Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: RED MAMUT - Sakwy, torby i nie tylko...

Senior Member Avatar Neno
    Motocykl
    XT660R
    GG
    GG: 64513

Domyślnie RED MAMUT - Sakwy, torby i nie tylko...

Na razie skromnie, sakwy, torby centralne, akcesoria, ale myślę, że do wiosny będzie niemal pełna oferta.

Produkty dostępne w moim sklepie i tylko w nim, no - jest jeszcze allegro ale tam cena wyższa o prowizję płaconą od aukcji...
    http://przezswiat.eu/kategoria-produktu/bagaz/

Nad sakwami pracowaliśmy ponad rok. Cel był jeden - zrobić produkt bliski naszemu ideałowi. Mamy nadzieje, że również Wam przypadnie do gustu. My, w ciągu naszego długiego motocyklowego bytu, "przewaliliśmy" kilka kompletów, jedne wkurzały tym, inne tamtym....
    Krótki opis, kilka zdjęć...
    - regulowana pojemność w zakresie 19-30L (w pełni wodoszczelne), wypchane po brzegi mieszczą 33L pozostając bryzgoszczelne.
    - dopracowany, prosty, mocny i szybki system montażu i demontażu!
    - pięknie przylegają do motocykla nie psując jego wyglądu
    - dostępne dwa kolory: żółty oraz szary
    - gruby, obustronnie powlekany i wytrzymały na przetarcia materiał
    - zgrzewane dno pod kątem 45 stopni
    - precyzyjnie zgrzewane ultradźwiękowe - uszczelniane szwy
    - rolowane zamknięcie
    - niska waga
    - rączka do przenoszenia
    - bardzo łatwe w utrzymaniu czystości (można myć myjką ciśnieniową)
    - sakwy w 100% wodoszczelne: przewieziesz w nich wodę czy zrobisz pranie!
    - uniwersalny system montażu pozwala na przypięcie sakw do każdego motocykla wyposażonego w boczne stelaże
    - demontowalne zabezpieczenie z tworzywa sztucznego chroniące sakwy przed uszkodzeniami spowodowanymi nierównościami stelaża
    - wyposażone w komplet mocowań – nie potrzebujesz niczego więcej!
    - intuicyjny sposób montażu
    - wyposażone w gumki pod którymi zmieści się przeciwdeszczówka lub inne akcesoria
    - możliwość używania tylko jeden sakwy
    - umożliwiają doczepienie dodatkowych akcesoriów takich jak kieszeń na butelkę 1,5L (maksymalnie cztery sztuki) lub apteczkę
    - występują w dwóch rodzajach w zależności od montażu akcesoriów dodatkowych: przód+tył lub z boku sakwy
    - gwarancja 2 lata
    - krajowa produkcja.

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/s...ria-przod-tyl/
    lub
    http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/s...esoria-z-boku/

Guru Member
    Motocykl
    xchallange

Senior Member
    Motocykl
    KTM 950 ADV

Domyślnie

@Neno jak się klika po sklepie i klikniesz na produkt to strona zaczyna brzydko wyglądać (przynajmniej u mnie Win10/Chrome)

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Kurcze, dziwne. Korzystam z tej samej przeglądarki i systemów Win 7 i 10 i problemów nie widzę.
    Daj proszę znać czy nadal sytuacja się poprawia, będe wdzięczny za przesłanie jakiegoś screena na info at przezswiat.eu

Senior Member
    Motocykl
    KTM 950 ADV

Domyślnie

W listopadzie miałem problem. Teraz jest już ok

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Cytat Napisał mas3 Zobacz post
    W listopadzie miałem problem. Teraz jest już ok
    Fajnie, że Ci się chciało sprawdzić.
    Wielkie dzięki!

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Zapraszam do przedsprzedaży nowości, czyli U-BAGa (szczegóły w linku), wysyłka od 19go kwietnia.*
    Jako, że to przedsprzedaż to malutka promocja na pierwsze 60 kompletów:
    Pierwszych 20tu nabywców będzie miało okazję kupić 3 dowolne akcesoria po 1zł/szt. *Do wyboru: apteczka, kieszeń na butelkę 1,5L (niezamykana od góry) lub dwie saszetki 1L/2L, z których mniejsza mieści 1-1,5L butelki, druga ma za zadanie przetransportować butelki w rozmiarze 1,5-2L.*
    Do tej większej spokojnie wchodzi kompresor i ciasno spakowana dętka.*
    Kolejne 20 osób będzie miało możliwość zakupu 2 dowolnie wybranych akcesoriów w cenie 1zł/szt.*
    Ostatnie sztuki w promocji - to jeden wybrany uchwyt - za 1 zł.*
    Nie trzeba wpisywać żadnych kodów rabatowych, promocja ograniczona w sztukach - kto pierwszy ten lepszy. Promocja kończy się 7go kwietnia.
    Na zakupy zapraszam do sklepu lub PW (będę odpisywał w miarę możliwości - wyjeżdżam w miejsca bez internetu). U-BAGi będą też na allegroszu ale to po 19tym kwietnia.*
    http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/u-bag-red-mamut/

