Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 660, problem z czujnikiem temperatury i rozrusznikiem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XTZ 660, problem z czujnikiem temperatury i rozrusznikiem.

    Witam, mam problem z czujnikiem temperatury, czasem wskaźnik mi pokazuje temperaturę,a czasem nie , wiadomo co za tym idzie nie włącza się wentylator i boję się, że mogę przegrzać sprzęta. Czy ktoś wie co może być przyczyną i gdzie ten czujnik się znajduje ? A druga sprawa z rozrusznikiem, motorek odpala ładnie od strzała, ale jak już odpali to słychać takie metaliczne świergotanie jakby rozrusznik chodził na odpalonym silniku, ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji ? Dziękuje za odpowiedzi

    #2
    Pierwsze nie jest problemem http://www.xtzclub.pl/threads/12638-...4%87-termostat W tym temacie na drugim zdjęciu masz wkręcone dwa czujniki. Jeden od wskazówki drugi od wiatraka. Jeśli dobre pamiętam, to ten mniejszy u siebie musiałem wykręcić, oczyścić i "wzbudzić" temperaturą. To był chyba od wiatraka. Fajnie bo nawet jak wskazówka nie działa to wiatrak i tak sie załączy, a jak wiatrak sie nie załącza to i tak informacja o tym jaką masz temperaturę w układzie jest podawana- mało prawdopodobne żeby padły dwa czujniki. Druga akcja to możne byc rozrząd do natychmiastowej wymiany. Najczęściej. Ale za mało opisałeś żeby wyciągać wnioski a jak coś wydaje takie dźwięki to raczej już powód do niepokoju.

    Komentarz


      #3
      Jak wyżej kolega napisał, sprawdź napinacz rozrządu i będzie wszystko jasne.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Właśnie chodzi o to, że silnik dosłownie tydzień temu przeszedł kompletny remont i był wymieniany łańcuch rozrządu bo już można było go swobodnie paluszkiem zdejmować taki był rozciągnięty, także to raczej odpada.

        Komentarz


          #5
          Ty robiłeś ten remont?
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Mój bardzo dobry kolega, wszystkie stare części dostałem z powrotem

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez piecia1355 Zobacz posta
              Mój bardzo dobry kolega, wszystkie stare części dostałem z powrotem
              Normalnie to wtedy idzie sie do mechanika i pyta o zapłaconą usługę czemu nie stukało, a po robocie stuka. A tak zostaje Ci nadzieja, że kolega wiedział żeby skontrolować sworzeń, jak złączyć dekompresator i napiąć napinacz i nie spitolił nic po drodze.

              Komentarz


                #8
                No mam nadzieję, że jednak nic nie spitolił po drodze, ale na razie bardziej zajmuję się tematem chłodzenia. Termostat po wrzuceniu do wrzątku nie otwiera się, wgl gdzie mam lać płyn chłodniczy ? Do chłodnicy i do zbiorniczka wyrównawczego? Dziwna troche sytuacja bo te płyny powinny się chyba mieszać, a w chłodnicy była woda i to nie dużo, a w zbiorniczku czysty płyn..

                - - - Zaktualizowano - - -

                Czujniki zasyfione kamieniem poczyszczę i sprawdze czy działaja, ogolnie to powinienem je sprawdzac na wlaczonym zaplonie tak ? wtedy powinien sie wlaczyc wentylator i wskaznik powinien dobrze pokazywac

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piecia1355 Zobacz posta

                  Czujniki zasyfione kamieniem poczyszczę i sprawdze czy działaja, ogolnie to powinienem je sprawdzac na wlaczonym zaplonie tak ? wtedy powinien sie wlaczyc wentylator i wskaznik powinien dobrze pokazywac
                  No raczej przeczyściłbym cały układ jak tam rdza ma krążyć. Wentylator załączy się trochę za połową według wskazówki. Ale zanim co to sprawdziłbym go podłączając na krótko.

                  Komentarz


                    #10
                    Sprawdzałem, cyka. czym najlepiej przeczyścić układ i jak dokładnie się to robi ?

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X