Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xtz 660 wysokie obroty na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez e365 Zobacz posta
    Panowie jak już zdemontuje gaźnik i będę miał go na blacie to na co zwrócić uwagę i co tam wyczyścić?? dzisiaj ciężko było odpalić nawet jak ssanie trzymałem do góry to i tak gasnął.
    To złożony gaźnik. Na twoim miejscu oddałby temat do znającego sie na rzeczy bo jak zaczniesz grzebać bez pojęcia to możesz więcej szkód narobić. Serio

    Komentarz


      #32
      Nie jest to też układ zasilania od F-16. Jeżeli ktoś już coś tam pogrzebał w życiu to ogarnie i tego wrednego teikei. Jeżeli ma się uczyć na nim to faktycznie lepiej dać komuś. Trzeba sprawdzić samo ssanie(tloczek, rurkę, zaworek) przedmuchac dysze i kanały, sprawdzić air cut. Poziom paliwa, stan oski i przepustnic, membranę. Jeżeli masz czas i trochę wiedzy plus manual to możesz próbować.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #33
        Takiego doświadczenia to nie mam ale robiło się kiedyś przy starszych motocyklach. Pewnie że wolał bym dać to do kogoś tylko problem jest taki że tutaj w okolicy gdzie mieszkam niema mechanika który by to zrobił.Był jeden pan ale niestety już go niema.

        Komentarz


          #34
          tak czytam i czytam i wyczytałem że jeśli linka od ssani wchodząca w gaźnik ma nieszczelność to właśnie może być taki efekt strzelania z rury i ciężkiego odpalanie i gaśnięcia. Prawda to?.

          Komentarz


            #35
            To nie linka wchodzi w gaźnik. W gaźniku jest przypominający baryłkę tłoczek. To on jest poruszany linką. Jeśli tłoczek się zapiekł to może się domykać lub nie otwierać w pełni. Syf jaki się dostaje w okolicy linki tylko w tym pomaga.

            Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

            Komentarz

            Pracuję...
            X