Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[XTZ750] Rurki podciśnienia do gaźników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zgadzam się. Dzięki za czujność. Dziś przed pracą rozebrałem moto by zrobić zdjęcia i dopiero je zobaczyłem. Sory za zamieszanie.
    W niedzielę wymieniłem przewody paliwowe, sprawdziłem zaciski na końcach. Póki co zakręcam kraniki i obserwuję. Dotychczas od zakupu tylko lekko poci się w okolicy kolektora wydechowego. Aż tu ta niespodzianka. Rdza w baku pewnie może mieć znaczenie na syf w układzie, a to na zatykanie, zablokowanie gaziorów.
    Egh... czekam na święta i może wtedy rozbiorę gaźniki wtedy będę wiedział co i jak tam siedzi.

    Komentarz


      #17
      filtr paliwa... ;-)
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Chyba jest �� ale jeszcze nie widziałem ��

        Komentarz


          #19
          Kolego Golibroda co ci się lekko poci koło kolektorów wydechowych ?Widziałem już taki przypadki że paliwo poszło przez gaźnik do silnika i pociło się albo wypływało z kolektorów wydechowych jeżeli akurat tak się złożyło że zawory wydechowe w silniku były otwarte.Lepiej to sprawdź.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
            Kolego Golibroda co ci się lekko poci koło kolektorów wydechowych ?Widziałem już taki przypadki że paliwo poszło przez gaźnik do silnika i pociło się albo wypływało z kolektorów wydechowych jeżeli akurat tak się złożyło że zawory wydechowe w silniku były otwarte.Lepiej to sprawdź.
            Dziękuję „guliwer”. Nie bagatelizuje problemu. Jeżdżę, obserwuję, a przy najbliższej okazji będę sprawdzał. Moto to mój główny środek transportu.

            Komentarz


              #21
              to pocenie to olej czy benzyna ? Pojawia się po postoju czy bardziej po jeździe ?

              Komentarz


                #22
                Jest stałe, wilgotna plama pod prawym kolektorem schodząca w dół silnika ale źródła nie mogę zidentyfikować. Ciężko mi powiedzieć. Stawiam na olej bo nie wysycha. Więc albo wciąż ubywa któregoś płynu albo to jakaś zaszłość. Poziom oleju i cieczy chłodzącej w normie i stała wartość na wskaźniku. Moto jest po regulacji zaworów u poprzedniego właściciela więc może jakiś silikon albo stara uszczelka. W niedzielę zdejmę osłonę silnika i oczyszczę cały ten syf i wtedy zobaczę czy i skąd się poci. Spalanie do 7 litrów ma trasie 2x17 km po mieście. Niby szwajcarka ale jakby odblokowana. Imponuje mi Twoja postawa, drążenia tematu i chęć pomocy obcej osobie. Wielkie dziękuję!
                Ostatnio edytowany przez Golibroda; 5355.

                Komentarz


                  #23
                  Po prawej stronie jest też "słynny" cieknący oring z układu chłodzenia - metalowa rurka wchodząca w pokrywę zaworową. Może puszcza z góry. W końcu niedawno ruszane było przy regulacji luzów zaworowych...

                  Komentarz


                    #24
                    O ile mnie pamięć nie myli to te wężyki z filterkami podłączone są do zakrzywionych rurek stanowiących odpowietrzenie komory pod membraną. Filterki na wężykach są tylko po to żeby kurz nie leciał do gaźnika w czasie pracy membran.

                    Komentarz


                      #25
                      oring od rurki cieczy chłodzącej mimo że jest po prawej stronie cieknie zawsze po stronie lewej,to co się zbierze na pokrywie zaworów ścieka na lewą stronę po oparciu motocykla na boczną stopke

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X