Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 750 śruby owiewek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XTZ 750 śruby owiewek

    Witam,

    Czy któryś z kolegów może zwymiarować śruby owiewek i ewentualnie jakieś foto wrzucić - chodzi mi o śruby łączące czachę z bocznymi owiewkami i śruby łączące owiewki z bakiem. Jestem na etapie składania moto po dużym serwisie i nie bardzo wiem gdzie te śruby wsadziłem. A przy okazji, może ktoś dokupywał śruby, ewentualnie przelotki gumowe z gwintem poza serwisem (Yamaha zaśpiewała ponad 400 zł za śruby razem z przelotkami gumowo-metalowymi łączącymi owiewki z czachą) i podzieli się namiarem?

    #2
    Śruby do owiewek to o ile dobrze pamiętam 6 szt M6 i tyle samo M5. Szukaj takich z szerokim łbem, w oryginale są na imbus no i jeszcze podkładki gumowe, długość śrub sobie dotniesz już na Moto. Nie polecam kupować tych kolorowych, często są aluminiowe albo nie wiadomo z jakiego stopu i są strasznie miękkie. Gniazda na klucz się szybko wyrabiają.Przynajmniej ja na takie trafiałem. Zamiast tych przelotek pokombinuj ze zwykłymi nakrętkami albo nakrętkami Ericsson'a. Z tego co kojarzę to podobne jak w oryginale są w takich uniwersalnych zestawach do mocowania szyby do owiewek.

    Pierwszy lepszy link:

    Komentarz


      #3
      Przy zastępowaniu śrub wkręcanych w zbiornik radzę dobrze dobrać ich długość. Słyszałem już o przypadkach zrobienia dziur w zbiorniku przy za długich.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
        Przy zastępowaniu śrub wkręcanych w zbiornik radzę dobrze dobrać ich długość. Słyszałem już o przypadkach zrobienia dziur w zbiorniku przy za długich.
        potwierdzam z tymi długościami, trzeba dobrze dobrać. wprawdzie nie śrubą , a gwintownikiem podczas poprawiania gwintów zrobiłem dziurkę (oczywiście już naprawione)

        co do śrub to kupiłem na allegro M5 z gumkami i M6 dłuższe do skrócenia. ja akurat na próbę brałem te alu .koloryzowane ( straszyli mnie że nie dadzą rady , ale wkręcone na wazelinę i już się nimi na kręciłem w tym roku i jakoś dają rade.)

        jedyne to gumki z tulejkami po czasie wywaliłem bo się luzowały ,wypadały i dotoczyłem z mosiądzu takie płaskie talarki z M5 w środku i przykleiłem

        Komentarz


          #5
          Cześć, borykałem się z podobnym problemikiem, u mnie oryginalnych śrub, albo już nie było, albo były zniszczone. Podobnie gumy z nakrętkami. Ameliniowe śruby u mnie również się nie sprawdziły przy pierwszym odkręcaniu

          - gumy antywibracyjne z nakrętkami do owiewek kupiłem dokładnie te https://allegro.pl/gumki-nakretki-tl...975583643.html
          W moim przypadku dużo lepsze od tych z zestawów (z kolorowymi śrubami). Są solidne, natomiast dość długie, pasują, ale śrubę z dł gwintu 16mm ciężko złapać, 20mm owszem.

          - podkładki gumowe pod M5 https://allegro.pl/podkladki-gumowe-...567100688.html
          Zwróć uwagę, że są w ofercie "szersze" i "węższe". Guma jak guma, bywa delikatna, natomiast skręcenie z umiarem zdaje rezultat.

          - pod M6 zastosowałem przelotki 16mm. Kształtem również podwójne, ale zupełnie płaskie (mam na myśli kanty), na wzór https://allegro.pl/przelotka-przepus...194330216.html

          Śruby OEM zastąpiłem nierdzewkami.

          Oryginalne mają następującą szerokość łbów kulistych: M5 łeb średnica 13mm; M6 łeb średnica 16mm; w zamienniku tego nie kupisz. Najszersze zamienniki to tzw. łeb płaski z podkładką na wzór


          M5 mają zazwyczaj średnicę blisko 12mm, a M6 - blisko 14mm.

          Długości gwintów dla M5 pasują 20mm (16mm bywają już przy ww gumach za krótkie i miałem problem ze złapaniem nakrętki). Dla M6 , jak wspomnieli koledzy, trzeba uważać z długością. Ja zastosowałem dł 16mm + podkładka średnica 16mm + gumowa przelotka 16mm - pasuje bardzo dobrze i dobrze wygląda, tzn. mnie się podoba.
          Wszystko na imbus. Możesz zastosować torx jak wolisz. Oryginalnie chyba wszystko było na imbus.

