Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

hamulec reglacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    hamulec reglacja

    witam
    mam problem z chamulcem noznym , a mianowicie z regulacj, jest tak maly skok pedau chamulca ze nie uruchamia sie czujnik swiata stop, niby jest jakby regulacja przy toczku przy pedale jakby regulacja ale nic tam nie moge ustawic
    pozdrawiam

    #2
    Zamieszczone przez Lippek2505 Zobacz posta
    witam
    mam problem z chamulcem noznym , a mianowicie z regulacj, jest tak maly skok pedau chamulca ze nie uruchamia sie czujnik swiata stop, niby jest jakby regulacja przy toczku przy pedale jakby regulacja ale nic tam nie moge ustawic
    pozdrawiam
    Czuję sie uzdrowiony. A teraz napisz w jakim motocyklu. Jakoś tak się przyjęło w tym kraju, że "hamulec" piszemy przez samo "h".

    Komentarz


      #3
      Czujnik światła stopu ma swoją regulację.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
        Czuję sie uzdrowiony. A teraz napisz w jakim motocyklu. Jakoś tak się przyjęło w tym kraju, że "hamulec" piszemy przez samo "h".
        Sorki w temacie dobrze napisałem heh wiedziałem ze mi się za błędy oberwie... Pisałem w Anglii na kompie szybko i jakoś tak wyszło... Xtz 750 ST
        HAMULEC DZIAŁA dobrze ale jest tak mały skok pedału ze czujnik jest bez ruchu

        Komentarz


          #5
          a czy jak ręką złapiesz za końcówkę czujnika to zapala się lampa z tyłu?
          Jak to działa, to możesz dać krótszą sprężynę, albo ten czujnik wkręcić do góry - trzeba kręcić taką nakrętką plastikową, jeśli dobrze pamiętam.

          Komentarz


            #6
            Tak czujnik działa ale brakuje dużo do tego by go pedał wł.

            Komentarz


              #7
              Ale nie lepiej dać zdjęcie?

              Komentarz


                #8
                Lepiej ale teraz przebywam w UK a moto w PL wiec nie mam jak jak wrócę wystawie
                A jaki powinien być skok pedału hamulca u mnie jest bardzo mały w miejscu gdzie sprężyna po naciśnięciu ok 5 mm

                Komentarz


                  #9
                  Mam to samo u mnie. Z tego co wykminiłem to przyczyna leży również w luzach na pedale hamulca. Skok elementu do którego przymocowane jest cięgno/sprężyna idąca do czujnika stopu jest niewielki, gdy pojawi się luz w miejscu osiowania/łożyskowania dźwigni hamulca skok jeszcze bardziej maleje. Ja trochę pokombinowałem z długością sprężynki i stop zapala mi się przy mocnym naciśnięciu dźwigni hamulca. Gdy np ręką mocno podciągnę dźwignię do góry również zapala się stop.
                  Zaraz jak nabyłem Teresę to stop żył swoim życiem i sam zapalał się i gasł podczas jazdy. Docelowo chcę to nieco rozwiercić i zastosować tuleję.

                  Komentarz


                    #10
                    Wnioskuje iz trzeba tak ustawić , dobrać dł sprężyny żeby czujnik działał na granicy

                    Komentarz


                      #11
                      A jak sam hamulec? Wiem że działa, ale może to też trochę kwestia lekko nawet zapieczonych prowadnic? Ja bym to rozebrał całe, poczyścił, przesmarował, złożył, wymienił płyn jeśli nie pamiętasz kiedy zmieniałeś, odpowietrrzył, rozebrał czujnik, wyczyścił, złożył wsio do kupy i dopiero potem wyregulował

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X