Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cieknący olej spod pokrywy filtra

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Cieknący olej spod pokrywy filtra

    Cześć,

    Po wymianie oleju wg instrukcji forumowej cieknie z pokrywy filtra. Pokrywa dokręcona, oringów nie wymieniałem.

    Czy jak odkręcę znowu pokrywę filtra oleju by wymienić te oringi to wyleci mi cały olej (czyli te 4l) czy tylko to co jest w filtrze?

    Przed wymianą oleju nie stwierdzono wycieków.

    pozdrawiam

    #2
    Przechyl na bok i nie wyleci.

    Komentarz


      #3
      Zdrap farbę z miejsca styku oringu z karterem. Po latach farba się łuszczy i można sobie przykręcać i 100Nm, a dalej będzie ciekło. Pozbądź się farby i po sprawie.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        Zdrap farbę z miejsca styku oringu z karterem. Po latach farba się łuszczy i można sobie przykręcać i 100Nm, a dalej będzie ciekło. Pozbądź się farby i po sprawie.
        Tak się zastanawiam o jaką farbę i gdzie chodzi? Jakoś nie kojarzę tego w XTZ 750.

        Komentarz


          #5
          Bo pewnie chodzi o 660

          Komentarz


            #6
            Tak to jest jak się w tamacie nie wpisze nazwy moto albo nie uzupełni profilu.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              tak więc napisze za ducze15 że ma xtz750

              Komentarz


                #8
                Uzupełniłem profil.
                Przechyliłem na bok, wymieniłem oringi, zobaczymy co dalej.

                Komentarz


                  #9
                  Ja miałem już wyniszczone uszczelki i musiałem dolewać co tydzień. Po wymianie na nowe wszystko działa jak należy, nic nie cieknie.

                  Komentarz


                    #10
                    Dalej leci, ale to chyba spod tej śruby na klucz 12. Może tam podkładkę trzeba będzie wymienić.

                    Komentarz


                      #11
                      To jest śruba spustowa zbiornika oleju i tam powinna być podkładka miedziana


                      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                      Komentarz


                        #12
                        IMG_20230321_122344.jpg
                        Ma moze ktos nowy - duzy oring pod dekiel filtra oleju do 750 ?

                        Komentarz


                          #13
                          Powinien być w komplecie z nowym filtrem , u mnie był


                          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                          Komentarz


                            #14
                            Powinien być w komplecie z nowym filtrem , u mnie był


                            No wlasnie.... POWINIEN! Kupiłem cały pakiet filtrów i nie ma oringów ! Odkupie jak ktos ma nowy na zbyciu.

                            IMG_20230406_132602291.jpg
                            Ostatnio edytowany przez bodec; 6527.

                            Komentarz


                              #15
                              Niestety przy filtrach hiflo dziadygi nie dołączają. Zmierz stary i do sklepu motoryzacyjnego. To zwykly oring wiec dokupisz bez problemu.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X