłoczka zastosowanej w 5B4
    W 3LD jest to 27mm - co widać również na odlewie.
    Nzlalzlem za to zdjecie 5B4 tez jest tam 27 wiec wychodzi na to ze wszystko jest takie samo:

    YamahaRhino2008-RearBrakes.jpg

    Z plusów które to otwiera - dostępne są gumki i zestawy naprawcze All Bals pod te zaciski, wiec zakalam ze pasują one do oryginalnych zaciskiów 3LD (pewności nigdy nie ma - może być inna wysokość gumki, srednica gniazda itd. Trzeba by to zweryfikować):

    Part Number 18-3004


    2018-05-26_202908.jpg

    18-3004_21ba059a-a266-4c56-8fdf-4f6e6448bb7b_1024x1024.jpg



    ---

    Dostępność

    Zaciski przednie do Rhino nowki sztuki mozna dostac na allegro:
    Sa to zamienniki, nie oryginaly. Używek brak - pojazd malo popularny w PL

    2018-05-26_204346.jpg


    Cena taka sobie.

    Popularnijsze jest to gdzie indziej.

    Zagladajac na ebay jest juz tego duzo i otwieraja sie mozliwosci



    Trzeba szukac: Rhino caliper front 660 lub 700

    Front, bo przednie są pasujące. Tył ma inne mocowanie i w XTZ i w tych pojazdach.

    ---

    Oferty z Honkongu,Tajwanu i Chnin sa w granicach 120zl z przesylka.

    Get the best deals for rhino 660 caliper front at eBay.com. We have a great online selection at the lowest prices with Fast & Free shipping on many items!


    2018-05-26_204652.jpg

    Zaglądając do źródła wszystkiego są również.


    2018-05-26_204945.jpg

    ---

    Podsumowując


    Jeśli to pasuje to tez otwierają się ciekawe możliwości:


    2018-05-26_210736.jpg




    Nowy zacisk, komplet z klockami na jedna stronę można znaleźć w necie za 120zl z przesyłka.

    Nowy zacisk w cenie klocków - jak dla mnie to dobra oferta.

    Że chińszczyzna? Obecnie to nie jest to żaden argument, szczególnie w świetle tej ceny.
    (to na allegro to to samo co na Alli)



    pozdro!
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

    #2
    Niezły research. Są chętni by spróbować?

    Komentarz


      #3
      Ja będę brać. Czyszczenia tych strucli co mam mam już dosyć. One tez.

      Komentarz


        #4
        wow! szacun
        jakby to miało znaczenie w kwestii ceny, to mogę się dołączyć do zamówienia. Spróbowałbym na tył w ST. Klocki, które do tego są na ebayu pokrywają się z tymi u nas.

        Komentarz


          #5
          Swego czasu szukałem nowych trzpieni mocująych klocki w zaciskach. "Fiku miku" i na moje poszukiwania najtańszych Touramxów, wskazano mi ofertę trzepieni do Kymco Agility z mega zadowalającą ceną. Zamówiłem i szkoda gadać. Dlatego proponuję zachować ostrożność.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez qba Zobacz posta
            wow! szacun
            jakby to miało znaczenie w kwestii ceny, to mogę się dołączyć do zamówienia. Spróbowałbym na tył w ST. Klocki, które do tego są na ebayu pokrywają się z tymi u nas.
            Wszystko to co powyżej tyczy się przednich zacisków.
            Nie wiem jak ma się tylny odlew zacisku do przedniego. Czyli trzeba by sprawdzić czy przedni zacisk wchodzi w prowadnice stalowego jarzma z tylu (może jarzmo jest takie jak z przodu to mzoe wtedy calosc?). Jak wchodzi i pasuje podłączenie, odpowietrznik i jest w stanie działać, to nie widzę przeszkód.

            To jest ebay i ali. Tu każdy sam zamawia. Zbiorcze pędy są bez sensu i nie maja racjonalnych podstaw.
            W tym przypadku im mniejsza paczka tym lepiej.


            ----------------------------------------


            Update do postu na gorze - edytować już się nie da.




            To co sprzedaja na ebaju jako zamiennik najczesciej jest zaciskiem o tloczku 25mm.
            Cos takiego jak sie okazuje podchodzi mocowaniem a wkladane bylo min do Burgmana 400.


            5B4-2580U-01-00 - oryginal Yamahy z Rhino tloczek 27mm
            59300-05H00-999 - AN400 kilka wersji Suzuki Burgmana z okolic 2010. Tloczek 25mm i wiekszosc zamiennikow


            2018-05-26_235840.jpg

            Z lewej mniejszy tłoczek, z prawej od ST 27mm. Wygląda na to, ze mniejsza średnice można poznać większej odległości śruby prowadnicy od cylinderka.


            208cc0f1498589376a6c7e3c0622.jpg

            Te od Burgmana maja srednice opisana na odlewie. OEM wiec nie china.

            ---

            Licząc na przełaj:
            27mm - powierzchnia 570mm2
            25mm - powierzchnia 490mm2

            sila = ciśnienie x średnica


            Sila generowana w zacisku 25mm jest 10% mniejsza niż 27mm

            ---

            Tyle z reserczu.
            Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

            Komentarz


              #7
              Krsziek, szacun!!
              Zaktualizuj jak już kupisz i założysz.

