Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płyn wywala - nie lubi za dużo.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Płyn wywala - nie lubi za dużo.

    Hej
    Pierwsze przejażdżki po kilkadziesiąt km za nami.
    Ale po pierwszej trasie Teresa wywaliła płyn.
    Przed jazda uzupełniłem go do poziomu środkowego wiec od razu myśl o uszczelce pod głowicą.
    Ściągnołem owiewkę i sprawdzam po kolei:
    - pod korkiem płyn jest, powietrza specjalnie brak
    - nic w zbiornik nie bąbelkuje ale testera CO2 nie miałem
    - termostat działa
    - wentylator się załącza

    Jak na zimnym dam płyn na min to motorek się grzeje, poziom rośnie, załącza się wentylator i poziom spada - tak w koło Macieju.
    Jak na zimnym dam płyn powyżej min to wypluje nadmiar i jak wyżej.
    Tak jak by wentylator załączał sie o 10 stopni za późno.
    Nie doczytałem w serwisówce czy poziom płynu sprawdzamy na zimnym czy po rozgrzaniu do standardowej temp. pracy silnika.

    Na razie boje się testu na gazy .....

    Chłodnica ładna, płyn czysty...

    Normalne zachowanie czy szukać dalej?

    #2
    Porządnie odpowietrz układ najpierw. Czyli zalej do maximum i bez uruchamiania silnika porządnie wymasuj węże. Potem uruchom silnik i niech sobie popyrka na wolnych obrotach ale z otwartym korkiem od chłodnicy.. Jeżeli nadal będzie wywalac płyn to sprawa wygląda już gorzej. Olej jak wygląda? Z chłodnicy czuć spaliny?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Zmień korek chłodnicy i pewnie objawy ustąpią. Ten nie trzyma ciśnienia dlatego tak bardzo płyn skacze.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4


        Taki?
        Ktos zna ten sklpe ?

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez RAV_ST Zobacz posta
          Taki.
          Kupowałem tam zestawy naprawcze hamulców, bezproblemowo i dość szybko.

          Komentarz


            #6
            Kupisz w zwykłym sklepie z częściami do aut. Szukaj korka od Tico. Kosztuje 15-20 zl.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Na alledrogo nie ma korka chłodnicy do TICO, Są całe chłodnice z korkiem za 80zł :-))))))))

              Komentarz


                #8
                W intercarsie kupowałem bez problemu.

                Sklep motoryzacyjny Inter Cars ➤ największy sprzedawca części samochodowych oraz opon. W ofercie posiadamy ponad 2 mln części! Sprawdź naszą ofertę!

                Komentarz

                Pracuję...
                X