Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

gaznik 750 xtz & 850 tdm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] gaznik 750 xtz & 850 tdm

    Witam ,może temat troszkę nie na miejscu ale proszę o wyrozumiałość , chodzi mi o różnice w gaźnikach xtz -tdm ,czy różnią się dyszami czy to to samo, chce ożywić tdm za pomocą gaźnika od xtz.

    #2
    Inny rozmiar dysz, inna twardość sprężyn przy membranach, inne rurki emulsyjne i iglice.
    Jedynie korpusy te same, bo nawet mocowanie linek gazu jest inne.

    Komentarz


      #3
      tak jak piszesz różnią się dyszami aczkolwiek ja jakiś czas latałem na gażnikach xtz 750 zespolonych z silnikiem tdm 3vd bez zadnych problemów.

      Komentarz


        #4
        ok ,dziękuje za odpowiedz.

        Komentarz


          #5
          miałem gaźniki od xtz (a potem te od ducatii) na silniku od TDM.

          zrobiłem pewnie z 15k, nowy właściciel lata drugi sezon. Kein problem.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Mam jeszcze jedno pytanie , oryginalnie TDM-a była zblokowana zapewne gaznikowo, ktoś ją odblokował i są problemy, pytanie co się zmienia przy takiej operacji w gaźniku. Obecnie są takie problemy ,gaznik po synchro ,czyszczeniu ultradźwiękach, przy pewnej prędkości szarpie, przerywa,(2-3 tys) nowa pompka paliwa. Iglice na sam dół nic nie dało, swiece czarne , pływaki z zaworkami inne trzymają i to samo. Czasem z prawego gaźnika strzela ogniem. Będę wdzięczny za podpowiedzi .

            Komentarz


              #7
              na dzień dobry sprawdzić rozmiar dysz jeśli ktoś coś "odblokowywał" to możliwe że wstawione są dysze inne niż biblia nakazuje.(też z tym walczyłem - chciałem sobie poprawić i zakupiłem zestaw dynojet po zamontowaniu wszystkiego zgodnie z instrukcją efekt był dokładnie odwrotny do reklamowanego czyli zamiast super elastycznego motoru w niskim i średnim zakresie obrotów uzyskałem szarpiącego muła, po sprawdzeniu wszystkich możliwych kombinacji dysz i wysokości iglicy wróciłem do orginalnych bebechów i jest super)
              Zakładam że filtry powietrza są ok, zaworki ssania też trzymają.
              Ps zabawa z gaznikami w warunkach garazowych to jest udręka straszna, przynajmniej dla mnie, może jakiś masochista to lubi ale ja dziękuje.

              Komentarz


                #8
                Niestety nasz racje w warunkach garażowych to udręka, ale jak ostatnio zapłaciłem 300 zł za regulacje gaźników i ultradźwięki i nic się nie zmieniło to wole sam robić , a u nas takie mechaniki ze po całej operacji umywają ręce i już nie chcą widzieć moto jak nie maja pomysłów na naprawę ,tak niestety jest. Chyba postaram się przełożyć całe bebechy od xtz do korpusu tdm zobaczę co będzie

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                  miałem gaźniki od xtz (a potem te od ducatii) na silniku od TDM.

                  zrobiłem pewnie z 15k, nowy właściciel lata drugi sezon. Kein problem.
                  Ofca, a wymieniałeś dysze? Wczoraj zrobiliśmy przekładkę silnika na TDM 850 i o ile na starym nie kopcił na czarno, to tu podkapca. Gaźniki mają ze dwa lata, kupione nowe.

                  Komentarz


                    #10
                    Patrząc na rozmiary dysz głównych na kedo, jest ich trochę, od 140 do 170 i wszystkie niby pasują i do xtz i do tdm 850. Mam u siebie 142,5 i czy dla pojemności większej o 100 cm3 nie powinny być większe?

                    Komentarz


                      #11
                      o ile dobrze kojarzę (to było dawno) nie wymieniałem dysz.

                      na pewno potrzebowały synchronizacji.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                        o ile dobrze kojarzę (to było dawno) nie wymieniałem dysz.

                        na pewno potrzebowały synchronizacji.
                        dziękuję za info ofca..
                        niby w opisie tdm 850 podajÄ… main jet 140.

                        Komentarz

                        PracujÄ™...
                        X