              Komentarz


                #8
                Aktualizacja.

                Wakacje nadciągają, czas nagli.


                Obecnie mogę potwierdzić ze zaciski od burgmana pasuja plug&&play.

                Nabylem produkt wykręcony z Suzuki. Czas oczekiwania 7x krótszy i to zadecydowało.
                Rozmiar tłoczka tu i w chińskich byłby 25.
                Niemniej nabyte używki są 16 lat młodsze i kondycje maja wieki lepsza od tego co miałem.



                Można polować na 27 z Rhino, ale ciężko i dobrze wyglądające swoje kosztują. Plus paczka ze Stanów.


                ---

                Nowki z ebaja to chińskie 25mm. Można tam rozróżnić co najmniej 3 grupy tych zacisków.
                Po tym jak przerzuciłem troch tych ofert sytuacja wygląda tak:


                Od najgorszych z wyglądu i wykonania, a także najtańsze.

                1.Cienki odlew ( a może tłoczek klasy skuterowej nawet mniej niz 25mm)
                Ścinaka cylinderka nie dochodzi nawet do krawędzi śruby mocującej klocki.
                Nie ma rowka.

                Wykonanie na odwal, ogólnie słabo wyglądają:

                1a.jpg



                2. Ścinaka już grubsza, jest rowek pod śrubę. Wykonanie takie sobie.

                2a.jpg



                3. Czołówka w tej lidze, zaciski wyglądające całkiem dobrze, wykonanie tez. Jednocześnie najdroższe.
                Można je poznać po takim znaczku z tylu:

                31a.jpg 32a.jpg

                3a.jpg

                Cena ok 80-90$, czyli obecnie wychodzi około 300zl
                To było najsensowniejsze

                Front Brake Caliper Set For YAMAHA RHINO 660 2004-2007 450 2006-2009 Motorcycle | eBay Motors, Parts & Accessories, ATV, Side-by-Side & UTV Parts & Accessories | eBay!



                Można tez ze Stanów. Cena po dodaniu przesyłki podobna




                Zawsze tez jest szansa na opłaty vato celne.

                ---


                Wracając do Burgmana, trzeba użyć śruby z Yamahy - te z suzuki są za krótkie.
                Poza tym - jak stad.

                Wykonanie tez mimo wszystko lepsze niż najlepszy z powyższej chińskiej ligi.
                Za komplet prawy i lewy na allegro trzeba dać 100zl plus transport.

                Plus czyszczenie, ale to już mam przećwiczone.
                Czy te 2mm na średnicy będzie za mało - okaże się podczas hamowania.

                aa.jpg ab.jpg
                Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                Komentarz


                  #9
                  Napisz jak będzie to działać po założeniu, skuteczność hamowania itp. Tak się składa że zacisków z burgmana będe miał kilka kompletów, leżą u mnie i nikt o to nie pyta. Jeśli było by podobnie to może wybiorę sobie jakis w najlepszym stanie i, po czyszczeniu, zamontuję.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez czapel77 Zobacz posta
                    Napisz jak będzie to działać po założeniu, skuteczność hamowania itp. Tak się składa że zacisków z burgmana będe miał kilka kompletów, leżą u mnie i nikt o to nie pyta. Jeśli było by podobnie to może wybiorę sobie jakis w najlepszym stanie i, po czyszczeniu, zamontuję.

                    Na razie poczekają. Zmieniłem klocki i na razie uloze je na starych zaciskach, późnej będzie można porównać.

                    Komentarz


                      #11
                      Update.

                      Burgman siedzi z tylu.
                      Pasuje tam prawy zacisk, ze ślepym dzyndzlem po przeciwnej stronie odpowietrznika. Ten dzyndzel z tylu jest miejscem gdzie w oryginale jest odpowietrznik.
                      Powoduje to ze odpowietrzenie burgmana z tylu wymaga gimnastyki.

                      Ale później działa wszystko ok i jest dobrze.

                      Komentarz


                        #12
                        Tak technicznie się wtracę. Moglbys tak dla kolegów i potomnosci dokonać jakiś pomiarów drogi hamowania na starych oryginalnych zaciskach i tych nowszych w celach porownawczych?
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #13
                          Oczywiście ze nie, bo i jak.

                          Stary zacisk mam do śmietnika, wiec mogę bez pomiarów powiedzieć ze nowy jest lepszy - bo działa.
                          Z wyliczeń wyszło 10% mniej nacisku w stosunku do starego w podobnym stanie technicznym jak nowy. Ale i tak nie działa to na granicy, naciska się tyle ile potrzeba itd.

                          Subiektywnie tył działa normalnie, hamuje, mogę zablokować kolo, nie muszę na pedał stawać, klocki się cofają itd.

                          Poza średnicą tłoczka zaciski od burgmana są identyko jak te w tenerze. Łącznie z oznaczeniem 3LD na odlewie. I ponad 10 lat młodsze.

                          Komentarz


                            #14
                            Odkopuję temat, macie jakąś sprawdzona stronę/ sklep gdzie kupię zaciski do XTZ ?

                            Komentarz


                              #15
                              Ale orginał? 1300zł
                              Rhino? 200zł
                              Burgman? 80zł

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X