Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pedał dźwignia hamulca - luzy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Pedał dźwignia hamulca - luzy

    Cześć.
    Z powodu braku smarowania wytarł mi się sworzeń pedału hamulca:
    20180917_204400.jpg

    Jakieś macie pomysły jak to naprawić? Na pierwszy plan wysuwa mi się pomysł z wycięciem tego sworznia i wspawaniem nowego:
    sworze-m14-d98-l35.jpg.
    Luz też jest w otworze do którego ten sworzeń wchodzi, ale tam to po prostu rozwiercę i wbiję jakąś rurkę.
    Popytałem za używkami ale są w podobnym lub gorszym stanie jak moja. Ktoś się tym zajmował u siebie?
    Reszta fotek zestawu tutaj: https://photos.app.goo.gl/KhER8rARbpSjfCYd6
    Pozdrawiam, Dawid.
    PS. Nowy ori zestaw, to 266 za pedał i 650 za set, więc odpada.

    #2
    Poradziłem sobie inaczej. Sworzeń dał sie łatwo wyciąć (zeszlifować od strony łba i wybić młotkiem). Następnie zamówiłem sworzeń:
    unnamed.jpg
    o wymiarach:
    M10
    d2 - 12 mm
    b - 17 mm
    l2 - 28,5 mm (jeżeli się nie da połówek, to 29 mm)
    f - 1mm
    z - 3mm
    k - 4 mm
    s - 16 mm
    d3 - 20 mm
    z firmy euro-met.pl (50 zł z wysyłką; 3 miesiące oczekiwania!!!). Nawiertakiem nastawnym rozwierciłem dziurę w secie pod łożysko 10x16x12 (tak na oko, byle mocno siedziało; wsadziłem dwa). Przyspawałem zamówiony trzpień (spawać od strony łba, bo później łożysko nie wejście do końca) i przykręciłem dwiema nakrętkami kontrując. Nie mam fotki z efektu końcowego ale wyszło całkiem w pysk - stopka się rusza tylko w tej płaszczyźnie w której powinna.
    Łożyska po wpasowaniu:
    20181125_222247.jpg

    Komentarz


      #3
      Pokaż całość w wolnej chwili. Gratuluję rozwiązania i samozaparcia

      Komentarz


        #4
        Jak się sprawdza przeróbka?
        Czy prdał hamulca jest ameliniowy, czy stalowy?

        Komentarz


          #5
          Panie kalosh, jak się sprawuje przeróbka? Warto iść tą drogą? Czy wymieniać sam sworzeń?

          Komentarz


            #6
            Mnie zastanawia brak uszczelnienia tego łożyska i ilości syfu która się tam dostaje. Też jestem ciekawy jak to się sprawdza.
            secretgarage.pl

            Komentarz


              #7
              Zmierzyłem wczoraj szerokość tulejki, w którą wchodzą łożyska - 22 mm. Dwa podane łożyska to 24 mm. Więc muszą (jedno) wystawać.
              Gdyby były węższe, można by pomyśleć nad uszczelnieniem z zewnątrz.
              Coś mi się zdaje, że wymiana sworznia jest najprostszym rozwiązaniem.
              Podjadę do fachowca i podpytam jeszcze przed zleceniem.

              Komentarz

              Pracuję...
              X