Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niepokojący hałas - jest problem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    A dziś rano, przy 11°C cisza

    ps. Za to wczoraj zlałem się potem jak podjechałem na skrzyżowanie a tu pisk i stuki z silnika.... Zacząłem nasłuchiwać. Nic. Zacząłem gazować, i nic. Po chwili wyłączyłem silnik, a hałas dalej....
    Wtedy zaskoczyłem, że to ten Passat co stanął za mną

    Komentarz


      #17
      Skoro jest wersja szwajcarska XTZ 750 - to może Ty masz wersję grenlandzką?

      Komentarz


        #18
        Mam francuską, to raczej ciepłe, lazurowe wybrzeże

        Komentarz


          #19
          Niestety hałas nie zniknął. Nie pomogło uszczelnienie połączenia z airboxem, ani ogólny serwis.
          Jutro osłucham stetoskopem.

          Komentarz


            #20
            Przy założonym baku hałas dochodził wyraźnie spod baku po lewej stronie motocykla.
            Filmik: https://photos.app.goo.gl/EgM1epMHTAYxFxDM6

            Po zdjęciu baku miałem wrażenie jakby to był lewy gaźnik.
            Filmik: https://photos.app.goo.gl/uvWYSy22BUTCPaXr5

            Samostartem potraktowałem połączenia i obroty się nie zmieniły.
            Narazie podniosłem wolne obroty i wydaje się, że hałas ucichł. Jutro kolejna próba.

            Komentarz


              #21
              Mam. Ssanie.
              Filmik z poszukiwań dzisiejszych: https://photos.app.goo.gl/cyPzksEPoPiroQEL8
              Istotne od ok. 3 minuty.

              Wiecie jak mocowany jest element 26?
              2431a16cf6cbe81e59bbc46f13898a87fb334c44353335312d32313030.jpg
              Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

              Komentarz


                #22
                Przepustnica ssania. Wymieniałem u siebie podczas remontu gaźników. Jest to mocowane na zatrzaski i u mnie przez to ćwierkał jak kanarek na wolnych obrotach.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez pabal Zobacz posta
                  Jest to mocowane na zatrzaski i u mnie przez to ćwierkał jak kanarek na wolnych obrotach.
                  Dzięki.
                  Że tak zapytam: dopiero teraz Ci się przypomniało?

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                    Dzięki.
                    Że tak zapytam: dopiero teraz Ci się przypomniało?

                    Szczerze powiedziawszy nie widziałem wcześniej tego tematu.
                    U mnie objawy były trochę inne bo dźwięk był sporadyczny i związany najczęściej z użyciem ssania. Uszkodzenie przepustnic ssania wyszło dopiero przy remoncie gaźników. Iglice tych przepustnic wyglądały jak stopione więc wymieniłem. Dźwięk mi nie przeszkadzał jednak gaźniki remontowałem ze względu na spalanie. Obecnie po kilkuset przejechanych kilometrach dźwięk się nie powtórzył, a spalanie waha się w granicach 6-6,1L.
                    Ostatnio edytowany przez pabal; 5202.

                    Komentarz


                      #25
                      U mnie średnie spalanie jest na poziomie 6,3 l/100km. Więc chyba nie najgorzej zważywszy, że nie uprawiam ekodrajwingu. Ale pewnie przydałby się przegląd i regulacja gaźników. Dżwięk się pojawiał w określonych warunkach temperaturowych, po zrzuceniu ssania głównie i kilka razy w mieście stojąc w korku.

                      Na razie wcisnąłem obudowę tego zaworu, bo wystawała jakieś 2mm.
                      Ssanie.jpg

                      Ponowne dwukrotne odpalenie i jest cisza. Czy da się ten zawór wymienić bez demontażu gaźników? Hałasuje lewy, gdzie jest dostęp po zdjęciu odmy.
                      Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                      Komentarz


                        #26
                        Lisie, jak Cię proszę kup sobie KTM LC8.
                        Przydał by się ktoś do rozwałkowywania tematów w takim stopniu jak Ty rozkminiasz XTZ.
                        Obserwuję co wyczyniasz ze Swoją lalką i mam kryzys niewiedzy.

                        Komentarz


                          #27
                          Waldek, przestań pitolić jak junak, kup se znów porządny motór

                          Powyższa wypowiedź powstała spontanicznie i nie ma zamiaru urazić niczyich uczuć religijnych, godności osobistej, czy honoru

                          Komentarz


                            #28
                            Wymieniałem te zaworki na początku sezonu i z tego co pamiętam to nie bardzo dasz radę wyjąć je pojedynczo. Żeby się do nich dobrać musisz zdjąć ten cały ,,suwak" od ssania który porusza tymi zaworkami.

                            Komentarz


                              #29
                              Ja rozbierałem mając gaźniki na stole. Na zamontowanych gaźnikach w mojej ocenie nie ma szans tego wyjąc ponieważ trzeba wykręcić śrubę, która łączy oba gaźniki i która stanowi oś przesuwu dla tych przepustnic.
                              Jak masz zdjęty bak i airbox to wyjęcie gaźników zajmie parę minut.

                              IMAG1029.jpgIMAG1018a.jpg
                              Załączone pliki
                              Ostatnio edytowany przez pabal; 5202.

                              Komentarz


                                #30
                                No to chyba grzechem bedzie tego nie zrobić... A potem nie sztuka klnąć w połowie sezonu, kiedy trzeba rozbierać wszystko...

                                dziunek69, tak ogólnie to dziękuję za miłe słowa. Wydaje mi się, że spokojnie możesz rozkminiać i poprawiać austriaków.
                                Przecież przy FJ, czy XTZ też wszystko sam ogarniałeś... Grunt, żeby być wytrwałym


                                EDIT:
                                Dziękuję panowie za rozjaśnienie tematu.
                                Zamówiłem właśnie dwa zestawy naprawcze i króćce dolotowe. W ten sposób będą nowe połączenia elastyczne.
                                Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X