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Taka nowość, niebawem w sklepie.
    Do września czas oczekiwania od 1 do max 7 dni, potem powinno być od ręki. Pozostałe produkty na bieżąco. Postaram się uzupełnić na dniach temat bo z braku czasu nie wspomniałem o kilku produktach, które powstały do tego czasu.
    Ceny:
    2x30L 1490zł
    2x40L 1569zł

Krótki opis, kilka zdjęć...
    Zestaw na zdjęciach to torba centralna z funkcją plecaka oraz sakwy boczne "Red Mamut 5 Seconds"
    Torba centralna jest już w sklepie
    http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/plecak/

Zestaw sakw bocznych zawierał będzie płyty montażowe (aluminimum) ze śrubami (będą oczywiście płaskie łby - tu na potrzeby testu dałem ostre, chcę sprawdzić czy system montażu jest skuteczny, czy sakwa nie rusza się zbyt mocno w kieszeni - test zdały celująco!). Otwory montażowe rozstawem pasują pod system Givi/Kappa, nie mniej mój SW Motech jest jakiś nie bardzo wykonany i do mnie to nie pasowało, trochę musiałem poprzerabiać. Mierzyłem do 6ciu innych i jest ok. System montażu do stelaży z rurki pokaże niebawem.Z moimi stelażami od początku coś było nie tak, najpierw ciężko je było skręcić na moto (musiałem ostro doginać), potem musiałem kombinować z kuframi bo też nie chciały się zamykać, a ostatecznie pękły mi w jednym miejscu więc powzmacniałem i jakoś tak już zostały.
    Jako akcesoria dodatkowe będzie też zestaw do "wyprostowania" łamanego stelaża - są takie np. w GS 1200 ADV, w GS800 czy CRF1000.

Pomiędzy torbę centralną a nakładkę (pojemność 7L) można coś jeszcze upchać. Na zdjęciu alu mata i stołeczek. Butelek nie polecam tam wkładać - na wybojach na pewno wypadną, inne mniej śliskie kształty/materiały powinny dojechać do celu wyprawy. Wewnątrz torby zapakowany biwak: duży namiot, dwie maty i jeden śpiwór. Wieczorem przy rozpakowywaniu, rano przy pakowaniu nie ma konieczności odpinania torby od motocykla, po prostu odpina się jeden otwór wyciąga co potrzeba i rozbija obóz. Ważne by równie ciasno go tylko spakować rano - wtedy bez problemu upchniemy torbę bez jej demontażu.
    Torba na akcesoria (dopinana jest do torby centralnej na 6 plastikowych klamerek) - świetnie zastępuje tankbaga. Wożę tam mapy, trytytki, szelki do plecaka, multitoola, mokre chusteczki do dłoni i inne lekkie rzeczy które lubię mieć pod ręką. Trzeba tylko pamiętać, że w obecnej formie ta nakładka nie jest wodoszczelna.
    Torba ma bardzo długie paski, spokojnie można ją umieścić na rotopaxie, gdzie potem trafiła - przy mocowaniu jak na zdjęciach nie da się ciała odsunąć do tyłu przy jeździe po piasku ;(

Zdjęcia w sposób uproszczony pokazują sposób montażu.
    Generalnie do stelaży motocykla przykręcamy aluminiowe płyty (2 do 5 minut). Teraz można je (płyty) wykorzystać do zamontowania zbiorników Rotopax (są nawiercone już pod nie specjalne otwory) lub zamocować kieszenie do sakw (1 do 3-4 minut).
    Owe kieszenie służą do przewożenia worków transportowych (wodoszczelne, z rączką do noszenia). To taki krok/ułatwienie dla tych, których wkurzało odpinanie i przypinanie sakw co rano/wieczór. Teraz operacja wyjęcia bagażu trwa 10-20 sekund, montaż max minutę. Mi po 20 dniach jazdy zajmuje to odpowiednio 5/30 sekund.
    Kieszenie, które zostają przy motocyklu można skompresować za pomocą paska by nie odstawały za bardzo na boki. Czyli zostawiamy bagaż w hotelu, prysznic, kompresujemy kieszenie i można ruszać takim motocyklem w miasto.
    Wyjęcie sakwy bagażowej z kieszeni to: odpięcie jednej klamerki/paska (który trzyma ją z góry) i poluzowanie 2/4 pasków, które trzymają ją po obwodzie (właściwie to luzowanie pasków można zrobić dopiero przy pakowaniu sakwy kolejnego dnia, do wyjęcia nie jest to niezbędne). Włożenie sakwy wieńczy podociskanie wyżej wspomnianych pasków + zapięcie jednej plastikowej klamerki. Pod klapki można coś jeszcze upchnąć oczywiście, jest też mała kieszeń z siatki na drobne akcesoria typu zapasowe klocki hamulcowe, baterie itp. itd. Ja pod tymi klapkami np. wożę rano śmieci pozostałe po biwaku a wieczorem jadąc na kolejny biwak można wcisnąć drobne zakupy ze sklepu czy wodę na prysznic