          ZrobiÄ™ fotkÄ™ i zamieszczÄ™.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez SzakulE95 Zobacz posta
            Cześć, borykałem się z podobnym problemikiem, u mnie oryginalnych śrub, albo już nie było, albo były zniszczone. Podobnie gumy z nakrętkami. Ameliniowe śruby u mnie również się nie sprawdziły przy pierwszym odkręcaniu

            - gumy antywibracyjne z nakrętkami do owiewek kupiłem dokładnie te https://allegro.pl/gumki-nakretki-tl...975583643.html
            W moim przypadku dużo lepsze od tych z zestawów (z kolorowymi śrubami). Są solidne, natomiast dość długie, pasują, ale śrubę z dł gwintu 16mm ciężko złapać, 20mm owszem.

            - podkładki gumowe pod M5 https://allegro.pl/podkladki-gumowe-...567100688.html
            Zwróć uwagę, że są w ofercie "szersze" i "węższe". Guma jak guma, bywa delikatna, natomiast skręcenie z umiarem zdaje rezultat.

            - pod M6 zastosowałem przelotki 16mm. Kształtem również podwójne, ale zupełnie płaskie (mam na myśli kanty), na wzór https://allegro.pl/przelotka-przepus...194330216.html

            Śruby OEM zastąpiłem nierdzewkami.

            Oryginalne mają następującą szerokość łbów kulistych: M5 łeb średnica 13mm; M6 łeb średnica 16mm; w zamienniku tego nie kupisz. Najszersze zamienniki to tzw. łeb płaski z podkładką na wzór


            M5 mają zazwyczaj średnicę blisko 12mm, a M6 - blisko 14mm.

            Długości gwintów dla M5 pasują 20mm (16mm bywają już przy ww gumach za krótkie i miałem problem ze złapaniem nakrętki). Dla M6 , jak wspomnieli koledzy, trzeba uważać z długością. Ja zastosowałem dł 16mm + podkładka średnica 16mm + gumowa przelotka 16mm - pasuje bardzo dobrze i dobrze wygląda, tzn. mnie się podoba.
            Wszystko na imbus. Możesz zastosować torx jak wolisz. Oryginalnie chyba wszystko było na imbus.

            ZrobiÄ™ fotkÄ™ i zamieszczÄ™.
            IMG_20181127_140427.jpg

            Komentarz


              #7
              Witam Kolegów,
              Dzięki piękne za wyczerpujące informacje. Jutro będę zamawiał śrubki i przelotki.

              Pozdrawiam

              Komentarz


                #8
                A za mną chodzi pomysł wywalenia śrubek i założenia zapinek na szybki montaż, jak w torowych ścigach.
                Przerabiał ktoś temat?

                Komentarz


                  #9
                  Ja wywalilem sruby i mam na kolkach. Kolki wzielem z jakiegos uniwersalnego zestawu kolkow do plastikow samochodowych, mozna tez jed dostac w sklepach motoryzacyjnych, jedynie to musialem dziurki powiekszyc do 6mm.
                  Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                  Komentarz


                    #10
                    Mówisz że Yamaha krzyknęła tylko 400 zł za te śruby?! To mało...
                    Ja kupiłem oryginały takie jak w katalogu po nr fabrycznych że wszystkimi podkładkami i nakrętkami w gumie i zapłaciłem ponad 700 zł �� ale wszystko na oryginale ��

                    Komentarz


                      #11
                      zz44, pozmieniałeś?

                      Komentarz


                        #12
                        E, nie.
                        Nabyłem kiedyś pakiet takich zapinek, ale szybko się zorientowałem, że potrzebne będą różne długości. W zależności od owiewki.
                        Poza tym trzeba znaleźć sposób jak solidnie zamocować gniazdo zapinki.
                        Czyli rzeźba, a na rzeźbę trzeba czasu.

                        Komentarz


                          #13
                          Do podobnych wniosków doszedłem jak zobaczyłem te spinki...
                          Dlatego chwilę temu, z innymi gratami, zamówiłem sobie stożkowe M6x16 z podkładkami stożkowymi.

                          Efekt powinien być taki:

                          Śruba+podkładka stożkowa.jpg

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                            Do podobnych wniosków doszedłem jak zobaczyłem te spinki...
                            Dlatego chwilę temu, z innymi gratami, zamówiłem sobie stożkowe M6x16 z podkładkami stożkowymi.

                            Efekt powinien być taki:

                            [ATTACH=CONFIG]28841[/ATTACH]
                            A gdzie takie ładne kupiłeś?

                            Przy baku potrzebna jest inna długość niż przy ramie - 16mm to chyba za długie, jeśli dobrze pamiętam (mogą dziurę zrobić w zbiorniku

                            Komentarz


                              #15
                              Mam teraz 16mm...
                              IMG_20210625_202034.jpg

                              Podkładka zabierze 3,5mm + jakiś dystans i może być jeszcze za mało ��

                              Śruby widziałem dzisiaj w Casto.
                              Zamówiłem kpl. w sieci, tam gdzie znalazłem podkładki.

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X