Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 660 problem z odpaleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    akumulator bym wykluczył, podłączyłem akumulator z samochodu i jest to samo, wyjąłem rozrusznik i wysyłam fote to w nim było. Szczotki jeszcze są.



    Wyczyszczę go i zamontuje i spróbuje znowu odpalić.
    Filmik z odpalania na aku z innego motocykla https://megawrzuta.pl/download/1b547...93a981bd2.html

    - - - Zaktualizowano - - -

    po rozłożeniu go rozsypał się https://zapodaj.net/ef8f13ce0977e.jpg.html

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez e365 Zobacz posta
      akumulator bym wykluczył, podłączyłem akumulator z samochodu i jest to samo, wyjąłem rozrusznik i wysyłam fote to w nim było. Szczotki jeszcze są.



      Wyczyszczę go i zamontuje i spróbuje znowu odpalić.
      Filmik z odpalania na aku z innego motocykla https://megawrzuta.pl/download/1b547...93a981bd2.html

      - - - Zaktualizowano - - -

      po rozłożeniu go rozsypał się https://zapodaj.net/ef8f13ce0977e.jpg.html
      Chcesz rozrusznik? Wiem kto ma i na pewno był okej az do rozbiórki moto z powodu "pani nie zauważyła"

      Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

      Komentarz


        #18
        jeszcze pokombinuje z tym. naprawiłem go i złożyłem, i teraz pytanie czy jak się ręką go zakręci to ma się kręcić? czy jednak ma mieć trochę oporu? bo mój ma troszkę opór ale spokojnie palcami się go ukręci. podpiąłem pod prostownik to zapierdziela ale nie wiem właśnie tak jak wyżej napisałem czy ma się kręcić bez oporów.

        - - - Zaktualizowano - - -

        dodam że kręciłem tą śrubka kiedyś tam do regulacji i nie pamiętam ile obrotów zrobiłem i w która stronę. jest też tak że jak odpalę z prostownika i na ssaniu jest to potrafi zgasnąć i tak ze 3 razy i wraca do normy. pewnie też jest do regulacji gaźnik, jak go najlepiej wyregulować? kręcąc tą śrubka tylko?

        Komentarz


          #19
          Powinien być lekki opór. Rozrusznik nie kręci się swobodnie. Nie kręć go za długo na luźno. Powinien pracować pod obciążeniem.

          Którą śrubką?
          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

          Komentarz


            #20
            Pod gaznikiem jest śruba taka mała w bardzo ciasnym miejscu.pewnie do regulacji gaźnik, ale jak?

            Komentarz


              #21
              Regulacja gaźnika teikei to rzecz na pracę doktorską Gaźnik jest wredny i lubi płatać różne figle. Nawet jako nowy i sprawny a te nasze z wybitymi przepustnicami, kiepskim membranami to już wiadomo. Do takiej najprostszej regulacji to masz dwie śrubki. Od składu mieszanki i od podnoszenia przepustnicy czyli obrotów. Tyle, że tymi to tylko ustawiasz (albo i nie...) pracę na wolnych obrotach. Reszta to już wymaga demontażu gaźnika i przy okazji połowy motocykla. Jak masz wiedzy i chęci to przy pomocy manuala możesz próbować. Jak nie daj komuś kto ma powyższe.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #22
                kręciłem tą oznaczoną na rysunku nr 42 https://www.google.pl/search?q=xtz+6...Rmn1kyPXPAbsM:

                a co się nią reguluje?

                Komentarz


                  #23
                  Skład mieszanki czyli mniej lub więcej powietrza w stosunku do paliwa.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #24
                    ok to teraz jak tą śrubkę ustawić żeby było dobrze ??

                    Komentarz


                      #25
                      Wkręć ja do pierwszego oporu. Następnie wykręć o powiedzmy 3 pełne obroty. Uruchom silnik. Jeżeli będzie przerywal i się krztusil to wkręcić o ćwierć obrotu. Jeżeli będzie miał za wysoko to wykręć Jak zlapiesz równą pracę na poziomie powiedzmy 1500_1600 obrotów to zmniejsz obroty już nie tą śruba tylko tam gdzie wchodzi linka czyli od przepustnicy. Ustaw obroty na powiedzmy 1300. Wszystkie regulacje rób na ciepłym silniku.
                      Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #26
                        dzięki za wytłumaczenie. ale najpierw muszę dojść dlaczego tak słabo kręci( mam nadzieję że to będzie ten rozrusznik) po wyczyszczeniu dokładnie znacznie lżej się da ręką pokręcić

                        Komentarz


                          #27
                          Widzę, że kwestia śrubki została już wyjaśniona
                          Ten rozrusznik już włożyłeś? Przy rozruchu podłącz multimetr do akumulatora. Obserwuj napięcie. Akumulator powinien dawać ponad 12V przed rozruchem, podczas rozruchu napięcie nie powinno spadać poniżej 7-8V, a po uruchomieniu wiesz jakie powinno być napięcie ładowania.

                          Komentarz


                            #28
                            widno się zrobi to go założę. po ładowaniu wczoraj aku miał 13,5 a po 8 godzinach spadło do 13, a ładowanie po uruchomieniu z tego co wiem od 13,5 do 14,5??

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            jest jakiś postęp, rozrusznik kręci dobrze po tym czyszczeniu, napięcie przy rozruchu zaczęło się od 12 i spadało wiadomo jak długo próbowałem odpalić ale dupa.... nie zajarzył. wkręciłem tą śrubkę do oporu tak jak napisał Piotr13 i potem 3 obroty wykręcić i 0 odezwu coś tam strzeli i tyle. iskra jest sprawdziłem, ale sprawdziłem to na świecy nie tej wkręconej( nie mam klucza takiego żeby ja wykręcić) tylko na innej nowej, wcześniej palił na prostowniku z rozruchem więc myślę że świeca ok.

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            jak ją wkręcałem to było bardzo dużo obrotów śrubki(na pewno więcej jak 3, nie liczyłem ale koło 5).

                            Komentarz


                              #29
                              Wykręcaj po pół obrotu i próbuj. Jak zagląda krec po ćwierć. One czasami są już mocno rozregulowane.
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                #30
                                odpalony. problem od początku był z rozrusznikiem, tak zarąbany że nie miał dobrego kopa. teraz kwestia regulacji gaźnika( tak już nakręciłem tą śrubką że już nie wiem jak to ma być), odpala na ssaniu tylko gaśnie, za 3 razem już nie zgaśnie i można śmigać, wydaje mi się bardzo dużo pali, jeździłem bez zbiornika, butelka 1,5 litra i wlane było około litra a przejechałem kawałek i już prawie nie było nic. kopci na czarno jak się przyciśnie mocniej(za duża mieszanka??)

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X