Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: składanie od podstaw

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie składanie od podstaw

Witam. Panowie czy może ktoś kiedyś zrobił fotorelację z montażu motocykla od gołej ramy? co po kolei złożyć żeby czegoś nie przegapić i nie rozbierać od nowa.

Member
    Motocykl
    XTZ 660

Domyślnie

Filozofii nie ma, przynajmniej nie w takim motocyklu.
    Rama, zawieszenie przednie, tylny wahacz, elektryka, silnik, półka akumulatora i i airboxa, tył motocykla, bak, owiewki.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    Filozofii nie ma, przynajmniej nie w takim motocyklu.
    Rama, zawieszenie przednie, tylny wahacz, elektryka, silnik, półka akumulatora i i airboxa, tył motocykla, bak, owiewki.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Ale nie jest przyjemne jak sie robi samemu. Dwie osoby, dużo penetranta. Uważaj na kolektory dolotu i kup uszczelki wydechu.

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie

Prince a możesz mi pokazać które to są dokładnie? przykładowo na allegro czy gdzieś indziej? właśnie sam rozbierałem i sam będę składał. rozebrać troszkę prościej

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Rób zawsze zdjęcia poszczegolnych etapów i samych elementów. Elektryka, przebieg wezykow, kabli i linek. Takie sprawy z reguły budzą później wątpliwości " do czego przyczepić czy podłączyć ten wężyk, kabelek itp. Uszczelki wydechu masz te w samej głowicy jak i na łączeniach kolektorów z tłumiki em. Dobra rada jest taka. Jak już i tak będziesz brał się za wiązki elektryczne to wywalaj podejrzane kable a wtyczki najlepiej usuń i daj nowe lub lutuj. Ogarnij elementy tylnego zawieszenia w sensie wymiany zużytych elementów i smarowania całości.
    Ostatnio edytowane przez piotr13 ; 24 sierpień 2018 o 17:59
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie

Robiłem zdjęcia jak rozkładałem ale nie wszystko, większość pamiętam ale nie do końca wszystko.to może inna podpowiedź.. najpierw zamontować do ramy lagi koła i później silnik? czy jak? bo pamiętam że silnik zdjąłem ostatni w sumie na leżąco.

Member
    Motocykl
    yamaha xtz660,wsk125,mz trphy250,mz ts250,jawka 50''kaczka'',romet ogar200,motorynka,aprilia125rx

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie

I o to właśnie chodziło tylko jeszcze powiedz czy jak zakładałeś silnik to już gaźnik miałeś założony? widzę że na pasach podwieszałeś

Member
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Ja kładłem silnik na jakiejś podstawie i na to zakładałem rame. Czy masz gaźniki czy nie to nie ma znaczenia bo można je potem bez problemu włożyć i wyjąć. Tylko pamiętaj żeby wszystkie otwory w silniku zabezpieczyć żeby się nigdzie żaden syf nie dostał. Potem przód, lagi i półki. Układ chłodzenia i smarowania. Czyli chłodnica i wszystkie przewody i tak samo zbiornik oleju z przewodami. Jak będziesz składał przód to załóż sobie kierownicę i stelaże lamp. Wtedy możesz spokojnie brać się za elektrykę i jej podłączenie. Cała reszta to już kosmetyka można powiedzieć jak będziesz miał to zrobione. Tak jak koledzy wyżej pisali, jak masz tylne zawieszenie na stole to koniecznie posrpawdzaj wszystkie łożyska i tulejki a szczególnie łożysko amortyzatora. Lubi się przecierać w ST.

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie

Silnik na stołku tak jak na zdjęciach wyżej. Może ktoś mi pomoże chociaż żeby założyć silnik. Tak łożyska trzeba będzie wymienić najlepiej wszystkie. Z resztą tak jak piszesz to już nie ma problemu wszystkie przewody itp.

Member
    Motocykl
    yamaha xtz660,wsk125,mz trphy250,mz ts250,jawka 50''kaczka'',romet ogar200,motorynka,aprilia125rx

Domyślnie

Cytat Napisał e365 Zobacz post
    I o to właśnie chodziło tylko jeszcze powiedz czy jak zakładałeś silnik to już gaźnik miałeś założony? widzę że na pasach podwieszałeś
    pwieszałem na pasach bo wg.mnie tak jest lepiej i wygodniej. gaźnik jesli dobrze pamiętam miałęm już włożony w silnik,ale wydaje mi się,że nie jest ciężko go włożyć póżniej.

Junior Member
    Motocykl
    Xtz 660 Tenere

Domyślnie

Ciężko jest go włożyć, wyjmowałem go jak jeszcze nie rozłożyłem wszystkiego.to tak też będę musiał zrobić że pomogę sobie pasami.

Uprawnienia