Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cichy wydech

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Cichy wydech

    Ciągle szukam sposobu na wyciszenie wydechu w 750.
    Oryginalny, który teraz mam, jest zaspawany z każdej strony.
    Macie jakieś pomysły na maksymalne wyciszenie wydechu?
    Rozbebeszanie serii? Czy zakup akcesoryjnego i przeróbka?

    #2
    W środku też jest oryginalny? Bo może ktoś już tam co nieco powycinał. Możesz próbować odrabiać jakąś wkładkę tlumiacą do tego co masz. Możesz kombinować z dobraniem innego z motocykla dostosowane o do nowszych bardziej restrykcyjnych norm hałasu. To może wymagać strojenia gaźnik ów. Porownywales głośność z innymi tenerkami? Szczególnie z tymi z dwóch ostatnich roczników. Może taki będzie bardziej pasował. Zawsze też pozostaje opcja ekonomiczna czyli stoper za dwa pięćdziesiąt...
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      W tym, który mam, ktoś już wcześniej grzebał i chyba wiele się z nim już nie da zrobić.
      Ale pomysł z nowym od innego motocykla może być dobrym tropem. Tylko to z kolei oznacza rzeźbę przejściówki...

      Komentarz


        #4
        Ostatnio spotkałem parę starszych Austriaków jadących do Rygi. Ich tenera chodziła bardzo cicho. Czy przypadkiem tamtejsze (i szwajcarskie wersje nie miały bardziej stlumionych wydechow? Takie mam przynajmniej wrażenie. Na ebayu bywają takie tłumiki i to czasami w.rozsadnych pieniądzach. Może to lepsze rozwiązanie niż kombinowania z przejsciowkami i strojeniem motocykla.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          A z tym wydechem od innego motura to ma ktoś może pomysł co by dobrze spasowało i był równie cicho jak w oryginalnym motocyklu? Chodzi mi o konstrukcję tłumika-charakter silnika. Podobno tłumiki są robione pod silnik itd.
          Przejściówka u mnie to raczej nie jest wielki problem - mam dostęp do warsztatu na uczelni i chłopaki robią lepsze cuda

          Komentarz


            #6
            Przytoczę radę , jaką otrzymałem jakiś czas temu:

            weź pod uwagę wydechy z ścigaczy klasy 1000. Nie będą dławić mocy, a seryjnie są dość ciche i co fajne -lekkie. XTZ nie kręci do obrotów przy których robią się głośne. Zobacz wydechy z GSXR ów (sławne K1, K2- lekkie tytany) z hondy Fireblade miał niewiele cięższe tez z tytanem itd.

            Zaznaczam, że osobiście tego nie sprawdzałem.
            I tak jak pisze piotr13, trzeba założyć strojenie gaźników.
            Nie bez znaczenie pewnie jest też średnica kolektorów...

            Komentarz


              #7
              Super info. Dzięki. Zbadam ten kierunek.

              Komentarz


                #8
                Pochwal się efektem.

                Komentarz


                  #9
                  To taka krótka aktualizacja. Kupiłem tłumik od GSX-R 1000 za 150 zł. Zapowiada się ciekawie. Nie jest mały, ale waży chyba tyle samo, może mniej niż coś przyczepionego przez poprzedniego właściciela. Gabaryt będzie wybaczalny jeśli usłyszany efekt będzie taki jak się zapowiada po wnętrzu tłumika
                  Dzisiaj motocykl zwiozłem do zaprzyjaźnionego warsztatu. W chwilach wolnych dopasują połączenie.
                  Może za miesiąc jakąś fotkę wrzucę i wrażenia jakieś słuchowe

                  Edit:
                  Ktoś może coś zdradzić nt uszczelnienia łączenia rura/tłummik? (Z racji praktyczności niechciałbym na stałe spawać)
                  Ostatnio edytowany przez KarolLbn; 5196.

                  Komentarz


                    #10
                    Sa uszczelki od Atheny w zależności od rozmiaru 30-70 zł. Całkiem nieźle sprawdza się też pasta uszczelniająca do kominków. To coś w rodzaju silikonu jeżeli chodzi o konsystencję i sposób aplikacji. Twardnieje jak dostanie temperatury.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez KarolLbn Zobacz posta
                      Ktoś może coś zdradzić nt uszczelnienia łączenia rura/tłummik? (Z racji praktyczności niechciałbym na stałe spawać)
                      Polecam "sznur uszczelniający do pieców grafitowy\ szczeliwo grafitowe". Do kupienia na allegro w metrach, w róznych grubościach. Ma prostokątny przekrój. Łatwo nakręcić i wbijać\ubijać do srodka, bo grafit dodaje posuwu.
                      Nie polecam kupna tj wywalania sporych pieniędzy na oryginalne uszczelniacze - u mnie mimo jak najlepszej woli i chęci kij z tego wyszło.

                      Komentarz


                        #12
                        No to witajcie ponownie. Tłumik zamontowany. Jeszcze nie uszczelniony bo regulowałem luzy zaworowe i chciałem mieć pewność, że wszystko jest jak należy zanim zalepie.
                        Tak czy siak różnica jest dla mnie ogromna i satysfakcjonująca. Na wolnych można w koncu stanąć obok i jak człowiek rozmawiać przy deliktanym niskim tonie.. od ~4tyś brzmi ładnie z mocą. Co chyba jeszcze ważniejsze, podczas jazdy nie meczy ucha i zauważyłem, że chyba mój kask jednak cichy nie jest... albo odzwyczaiłem się po zimie

                        Mój opis oczywiście jak przystało na doświadczonego moturystę z nie rocznym stażem

                        Zdjęcia dorzucę z czasem jak się uporam z łańcuszkiem/napinaczem(?), może nagram do odsłuchania.

                        Komentarz


                          #13
                          No i jaki końcowy efekt?

                          Komentarz


                            #14
                            Końcowy efekt jest taki, że na wolnych jest o wiele przyjemniej i bardziej basowo, ale nie dudni a'la harley milion litrów i okna się sypią ;]
                            Wczoraj wieczorem jak już miasto ucichło odczułem to bardzo pozytywnie. Wcześniejszy przelotowy (nie oryginalny) był zdecydowanie bardziej uciążliwy.
                            Niestety nie mierzyłem dB przed i po. Zatem ocena w pełni subiektywna. Ja jestem zadowolony

                            Jak przypadkiem wpadnie mi w ręcę jakiś sensowny miernik to zaktualizuje.

                            Komentarz


                              #15
                              Możesz jakieś filmik wrzucić jak to brzmi i wygląda.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X