Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niepokojący hałas - jest problem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Walczę z czujnikiem położenia wału i się bardzo mocno irytuję.
    Nigdzie nie jest opisane jaka ma być ustawiona przerwa pomiędzy nim a kołem zębatym wywołującym impuls.
    Coś w tym jest bo sam w sobie ma fasolki zamiast otworów mocujących co świadczyło by o tym że jakoś się go reguluje.
    Ale to nie to forum.
    No ale gdybyś tak sobie kupił ADV-ła to byś rozkminiał razem ze mną.
    Jesteś w tym dobry. Stąd moja nieśmiała próba przeciągnięcia cię na inną stronę mocy.

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez dziunek69 Zobacz posta
      Walczę z czujnikiem położenia wału i się bardzo mocno irytuję.
      Nigdzie nie jest opisane jaka ma być ustawiona przerwa pomiędzy nim a kołem zębatym wywołującym impuls.
      Ustaw 0,5 mm.

      Komentarz


        #33
        Ustawiłem 1mm i puki co działa a było coś pod 2 mm.
        Jak będzie się nadal kisić to rozbiorę ponownie i zmniejszę na 0,5mm.
        Dzięki za podpowiedź.

        Komentarz


          #34
          Pulse generator gap.jpg

          Komentarz


            #35
            Kuźwa nie wierzę, gdzie to znalazłeś. Wertowałem manuale i ni hu hu.
            Mówiłem, że przydał byś się.
            Zdjęcie już zapisuję, będzie na przyszłość!
            To ja rozkminkę robię po serwisach i nikt mi nie umiał podać tych wartości.
            Wręcz mówili - tego się nie ustawia, no jak nie, jak są otwory we fasolki.
            To potwierdziło moje domysły.
            Lisie jesteÅ› wielki.

            Komentarz


              #36
              Rozdział 6 serwisówki.
              W siódmym masz dodatkowe pomiary sprawdzające, gdyby czujnik nie pracował prawidłowo:
              Pulse generator.jpg

              Komentarz


                #37
                Taaa teraz to jestem cfaniak bo znalazłem.
                Jest na samym dole 6 rozdziału i przewijało mi się jak klikałem następną stronę.
                Ku....źwa, jak człowiek ma stresa to naprawdę potrzebna jest druga para oczu.
                Pomiary omów mam dobre, mieszczą się w tych parametrach.
                Zostawiam to na razie tak jak jest, jeśli będzie szwankowało to już wiem co mam poprawić.

                Komentarz


                  #38
                  Trzeba było zapytać na odpowiednim forum a nie tu zaśmiecać koledze temat
                  Kiedy ty siÄ™ nauczysz ?
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #39
                    Hehe Marcin bo Ci zaraz nawżeszcze do ucha!
                    Gadałem z Tobą i też miałeś pomroczność jasną jak i ja.
                    Na pomarańczowej mocy przewertowałem wszystko i nic nie znalazłem.
                    Biblia KTM-a też nie pomogła - pozostała ostatnia deska ratunku.
                    Czasem naprawdę trzeba aby ktoś z poza, spojrzał na daną rzecz i on zobaczy.
                    Potwierdziło się i nie jest to ważne, że Jarkowi zaśmiecam wątek.
                    Ważne że MAM rozwiązanie i ono zadziałało.

                    Komentarz


                      #40
                      Trzeba było pisać a nie teraz się mądrzyć, jak dzwonisz o 22giej to już jednym okiem śpię
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #41
                        Admin zawsze może wydzielić np. 10 ostatnich postów do osobnego dziunkowoKTMowego wątku...

                        Komentarz


                          #42
                          Dziękuję za pomoc w temacie.

                          Rozwiązaniem były oczywiście zaworki ssania.
                          Gaźniki musiałem wyjąć z króców, delikatnie odwrócić:
                          IMG_20190514_193636.jpg

                          OdpiÄ…Å‚em jedynie linkÄ™ ssania.

                          Wymiana:
                          IMG_20190514_194422.jpg IMG_20190514_194455.jpg IMG_20190514_212740.jpg

                          Po wymianie ssanie pracuje prawidłowo, wreszcie. Praca jest lżejsza, czuć poszczególne poziomy ustawień a przy rozgrzewaniu samo spada.
                          Wcześniej musiałem to kontrolować. Nie było to kłopotliwe, ale widzę teraz nieprawidłowość wcześniejszego działania.
                          Oczywiśnie niepokojący hałas ustał.

                          Komentarz


                            #43
                            Hej panowie, trochÄ™ odkopie temat.

                            Gdy odpalę silnik swojej Teresy to od strony rozrządu/pompy oleju przy ok 1400-1700 słychać delikatnie dzwonienie. Kiedy silnik zacznie się nagrzewać, dzwonienie cichnie i zanika. Jak jest rozgrzany to nic nie słychać. Jakoś 6 tysięcy temu regulowałem rozrząd i napinacz miał jeszcze dużo zapasu, chyba z 7 albo 9 ząbków do max wysunięcia, także nie podejżewam rozrządu, poza tym hałasowac powinien chyba bardziej na ciepłym.

                            Zastanawiam się czy coś się nie dzieje z pompą oleju lub jej napędem.
                            Co o tym myślicie?

                            W sumie to nie wiem dokładnie kiedy to się pojawiło, zrobiłem już z tym ponad 1500km.

                            Dzięki!

                            Komentarz


                              #44
                              Mi akurat pomógł link w Twojej stopce.
                              ps. Ciekaw jestem kolejnych wpisów.

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X