Czas, który podałem - wiadomo, zależy od zdolności montującego.
    Na zdjęciach sakwy wypchane po brzegi, na kolejnych będą już inaczej/mniej załadowane. Będzie też wersja tych sakw o 10L większa (2x10L), na zdjęciach model 2x30L choć było w nich upchane po min 33L.
    Do kieszeni sakw przymocować można do 4 szt. uchwytów na butelki.

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Na razie w sklepie wylądowała tylko płyta, która jest również częścią składową omawianego wyżej zestawu, natomiast można ją spokojnie używać do pozostałych sakw Red Mamuta, do montażu systemu Rotopax, który również możecie zakupić w naszym sklepie.
    Kombinacja sakwy Red Mamut + Rotopax w systemie "bez kombinowania" możliwa tylko z galonowym (najmniejszym) zbiornikiem, jutro pobawię się z pojemnościami 1.75 i 2 galony, zobaczę jak dużo trzeba pomajsterkować by to "zagrało".
    http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/plyta-red-mamut

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Zanim rzucę kolejnym linkiem do sklepu...

Red Mamut w wersji Adventure Plus na Super Tenere:

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Nowe sakwy już oficjalnie w sklepie. Model będzie nosił nazwę 5 Seconds, bo przy zwinnych rączkach w tyle czasu można zdemontować sakwy z motocykla. Mowa oczywiście o workach - odepnij klamerkę (jedną), chwyć za rączki i rusz w drogę do hotelu. To takie proste! * *

EDIT CENY: obie wersje, tj 30 i 40L będą w tej samej, niższej cenie: 1490 zł.*

Główna różnica oprócz pojemności to w wersji 40L zabraknie klapki z kieszonką.*
    40-ki urosły "po długości motocykla" - także nie poszerzą całości, są też delikatnie niższe.*

30L: http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...5-seconds-30l/

40L: http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/s...5-seconds-40l/

Tradycyjnie, kilka fotek:

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Neno

Potrzebuję centralną Premium 45l - przez sklep czy Tutaj ?
    Czy spód torby jest w jakiś sposób usztywniony ?

pozdrawiam Voytek

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Najszybciej zawsze przez sklep.
    Na e-maila Ci już odpisałem.
    Spód nie jest usztywniony, nie ma takiej potrzeby - generowało by to wzrost masy i ceny. To raczej zadanie dla płyty bagażnika.

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Kilka fotek znalezionych w czeluściach mojego dysku + kilka zrobionych w ostatnich dniach:

1. U-BAG

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...y/u-bag/u-bag/

2. Sakwy Red mamut ADVENTURE akcesoria montowane w układzie przód-tył

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...ria-przod-tyl/

3. Red Mamut Adventure Plus

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...ut-plus-2x30l/

4. Red Mamut - 5 Seconds 2x 30L

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...5-seconds-30l/

5. Red Mamut - 5 Seconds 2x 40L

http://przezswiat.eu/produkt/bagaz/r...5-seconds-40l/

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Cytat Napisał Neno Zobacz post
    Najszybciej zawsze przez sklep.
    Na e-maila Ci już odpisałem.
    Spód nie jest usztywniony, nie ma takiej potrzeby - generowało by to wzrost masy i ceny. To raczej zadanie dla płyty bagażnika.
    Dzięki , już kliknąłem

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Cytat Napisał Voytek Zobacz post
    Dzięki , już kliknąłem
    Torba super , zdała egzamin
    Torba.jpg

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Kilka fotek z ostatniej objazdówki z nowym produktem, który w końcu wejdzie na rynek (testy trwają już blisko rok) - jesienią tego roku. Jak znajdę to wrzucę jeszcze fotki banan na LC8.

Guru Member
    Motocykl
    xchallange

Domyślnie

jaka pojemnosc? i jaka z grubsza cena?

Motocykl
    XT660R
    GG

Domyślnie

Pojemności będą dwie do wyboru: 40 i 55L.
    Cena w okolicach 1500zł
    Na razie wszystko się przeciaga i chyba wcześniej pojawią się tankbagi w 2-3 wersjach/pojemnościach. Obiecywał nie będę ale walczymy by trafiły do chętnych "pod choinkę"

Uprawnienia